Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wady i usterki w MF 3080

311 odpowiedzi na ten temat

#61 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, motoryzacja, mechanika

Napisany 22 listopad 2010 - 20:35

Wady i usterki w MF 3080 No ja tak właśnie myślałem że to jest ta świeca ale zaniepokoiło mnie to paliwo i dlatego musiałem się upewnić. Ale teraz jak wiem to musze ją wykręcić bo raczej nie grzeje i kupić nową bo szkoda rozrusznika i akumulatora

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wady i usterki w MF 3080 Dzisiaj, 05:35
  •  

#62 Share Robertb

Robertb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 20:48

Wady i usterki w MF 3080 Wez wykręc swiece tak aby rurka z ropą była przykręcona załóż kabelek i niewiem czy nie musi dotykac silnika(masa) i tak sprubój podgrzac to bedziesz widział czy grzeje czy nie

#63 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 23 listopad 2010 - 17:18

Wady i usterki w MF 3080 Sprawdziłem wszystko działa jak należy
Dzięki za pomoc

#64 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 19:36

Wady i usterki w MF 3080 Mam luzy w MF 3095 na przedniej osi. Rozebraliśmy obudowy i rzeczywiście okazało się że tulejki są wybite. Ale nie to jest moim problemem. Wałek który wychodzi z przedniego mostu raz że jest bardzo wybity ma duże luzy i ok 50% frezu, odkręciliśmy bodajże 6 śrub ale to nie chce zejść. I czy ciągnąć to na siłę?? (myślę że to jakieś łożyska mogą trzymać ale nie jestem pewien) Boję się żeby czegoś nie urwać żeby nie narobić sobie kłopotu. Może ktoś to robił i wie jak to zrobić to za pomoc był bym wdzięczny.

#65 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 512 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 20:20

Wady i usterki w MF 3080 Wałek wychodzi razem z całą obudową mechanizmu różnicowego. Aby ją wyjąć najpierw musisz zdemontować półosie. Strona http://mf.gustlik.2ap.pl/ dział FRONT AXLE pobrać i działać.

#66 Share piterq1991

piterq1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 359 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 22:48

Wady i usterki w MF 3080 Roboty przy tym jest od groma. Najpierw zdejmujesz koła. Później odkręcasz dekle po czym musisz wyciągnąć sworznie z zwrotnic razem z łożyskami. To jest najgorsze ponieważ bardzo ciężko wychodzą i najlepiej mieć do tego ściągacz. Później wyciągasz zwrotnice razem z półosiami. Półosie wychodzą z mechanizmu różnicowego i dopiero wtedy masz możliwość wyciągnięcia go razem z wałkiem ataku. Podstawa to musisz zrobić tuleje na przód. Tak aby most był dobrze osadzony i wycentrowany bo inaczej po pół roku zetnie Ci tryby z wałka. My wałek naprawiliśmy w ten sposób, że obcięta została końcówka z frezami(przed gwintem kawałek) następnie kupiliśmy wałek womu od 60'tki gdzie końcówka również była obcięta. W wałku wyfrezowany otwór, a przy womie ztoczony kawałek aby jedno wprasować w drugie. Po czym wałek porządnie obspawany. I wszystko w odwrotnej kolejności składane. Pamiętaj o kupnie nowych uszczelniaczy na wałek bo w przeciwnym razie będzie się lał ojej.
Sam robiłem to 3 razy tak więc już obeznany w temacie jestem.

Pozdrawiam

#67 Share marek3080

marek3080

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 31 marzec 2013 - 19:27

Wady i usterki w MF 3080 Panowie czy w MF 3080 trzeba odjechać przednim mostem żeby zdjąć miskę olejową?
A gdzie podział się temat "pytania dotyczące 3080 i pochodne" z podpiętych? Chciałem tam zadać to pytanie ale nie ma tego tematu.

Edit

Znalazłem inf., że w 3085 najlepiej odjechać przodem bo trudny jest dostęp do dwóch śrub. Czy ktoś wie jak to może być w 3080 bo to trochę inny silnik.

Edytowany przez marek3080, 10 kwiecień 2013 - 19:17.

#68 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2235 postów

Napisany 10 czerwiec 2013 - 18:51

Wady i usterki w MF 3080 Jak to możliwe że drugi raz w ciągu 3 lat padł mi docisk sprzęgła w MF 3080 ? Znajomy stwierdził że pewno na półsprzegle się jeździ a ja się zastanawiam czy na pedale sprzęgła powinien być jakiś luz jałowy? Może pompka sprzęgłowa przy pedale nie odpuszcza do końca jak puszcze sprzęgło? Czekam na jakieś sugestie.

#69 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 10 czerwiec 2013 - 19:48

Wady i usterki w MF 3080 U mnie w 3060 jest troszke luzu ze pedał mogę sam jeszcze do góry podwadzić delikatnie a chodzi już nie rok czy dwa :) Jak już to nie to. Moze ten wysprzeglik bo chyba jest jakiś bezpośrenio przy sprzęgle. Nie zagladałem tam wiec nie wiem mogę się mylić.
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#70 Share tomekzet

tomekzet

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 05 lipiec 2013 - 17:56

Wady i usterki w MF 3080 ostatnio robiłem sprzęgło w 3060 po operacji wszystko działa i jest ok poza tym ze nie działa mi obrotomierz, cos musiałem przeoczyć, doradzi ktoś gdzie jest czujnik lub kostka której mogłem nie podłączyć? wszystko przepatrzyłem i nic:(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 05 lipiec 2013 - 20:08

Wady i usterki w MF 3080 Wydaje mi się że obrotomierz ma coś wspólnego z alternatorem chyba że mylę jakieś fakty ale chyba ktoś kiedyś pisał na AF że to powiązane

#72 Share masseyf30

masseyf30

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 254 postów

Napisany 07 lipiec 2013 - 14:09

Wady i usterki w MF 3080 Tak obrotomierz działa tylko gdy alternator ładuje, u mnie po zapaleniu trzeba dodać delikatnie gazu żeby obrotomierz zaczął działać.

#73 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 969 postów

Napisany 21 wrzesień 2013 - 21:15

Wady i usterki w MF 3080 Miga mi kontrolka niskiego ciśnienia [17 bar ] oleju przekładni. Co może być przyczyną????

#74 Share Pawel1992mf

Pawel1992mf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 06 październik 2013 - 10:15

Wady i usterki w MF 3080 Witam, w moim mf 3080 od pewnego czasu ciężko chodzi dźwignia zmiany biegów 1234, to znaczy ciężko przesówa się w poziomie np jak chce włączyć z 1 na 4, co może być tego przyczyną?

#75 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1154 postów

Napisany 08 październik 2013 - 19:49

Wady i usterki w MF 3080 masz skrzynie A/B
jezeli tak to zapewne nieszczęsna nakrętka w skrzyni sie obluzowała i by trzeba zajrzeć do skrzyni póki wszystko jeszcze całe i ją dokręcic

#76 Share karol0820

karol0820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 październik 2013 - 21:15

Wady i usterki w MF 3080 witam i mam prozbe proszę o rade mam massey fergusona 3080 i problem z hydrałlikom zaczeła mi się zapalać kontrolka od czujnika niby smarowanie skrzyni i zapchany filtr na pewno jest to ten czujnik który znajduje się zaraz styłu za filtrem to wiem na pewno
zaczeło się zapalac jak się rozgrzał a teraz zapala się nawet jak jest zimny odrazu gdy ja tylko nacisne na podnosnik do góry czy też nadół i jak chwile pochodzi to wspomaganie gópieje wymieniłem filtr i olej niby coś lepiej ale sie zapala ............... proszę o pomoc

#77 Share witek88

witek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 październik 2013 - 21:15

Wady i usterki w MF 3080

witam i mam prozbe proszę o rade mam massey fergusona 3080 i problem z hydrałlikom zaczeła mi się zapalać kontrolka od czujnika niby smarowanie skrzyni i zapchany filtr na pewno jest to ten czujnik który znajduje się zaraz styłu za filtrem to wiem na pewno
zaczeło się zapalac jak się rozgrzał a teraz zapala się nawet jak jest zimny odrazu gdy ja tylko nacisne na podnosnik do góry czy też nadół i jak chwile pochodzi to wspomaganie gópieje wymieniłem filtr i olej niby coś lepiej ale sie zapala ............... proszę o pomoc

Możliwe że pompa hydrauliczna zaczyna Ci dogorywać, mślę że przydało by się zmierzyć ciśnienia, zarówno obieg dużego jak i małego ciśnienia.

#78 Share karol0820

karol0820

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 22 październik 2013 - 03:37

Wady i usterki w MF 3080 a czy po wymianie oleju trzeba gdzieś go otpowietzzać

a czy po wymianie oleju trzeba gdzieś go otpowietzzać

a czy po wymianie oleju trzeba gdzieś go otpowietzzać

#79 Share Odys2011

Odys2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 03 grudzień 2013 - 19:08

Wady i usterki w MF 3080 ciągnik jak każdy inny jak się nie psuje to jest wszystko dobrze a jak siądzie skrzynia to musisz się liczyć z dużymi kosztami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share Zolwik1990

Zolwik1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:59

Wady i usterki w MF 3080 Witam w swoim mf 3085 planuję wymianę uszczelniaczy na wyprzęgniku. Czy ciężko jest rozjechac ciągnik i jaki koszt tych uszczelek ? Dużo roboty żeby to zrobić ?