Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nie - dla nowoczesnego!

230 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:09

Nie - dla nowoczesnego!

wiesz nie wiesz co mowisz pod kazdym wzgledem, wymien mi kilka argumentow dlaczego wolisz uzywke??????????????????

Po pierwsze wolę używkę którą kupiłbym nie od handlarza, ale np. sam bym wybrał się po nią na zachód. Jeśli znaleziony ciągnik u sprzedawcy ( wyłącznie rolnika) byłby wystarczający dla mnie, oraz widziałbym, że jest zadbany to skusiłbym się na taką okazję niż kupić MTZ z napędem przednim przeniesionym pad katem który po szybkim czasie eksploatacji z pewnością się zużyje. Po kupnie używanego ciągnika jestem pewien, że żadnych poważnych awarii nie będę miał, a nie tak jak w MTZ tylne mosty wyją, że głowa pęka. Teraz ty podaj mi argumenty dlaczego wolisz taniego MTZ niż porządną używaną maszynę?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nie - dla nowoczesnego! Dzisiaj, 11:36
  •  

#42 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:15

Nie - dla nowoczesnego! myslisz ze pojezdzisz sobie i poszukasz hahhah dobre
ja ci powiem jak te szukanie wyglada znajdziesz mozliwy ciagnik zaplacisz 9 tysi za przywoz, obujesz swoj ciagniczek bo napewno bedzie lysy jakby na to nie patrzec, co jeszcze nie bylbym taki pewny ze niebedzie mial awarii, z tego co wiem to zachod sprzedaje ciagniki ktore albo sie psuja albo sa juz wyeksploatowane,A odnosnie taniego MTZ to ci powiem ze wolabym dac te 70 tysi za mtz niz jakiegos tam uzywanego ramolca po przezyciach, i odnosnie przedniego napedu w MTZ to ruscy opatentowali przedni maped krzyzakowy i jest lepszy niz Carraro. i jeszcze ja zdecydowanie jestem za technika i wole ciagnik z elektronika to ulatwia prace ale nie uzywke. jakos nie mam przekonania do uzywanych gratow.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#43 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:19

Nie - dla nowoczesnego! @rarmer40 znam przypadki że ursus mniej sie psuł od john deera w wiosce obok facet miał John Deera 6900 i co chiwle psuł mu sie jakiś tryb w skrzyni sprzedał go i kupił polskiego i jest o wiele zadowolony z polskiego niż z zachodniego.Wiem że jeden przypadek dużo nie przemawia
................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.co...h?v=pS0RE4CqVSw

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:22

Nie - dla nowoczesnego! Ja nigdy nie chciałem ciągnika z elektoniką ale od kiedy kupiliśmy Mf 3080 jestem :D za elektroniką jestem bardzo z niego zadowolny a EHR jest bardzo pomocny w pracy z agregatem czy pługiem a poza tym jak by każdy tak myślał ta na polach były by konie ale nie mechaniczne tylko zwykłe
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

#45 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:23

Nie - dla nowoczesnego! Ja też nie mam przekonania do używanych. Wolę nowy ciągnik. Ale jeśli miałbym wybierać pomiędzy MTZ a używką to wybrałbym używkę. Jeśli się chce to można znaleźć porządnie wypasiony używany ciągnik, z małym przebiegiem oraz młody rocznik. Mam wujka który zajmuję się handlem maszyn, i on byle czego nie przywozi. Dogadałbym się i miałbym porządną maszynę. Ale i tak wolę nówkę, a elektronika mi nie przeszkadza, po prostu trzeba umieć się z nią obsługiwać.

#46 Share ursus1634

ursus1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:28

Nie - dla nowoczesnego! Wszystko zależy na jakiego trafisz można kupić kilka zachodnich ciągników i każdy będzie dobry ale kupisz jeszcze jednego zachodniego i może być felerny
................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.co...h?v=pS0RE4CqVSw

#47 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:31

Nie - dla nowoczesnego! powiem tak ja mam sentyment do tych starszych ciągników bez elektroniki co można je młotkiem naprawić.ale nie wyobrażam sobie żebym miał np 200 ha i obrabiać to ursusem c-360 lub MTZ 82.bym się zapier.... trzeba iść do przodu i w dużych rozwijających się gospodarstwach rolnych posiadanie ciągnika z elektroniką jest wręcz obowiązkiem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#48 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:52

Nie - dla nowoczesnego! a ja kupiłem używane maszyny i od handlarza i od rolnika - zero rożnicy.
kupiłem 10letni siewnik i dałem za niego więcej niz bym kupił kilka modeli polskich siewników (tych tanszych), zakupiłem części za 1000zl, poświęciłem 2 razy po pół soboty odszykowałem maszyne, pozniej ojciec wział pędzel podmalował go i mam siewnik którego w zyciu nie zamienie na cos z UG czy innej polskiej firmy,
czemu? jakosc i precyzja wysiewu, duzo większy komfort uzytkowania, większa paka na zboże, częsci sie tak nie zuzywaja.
na moje prze potęzne gospodarstwo to by była głupota kupować nowe maszyny - wiesz co to amortyzacja? ten sprzęt szybciej zardzewieje u mnie niż się zuzyje :D
wole uzywana maszyne napakowaną elektroniką od sprawdzonego producenta niz nowy wynalazek od firmy krzak czy tez sprzet który jest srednio wygodny w użytkowaniu.

powiem ci ze jesli teraz najdzie potrzeba i w koncu zdecyduje się na inny ciągnik to daje sobie pol roku - jesli znajde (a szanse oceniam na 98%) cos godnego (dla mnie) uwagi to kupię używany ciągnik w kolorze zielonym - nie wiem tylko jakie bedzie miał felgi - żółte, czerwone czy moze jednak szare, na pewno nie będzie to nowy mtz czy pronar, mimo ze moj ojciec jezdził mtztem przez 23 lata a jak tylko kilka sezonów jakies krótkie przejażdzki miałem

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#49 Share Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2427 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 20:54

Nie - dla nowoczesnego! @kobra89 ile masz ha?? nie zebym sie czepial MTZ-ta ale czy taki ciagnik wytrzyma na ok. 60-70 ha jako ciagnik glowny?? watpie w to. a jako pomocniczy rownie dobrze moge wziasc nowego Zetora proxime 8441. tez ma malo elektroniki a jest wedlug mnie bardziej rozpoznawalny niz MTZ np. 820. i wcale bym sie nie zastanawial pomiedzy tymi dwoma ciagnikami z reszta pewnie jak ponad 60% osob wypowiadajacych sie w tym temacie. oczywisty wybor to zetor.
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#50 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:01

Nie - dla nowoczesnego! mam 30 ha i tez juz kupilem NH td 5040 tzn podpisalem wstepna umowe i niebde sprzedawal MTZ, no owszem nie jest on najlepszy ale ja na swojego nie moge nic powiedziec , ani na silnik ani na zwolnice a hudraulike zrobilem i niecieknie, prosta sprawa hydraulika tylko troche pomyslec na uszczelkami. A proxy to znowu ja nie chce na oczy. takie jest moje zdanie kazdy woli co innego.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:05

Nie - dla nowoczesnego! Mój sasiad ma mf 3115 i EHR, elektronika itp i był super do czasu kiedy EHR padł i i taki maly komputerek do niego kosztował 7tyś zł hmm Dobre jak sie nie popsuje hehe.

#52 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:10

Nie - dla nowoczesnego! ja słyszałem rozmowe pewnego rolnika który opowiadał o tym jak zamienił 1224/1614(nie jestem pewien jaki to był) na JD 6620. powiedział bez zastanowienia że ursus to teraz przeżytek i że teraz to sobie jeździ jak Pan JD. stwierdził że po dniu pracy ursusem słyszał go już po pracy bo był tak głośny nie mówiąc o żniwach,klimie czy czystości w kabinie. Do tego mówił też że niechcący kupił ten ciągnik z amortyzacją przedniej osi (ponieważ bez tego musiałby dłużej czekać na odbiór) i stwierdził że jak sie pare razy przejechał to już go kieszeń nie bolała o dopłate do tej amortyzacji. szybko po tym kupił 5720 i sie nie boi elektroniki.

do tego coś nam autor zamilknął bez podania jakichkolwiek argumentów...

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#53 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:41

Nie - dla nowoczesnego! Jednak nowe to nowe. Ale jeśli trafi się okazja na używany ciągnik z bogatym wyposażeniem, małym przebiegiem oraz nie za stary ( gdzies tak do 5 lat) za połowę ceny co nowy, to głupi by go nie kupił.

#54 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:43

Nie - dla nowoczesnego! no tak ale ja watpie w taka opcje ze za pol ceny nowego i taki rocznik z przebiegiem.To jest nierealne.

#55 Share 360P

360P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Nie - dla nowoczesnego! Nie no prosze Was... Ja rozumiem, że mamy wolność słowa i każdy pisze co chce. Ale nie sądziłam że kiedykolwiek taki temat powstanie. To co nas przeraża jeśli słyszymy 'nowe' to przede wszystkim $ (koszty eksploatacji czyli serwis, części itd), ale jeśli pomyślimy o : komforcie(czyli nie latamy w kabinie z jednej strony na drugą, po pracy nie dzwoni nam we łbie etc) który gwarantuje nam również względy bezpieczeństwa i nie szkodzi zdrowiu, o szybkości i jakości wykonanej pracy, ergonomii i ekonomii, a także o nowej technologii która ułatwia prace to o czym tu mówić? Dla małych gospodarstw Ursus, MTZ czy pochodne wystarczy. Ale dla większych gospodarstw idea 'Nie dla nowego' nie ma racji bytu. A pomyśleć jeszcze o hodowli np bydła gdzie roboty jest od groma, i eksploatacja maszyn jest jeszcze większa. A jednak lepiej mieć więcej czasu wieczorem i zawitać na AF :)

Iść tyłem do przodu? W jakim celu? Mamy się bać 'nowego' bo elektronika ugryzie? Jak dla mnie to czysty absurd. I jeszcze taka mała dygresja : ''Idźmy z postępem Panie i Panowie...''

PS Do autora tematu: postępem jest również zaopatrzenie sie w słownik ortograficzny.
"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

#56 Share talek48

talek48

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Nie - dla nowoczesnego! Wszystko jest dobre jak sie prawidlowo tego uzywa!
A jak sie zepsuje i jest n agwarancji to czego sie bac??
Jesli to nie twoja wina to nie poniesiesz kosztow...
Wiadomo...swiat idzie do przodu, ja tez boje sie duzej elektroniki ale na to nic sie nie poradzi :) chcąc czy nie chcac i tak wszedzie bedzie coraz wiecej kompoterow i bedziemy to kupywac...

#57 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:48

Nie - dla nowoczesnego! Jak sie dba tak sie ma!!!!!!!!

#58 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:51

Nie - dla nowoczesnego! święta prawda, i to chyba może być puenta tego tematu odnośnie ekspolatacji maszyn.

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#59 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:53

Nie - dla nowoczesnego! kolega kolo mnie ma noweksa DEUTZA Agrotrona K 110 i juz za 6 miechow jest zakatowany i nowy ciagnik. Jak dba tak ma. Ja mam Mtz z 1990 roku i silnik ladniej pracuje jak jego nowy i po jakim przebiegu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share coffey23

coffey23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 17 grudzień 2008 - 21:56

Nie - dla nowoczesnego! koledzy popatrzcie na to z takiej strony wszyscy się boją kosztów za zepsutą elektronike bo dośc kosztowne są naprawy i samemu raczej ciężko zrobić , ale jak już komuś panewka się na wale obkręci w starym trupie i musi dac wał do szlifu to sam tez tego nie zrobi i jest to kosztowne ale nikt się nie boi tego że tam coś jest w silniku co się kręci i może się zepsuć i wtedy bedą koszty :) wiec w różny sposób można na to patrzeć

Dodaj odpowiedź