wojtii

silosy zbożowe

Polecane posty

wojtii    9

przymierzam się do kupna silosów na zboże,i dylemat,jakie kupić czy płaskodenne ,czy lejowe , jakiego producenta?

pojemność około 200ton,myśle ,że 2 x100 lub 4x 50ton,ciekawą oferte ma Bin,zastanawiam się też ,czy nie zbudować magazynu murowanego i kupić szuszarnie podłogową?

jak magazynujecie zboże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam biny zwłaszcza te powyrzej 100 ton, gdzyż umożliwiają całkowitą mechnizację rozładunku a są relatywnie nie drogie


Praca wymagająca zaangażowania więcej niż jednej osoby jest pracą źle zorganizowaną!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadius    0

podaję ceny wybranych modeli Bina:

 

-Bin60 - 9 567zł

-Bin70 - 10 909zł

-Bin100 - 15 089zł

Cena siłosu zawiera cenę montażu oraz bloczków betonowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ja mam 3 biny 20t dwa 5t na wzór binów i suszarnie podłogowa(nie polecam) i daszkowa(polecam) :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Sąsiad ma 2 20t silosy z BINA. Generalnie chwali je tylko mówi, że źle ładuje sie zboże. Jedna dmuchawa to nie bardzo.

Słyszałem jeszcze o lejowych silosach MICHAŁ. www.silosy-michal.pl

Też polecałbym 2x100t. Tylko podajnik kubełkowy i jazda <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

Michał produkoja 17km odemnie <_< a załadunek dmuchawa silosów to strata miejsca w nim :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

chyba czasu Pavel co?

a swoją drogą wójas kupił 3 lata temu silosy bin i podajnik kubełkowy naprawdę bardzo ładnie idzie to wszystko <_< tylko rok temu na dno bin'a położył folie żeby się zboże nie psuło przyczepy z całej wioski pożyczał żeby zboże nie zaczeło gnić ale i tak 2 przyczepy do lau wywiózł B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

czasu tez ale wyobrazająs sobie przekrój silosa to w srodku robi sie aki skos bo rura przeznaczona do dmuchawy jest na samej górze jednej sciany bocznej i ja na przykład musiałem wchodzic rozgarniac, a ewolucja w gospodarstwie wygladała tak ze swidrem ładowało sie przez właz górny dwa razy szybciej i o jakies 2 tony wiecej a kubełkowym tez tak samo pojemno ylko 10 razy szybciej(od swidra B) ) <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180
Michał produkoja 17km odemnie B) a załadunek dmuchawa silosów to strata miejsca w nim :|

 

O nowych rozwiązaniach w ciągnikach, pługach, agregatach itp. mają pojęcie wszyscy B) .

Ale o nowych rozw. tech. w czyszczalniach, zaprawiarkach, dmuchawach to juz nie bardzo <_< .

 

Dmuchawa to strata czasu ? Oczywiście ale stary typ na zwężce VENTURIEGO (ten typ użytkują wszyscy). Ale na śluzie dozującej już nie. Podajnik kubełkowy jest dobry gdy śię często ładuje zboże do silosu, ponad 2 razy w roku do tego samego silosu, bo tak jest to zbyt drogie rozwiązanie. Dmuchawa ze śluzą dozującą i silnikiem dmuchawy 12 KW (dmuchawa samoróbka) podaje 25 TON pszenicy na godz. do silosu 130 tonowego BIN, zapełniając go na full, bez żadnego skosu. Podawannie dmuchawami zboża to podstawa w skandynawii, oraz jedna z dominujących metod w USA.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

mówimy o Polsce a nie USA <_< co masz na mysli ze niewszyscy sie na tym znają? ja ci powiem jedno ekonomicznie:

1 podchodzac na bateria binów mozesz załozyc jeden kubełkowy dmuchawe musisz przeczepiac...

2 ile kW ma dmuchawa a ile kobelkowy...?

mówi samo za siebie oczywiscie ja podałem tutaj przykład z mojego gospodarstwa i nie dziwie sie jesli u kogos to duzy wydatek to ze inwestuje w dmuchawe bo jest potrzebna podwójnie bo do przechowywania B)

 

a i jeszcze jedno wytłumacz mi prosze jak masz zamiar naładowac dmuchawa silos pod samą czapke? skoro zgodze sie do poziomu jak sie uprze to i napcha ale co z tego ze jak dmuchawe wyłacze to zboze blisko otworu wraca się? wystarczy powiem ze jak ładujemy kubełkiem czy swidrem to mamy to rure zaslepiona...

 

a kubełkowy mam przy suszarni wies spoko wykorzystany jest B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Na ciągnikach i maszynach towarzyszących wszyscy się znają <_< bo jak kto nowym sprzętem przejedzie drogą przez wieś to wszyscy zaroz dyskutują że to taki a taki super lub badziewie. A najlepiej to widać na forach AF gdy ,,znawcy'' wypowiadają się jaki to sprzęt dobry a jaki tylko na złom nie podpierając się żadnymi rzeczowymi argumentami a np: bo sąsiad lub ktoś we wsi taki ma itp. wypowiedzi.

 

Odnośnie podajników kubełkowych to mam 4 od 10 do 50 t/h.

 

No faktycznie nie napisałem żeby BINa nasypać to trzeba kolano zasypu przerobić, bo to fabryczne to jest nieporozumienie. Przeróbka polega na przedłużeniu orginalnej rury o 1m w górę i domontowaniu dwóch kolan po 90 stopni i zamontowaniu wlotu prawie w czubku.

 

Odnośnie ekonomiczności to ja się nikogo nie czepiam tylko piszę jak jest w rzeczywistości. Mam ciągniki które od nowości robią po 150 MTH rocznie i co z tego, nie wszystko musi być ekonomiczne, bo może być przyjemne i próżne. Większość ludzi jak ma wolną kasę to ładuje w ekstra bryki a my rolnicy w traktory, podajniki, przyczepy. Dla przyjemności B) ^_^ .

 

A i jescze jedno u ciebie mówi się świder a u mnie żmijka lub przenośnik ślimakowy, to skąd jesteś.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Kup bin'y, zuptor kosztują

Silos 30 ton 15.060 zł.

Silos 60 ton 19.730 zł.

Silos 80 ton 23.110 zł.

Silos 100 ton 27.070 zł.

Silos 125 ton 32.428 zł.

Silos 150 ton 36.850 zł.

Cenny netto, dolicz 22%. Za jeden zuptor masz dwa bin'y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

u mnie tez się tak mówi jak ty mówisz tylko jakoś przyniosła mi to ślina na język-ja jestem z Podlasia <_<

 

co do przeróbki to nie wiedziałem ze to masz na myśli bo rzeczywiście z tym masz racje i ja o tym myślałem B)

 

ale nadal nie rozumiem o co chodziło... tzn. tej aluzji do mnie to w końcu ja się znam czy nie według Ciebie? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadius    0

Pomyśl nie lepiej kupić 3x60t lub 3x70t lub 2x70t+60t. Co trzy silosy to nie dwa a cena prawie bez zmian. NA dodatek powiem że 60-ki maja najlepszą opinię i są najchętniej kupowane, czytałem kiedyś w prasie rolniczej. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

tu mozna wybierac zalezy ile odmian siejesz zeby juz niemieszac w jednym silosie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

Ja mam 2 Biny 100t i do tego dmuchawe ssaco tłaczącą z POM Augustów do tego dwie żmijki <_< Jeszcze wszytskko nie uruchamiane na całego


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack1    0

Witam!

Jaką dmuchawę polecacie(chodzi mi o moc silnika itp)polecacie do załadunku silosu 1-80t w moim przypadku nie ma sensu montować kubełków,chodzi mi żeby w miarę szybko rozładować przyczepę 6t,w miarę szybko tj np nie pół dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

Ja mam 5 binów po 120 ton i zostane prz nich teraz zobudowywuje jeszcze dwa i zmieniam system załadunku i rozładunku bo przestarzały jest wszytko bedzie prosto i szybko :]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Witam,ja ładuje do bina 60t zwykłą dmuchawą z silnikiem 7,5kw.Wydajność to 7t.pszenżyta na godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

wie ktos może ile kosztuje wylania płyty betonowej pod silos 250t?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


    • Przez raven18
      Przyczepa skorupowa z własną hydrauliką, siłownik po wymianie uszczelniaczy gdyż tłoczysko jest w dobrym stanie. Cieknie. Chyba nawet bardziej niż przed wymianą uszczelnień, tylko cały problem jest w tym że nie cieknie podczas podnoszenia czy opuszczania ale już po opuszczeniu, złożeniu, dodam że wcześniej było to samo dlatego poszedł do regeneracji... 😒 Dopiero jak daje dźwignię przy pompie od opuszczania na tzw wolny spływ przestaje, co to może być, tam się jakieś ciśnienie tworzy czy jak. Normalnie paka podniesiona nic nie cieknie, nie opada a jak złożę to zaczyna ciec ... 
    • Przez agro973
      Witam. Zastanawiam się jaki silos zbożowy jest najlepszy mam do wyboru 3 typy nie chodzi mi tutaj o firmę:
      1. Silos zbożowy płaskodenny http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-1.html
      2. Silos zbożowy z lejem wewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-2.html
      3.Silos zbożowy z lejem zewnętrznym http://www.michal-silosy.pl/nowa/index-14-3.html
      Wiem że w 2 i 3 silosie zboże opróżni się samo ale w 1 trza do niego pewnie wejść i wygarnąć to zboże bo jak inaczej wybrać jak jest już na spodzie? Jak wygląda z takich silosów załadunek na przyczepę? czy do silosu 2 i 3 można podłączyć żmijkę do napełnienia przyczepy? Wiem też że w silosach płaskodennych nie można dużej ilości wziąć z jednej strony ponieważ się odkształci? Czytałem gdzieś że można w silosie zamontować takie coś jak "mieszadło" nie wiem jak to się fachowo nazywa i w tedy można cały czas podbierać zboże z jednej strony i nic się nie stanie.
      Ja na razie nie mam w planach kupowanie silosu, ale może w przyszłości i dlatego pytam się was który jest najlepszy. Nie wiem ile silosy kosztują ale jakby ktoś wiedział to proszę o napisanie jego ceny grubym drukiem :huh:
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj