Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa?

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 22:43

ludzie benzyne do common rail? chcecie sobie kłopotów narobić?kolegi stary nie dawno zatankował 8 litrów benzyny do mondziaka TDCI na pełny bak ropy i zajechał wtryski po 150 km.benzyna jest sucha nie ma smarowania,a jak dobra ropa to nie wytrąci się parafina.jeszcze jedno od kiedy opał się ścina ;) :D :D przecież tam nie ma parafiny, ja jak jeżdziłem na opale to nigdy nie było problemów w zime 3P odpalał przy -19 stojąc pod chmurką

Jakieś nowe teorie tutaj czytam, o oleju opałowym, że niby nie zawiera parafiny i dla tego 3p odpala przy -19. Poczytaj o temperaturze płynięcia ( dla oleju opałowego lekkiego wynosi -30) i dowiesz się dlaczego tak jest.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? Dzisiaj, 19:33
  •  

#22 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 19 listopad 2008 - 22:50

To drugie, ale za mało mam doświadczeń żeby mówić czy coś konkretnego pomoże czy nie... U mnie sprawdził sie nieduży dodatek benzyny w silnikach z klasycznymi pompami.

Jeśli sie nie myle to 1940 rok ;) tak, wiem, ocieplenie klimatu - ale to w formie ciekawostki. W ostatnich latach zanotowałem u siebie -32 st.C na 2 metry od gruntu.

U mnie na wsi gdy była tzw zima stulecia to na przyokiennym termometrze było przez godzinę -40 (powiat Siemiatycze). Benzyna w zwykłym dieslu pomaga zimą, oprócz tego dobrze jest wlać z 100 denaturatu by związał wodę , zalecane jest trzymać pełny zbiornik by wilgoć się nie skraplała.

#23 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 16:53

ludzie benzyne do common rail?

ludzie, umiecie czytać? :D

Za pompowtryski i CR nie odpowiadam ;) wiem że silnikom na pompie dolewka benzyny nie szkodzi (...)

CR... common rail znaczy :D

#24 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 21 listopad 2008 - 21:21

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? szkoda słów lejcie do baków co chcecie wasza sprawa,jedno jest pewne jak dobra ropa to i przy -30 sprawny silnik odpali.a i jeszcze pro po opału teoria to nie wszystko praktyka to już coś.nie którzy naczytają się w necie i myślą że wszystko wiedzą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 22 listopad 2008 - 01:54

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? No, MF miał wtedy jakieś 800 mth, rzeczywiście miał bardzo niesprawny silnik, ogólnie szrot jakiego mało bo nie chciał jechać przy -30 st.C mimo rewelacyjnego zimowego paliwa. Ale ja to przecierz w gazecie czytałem ;)

#26 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 01 grudzień 2010 - 23:58

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? stosuje ktoś depresatory do paliwa ? jesli tak to jakie ?
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 16:49

Stosujecie uszlachetniacze do paliwa? Ja kupilem gdzieś na stacji i po dolaniu do letniego ON i jest rożnica (sprawdzane eksprymetalnie). Przedostatniej nocy wiaderka z ropą stały na podwórku i te z depresatorem wyglądało średnio na pierwszy rzut oka ale nie szło go przelać przez lejek z sitkiem bo parafina blokowała. Nadmienię tylko iż u mnie było w okolicach -30 stopni przy gruncie. Przy dolewce 10% benzyny do letniego ON nie ma śladu po parafinie z tym że w trochę wyższej temperaturze bo jakieś -18.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html