Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poziom nauczania w szkołach rolniczych

29 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Goblin

Goblin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 22:05

Poziom nauczania w szkołach rolniczych W szkołach rolniczych poziom nauczania jest do bani bo uczą o starych rzeczach nie używanych i nie potrzebnych uczą pod egzamin zawodowy a nie pod nowoczesne gospodarzenie całe szkolnictwo rolnicze jest przestarzałe uważam że czas najwyższy na reformę szkolnictwa rolniczego. Uważam że nie powinno być takich przedmiotów jak wos czy wok i inne takie pierdołki a więcej godzin lekcyjnych z przedmiotów zawodowych. Uczeń najwięcej pochłania wiedzy na praktyce, gdy doświadczony pracownik pokazuje co robi i opowiada o pracy a nie jakaś czarna magi z książek. Wiem coś o tym bo brałem udział w takich zajęciach praktycznych powiązanych z wykładami to weterynarz z dużej fermy podczas 5 godzin praktyki powiedział nam więcej niż profesorka podczas miesiąca, a na dodatek nauczył robić usg krową i rozpoznawać kilka chorób. Dużo więcej zapamięta uczeń jak ktoś ciekawie to opowie i wciągnie w temat a nie wykładanie wiedzy z książki i jeszcze po łepkach i nic nikt nie wie o co chodzi?

Jeśli chodzi o organizowanie praktyk w gospodarstwie to trzeba mieć ukończony jakiś kurs, ...
To jest nie prawda, bynajmniej u mnie w szkole było tak że jak miałeś około 60ha to mogłeś mieć ucznia bez zadnych formalności tylko gospodarz podpisywał dokument że zgadza się na praktykę ucznia i gra.

Nie pisz posta pod postem - używaj opcji EDIT!

Edytowany przez krolikNH, 14 styczeń 2009 - 20:09.
Łączenie postów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poziom nauczania w szkołach rolniczych Dzisiaj, 15:34
  •  

#22 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 12 styczeń 2009 - 22:28

Poziom nauczania w szkołach rolniczych

Ja ide do zawodówki z gospodarstwem o ładnych paru ha. Całe szczęście jest zmodernizowana, mamy nawego Zetora Proxime, pług obracany 4 skiby, ZTS 16245 C-360, C-330 MF 255 i Bizona Rekorda, kumpel mówi że nagorzej nie jest, ja po prostu nie ide do technikum ze względu na moje wyniki, nie ma sznas, nie mam głowy do polskiego historii czy czego innego ale do rolnictwa to mam i myśle że dam se rade, Jak mój brat ,robiąc wszystko na odpier**** ma juz wszystko kupione, gotowy do ofensywy siewnej a na koncie kapuchy że ho ho to myśle że ja po przepisaniu za 4 lata gospodarstwa, poprowadze ją dobrze, i bedzie sie modernizować ją

Idziesz do Sypniewa? (gdzie chodzili Lepper i Mojzeszowicz?)
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#23 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 13 styczeń 2009 - 07:32

Poziom nauczania w szkołach rolniczych Co do formalności to rolnik prowadzący zajęcia praktyczne powinien mieć ukończony kurs pedagogiczny i conajmniej wykształcenie średnie rolnicze. Ale to są przepisy a życie jak zwykle u nas sobie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 13 styczeń 2009 - 09:23

Poziom nauczania w szkołach rolniczych No u mnie niezależnie kto ile ma ha musi przejść kurs BHP żeby mógł przyjąć praktykanta. W szkole będzie się taki kurs odbywał w okolicach marca. Przynajmniej u mnie tak jest.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#25 Share sirKonrado

sirKonrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 13:21

Poziom nauczania w szkołach rolniczych czy ktoś z was chodzi do AP Edukacja? na kierunek rolniczy? lub ogrodnictwo?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Fenol

Fenol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 14 styczeń 2009 - 19:17

Poziom nauczania w szkołach rolniczych szkoła szkole nierówna...są technika beznadziejne i są technika znakomite i trudne...
przez dwa tygodnie uczęszczałem do pierwszego rodzaju, później przeniosłem się do LO...
pierdzenie, bekanie, i dodawanie ułamków było żenujące...kolesie wcinali provit i pakowali na siłowniach...
mam kumpli po technikach i na studiach brylowali w każdej dziedzinie i to jest najlepszy przykład.
kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

#27 Share PiotrKujPom

PiotrKujPom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 17 styczeń 2011 - 22:54

Poziom nauczania w szkołach rolniczych Technikum rolnicze to wg. mnie najlepszy rodzaj szkoły średniej. Co prawda jest wiele niedociągnięć w systemie nauczania: stare podręczniki, bzdurne regułki, uczenie się nazw oprysków i odmian na pamkę, no i zbyt mało wyjazdów na jakieś pokazy, wycieczki...Ale wszystko to rekompensują zajęcia praktyczne w gosp. przyszkolnym(u mnie w szkole było naprawde zajbiste) :rolleyes: praktyki w wakacje w gosp. szkolnym, przedmioty zawodowe no i wogóle rolnictwo. Po 4 latach wspólnej nauki w jednej ekipie chciałoby się jeszcze jeden rok. :D
- Na produkcji roślinnej facetka nigdy w polu nie robiła-0 pojęcia
- na mechanizacji koleś, mimo że nie omawialiśmy super nowych technologii, to omawiał podstawy maszyn które się nigdy nie zmienią- spoko
- na zwierzęcej - najfajniejszy przedmiot- troche za mało godzin na omówienie podstaw i pogadanie o nowinkach...
-na zaj. praktycznych to było różnie; robiło się wszystko co na gospodarce: od wywalania makaronu poprzez naprawy zetorków na graniu w karty skończywszy;najlepsze były zaj. w oborach :P
Poszedłem na studia ROLNICZE i sie zawiodłem. Tam to jest dopiero popierdułka z rolnictwa. Ludzie których tam widuję nie mają zielonego pojęcia o rolnictwie(są tam bo się dostali)łącznie z wykładowcami-laicy
Dużo by gadać. drugi raz nie poszedłbym a na te studia.

#28 Share KACZOR12

KACZOR12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 18 styczeń 2011 - 18:44

Poziom nauczania w szkołach rolniczych Koledzy może znacie jakieś opinie o poziomie nauczania w Technikum Rolniczym w Smolajnach .
Z góry dzieki

Edytowany przez KACZOR12, 18 styczeń 2011 - 18:50.

#29 Share deutzrolnik

deutzrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:traktory rolnictwo

Napisany 13 marzec 2011 - 15:18

Poziom nauczania w szkołach rolniczych <_<

Edytowany przez deutzrolnik, 14 marzec 2011 - 15:18.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 13 marzec 2011 - 15:39

Poziom nauczania w szkołach rolniczych Szkoła rolnicza jedna drugiej nie jest równa tak jak we wszystkich szkołach jest różnie. Jak się chce zostać na gospodarstwie to powinno się skończyć jakąś szkołę rolniczą jest to wiedza bez porównania lepsza i dużo obszerniejsza od tej którą pozyskujemy od rodzica. Czasami może się zdaje że wiemy dużo ale tak po prawdzie to tak na pewno nie jest.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.