Bartizi00m

C 385 WOM

Polecane posty

DF24    28

jakie cisnienie to ci niepowiem bo sam niewiem a z rozpołowieniem 5godzinek i po kłopocie odjerzdzaj ze skrzynia posrednia odrazu mniej roboty a jak bedziesz składał odkrec sobie pokrywke ta z prawej strony dony wałek ustaw dokładnie na frez i moment masz zjechany


Małorolny jestem. (106ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjotto    0

Z.P.U.H "HYLMET" Wzmacniacz momentu / Mikropomka Ciśnienie na poziomie 0,8 MPa to też powinno działać ale nominalne pompy producent podaje na 1 MPa, ciśnienie na tych rurkach występuje przemiennie zależnie czy WOM wł/wył.

Siemka dzieki za podpowiedz 0.8 to niskie cisnienie ale nie wiem czy tyle bedzie i jeszcze jedno pytanie kiedy i w jakim przewodzie gora doł wystepuje cisnienie bo ja tego nigdy nie ruszalem i nie kapuje właczam wajche koło fotela potem pod kierownica wajcha do gory wajcha w doł jak fajcha gdzie olej sorki za upierdliwosc ale szukam przyczyny bo pompa to jak widze nie jest droga ale rozpolawiac fabryczy ciagnik to chory jestem ale jak bedzie to konieczne Przekaznik potrzebuje na jeden dzien rocznie ale wtedy musi dzialac Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Mam ursusa c-385 chodzi wom ktury ma 1000 obrotów , a nie chodzą obroty 540 co to morze być prosz o radę z gury dzięki.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Ja mam taki problem działa mi wałek 1000 obr a niedziała 540 obr co to może być


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zobacz tak jak pisze poprzednik czy ta dźwignia się porusza, jeżeli tak to wina moim zdaniem leży gdzieś w skrzyni (uszkodzony jakiś tryb odpowiedzialny za 540 obr/min lub wodzik).

 

Stało to się po zamianie obrotów z 540 na 1000 czy obroty 540 zginęły ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

niewiem kiedy to się stało bo ten ciągnik mam od śyrody . a gdzie znajduje się ten przycisk


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Z prawej strony masz takie owalne okienko na 2 śrubki M8 (13) (na wysokości schodków) i za nimi powinien być wałek z frezem i za nim powinna być ta dźwignia. A jaki masz wałek z tyłu? (bo jak są 1000 obr to powinien siedzieć z drobnym frezem ,ale może też tak być że ten z grubym jest zaślepiony i są obroty duże.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Wałek z tyłu jest taki sam jak w c-360


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

To zobacz coś musi siedzieć pod tym dekielkiem co pisaliśmy, jeżeli jest wałek to wyjmij go i powinny być już 540 obr/min (jeżeli oczywiście jest to wina siedzącego tam wałka).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Odkręciłem ten diekielek i jest tam wałek z frezami i wyjołem go. I go jurz nie wkładać i będzie dobrze


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Jeżeli masz teraz obroty 540 to go nie wkładaj, my u siebie mamy nie włożony już kilka lat i jest dobrze, wkładamy tylko jak chcemy obroty 1000.

Prawidłowo powinno się zmienić wałki bo na 540 powinno być 6 frezów a na 1000 21 frezów, ale wiadomo że potrzebny byłby inny "przekaźnik".

 

Ten wałek jest z drobnym frezem?

 

Wrzuć zdjęcia jeżeli masz możliwość wałka z obu stron (początku i końca)


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

wyjołem ten wałek i są obroty 540. Niemam możliwości wstawić zdjęcia. Ten wałek tak samo wygląda jak go opisujesz ma tyle samo frezów . Wielkie dzięki jasgbym miał jakieś wątpliwości to będe pisał .


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

No to problem rozwiązany.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Mam jeszcze takie pytanie w c-385 pierwszy i drugi bieg wchodzi bez zgrzytu a trzeci i czwarty z zgrzytem dziś włorzyłem nową tarcz sprzgłową i nowe łorzysko oporowe i nadal zgrzyta co to morze być prosze o ODP.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

To jest c-385 de luxe 1983r. A w którym miejscu znajduje się ten synchronizator.Bo reszta biegów chodzi tylko niechcą chodzić 3 i 4


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

A trzeba rozpoławiać czy da się dojść przez górę.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

To trzeba rozpoławiać czy nie


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wzdowian    1

witam ja mam podobny problem tylko u mnie jeszcze dochodzi taka rzecz ze na gorącym oleju przy włączaniu wałka dochodzi taki zgrzyt ze skrzyni biegów i nie wiem co to może być nja zimnym nic sie nie dzieje takiego mam zetora 8011 - S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Witam wszystkich: Mam taki problem z 385. Kupiłem go w listopadzie do zrywki drewna w lesie i nie włanczałem u niego wałka pżekażnika mocy w sumne to on mi do niczego

niejest potrzebny ale mam u wuja wozić obornik bo ma dość góżysty

teren i podczepiłem rozrzutnik włączyłem wałeka i nie chodzi

jaka może być tego przyczyna w grene powiedzieli mi że to wina

jakiejś mikropompki gdzie to jest i jak się do tego zabrać. Prosze

o rady.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

No i co nie włączałeś i nie wiesz jak włączyć czy co bo tego nie napisałeś.???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dzigit189
      Mam takie odciagi w Zetorze 8011 . Jak je dobrze ustawic żeby talerzowka szła w linii . Ustawienie np. Bolca po obu stronach na ten sam otwór powoduje że i tak na jedną stronę ściąga bardziej.

    • Przez elamir
      Pytanie może głupie ale nie znalazłem odpowiedzi. Zgodnie z danymi technicznymi obroty wom 540/min osiąga się przy obrotach silnika 1890. I moje pytanie czy poniżej takich obrotów silnika wom będzie miał mniejsza prędkość i analogicznie przy większych obrotach silnika powyżej 1890 wom przekroczy 540 obr/min? Czy 540obr/min to są maksymalne obroty wom?
    • Przez freshTomato
      Witam.
      Kolega w swoim ursusie 1614 chciał zmienić koła z 18.4 R34 na 18.4 R38, na przodzie ma 14.9 R24 i pytanie czy coś trzeba zrobić aby zmienić przełożenie i aby przednie koła szybciej się kręciły, czy poprostu je zmienić?
      Z naszych wyliczeń wyszło że uwzględniając przełożenie przedniego napędu dla 1614 prędkość koła R24 wynosi 27,67 km/h, dla tylnego napędu R34 wynosi 27,33 km/h, a dla R38  28,98 km/h na 3 biegu. Stąd pytanie, bo słyszałem że przednie koła muszą się trochę szybciej kręcić od tylnych? 
      Słyszałem że trzeba gdzieś zmienić przełożenie dla większego rozmiaru kół tylko gdzie?
      Pozdrawiam.
    • Przez Kurwer21
      Witam, przychodzę z zapytaniem, mianowicie dziś podczas jazdy Ursusem c385, słyszałem takie specyficzne pukanie mniej-więcej na zwolnicy. Później, gdy w ciągniku jeździła ze mną druga osoba, to też to słyszała i czuła to pukanie pod siedzeniem pasażera. Wie ktoś o co może chodzić?
    • Przez Mati2006
      Witam,przerabiałem skrzynie biegów z 3 na 4
      z 3 lata temu,nie ma wzmacniacza (wyjęty) i  skrzyna strasznie wyję na 3 i 4 biegu. Zrobione już ponad 200 mtg.
      Co to może być?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj