Skocz do zawartości

Zdjęcie

legalna jazda kombajnem z hederem po drogach

71 odpowiedzi na ten temat

#61 Share PioBar

PioBar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 18:38

legalna jazda kombajnem z hederem po drogach Coś w tym może być bo na T tez można od 16

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
legalna jazda kombajnem z hederem po drogach Dzisiaj, 17:30
  •  

#62 Share adrianbmw12

adrianbmw12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 sierpień 2013 - 21:30

legalna jazda kombajnem z hederem po drogach Od ilu lat mozna robic uprawnienia na kombajn zbozowy?
Z tego co ja slyszalem to kombajnem mozna poruszac sie po drogach bez prawajazdy.

#63 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 29 sierpień 2013 - 09:23

legalna jazda kombajnem z hederem po drogach u nas w szkole pytali czy mamy prawo jazdy, nie pytali o wiek, aby przystąpić do kursu trzeba było podać nr prawka.
wg mnie to kompletna bzdura ze niby można jeździć kombajnem bez prawka - kombajn to maszyna samobieżna, a maszyny samobieżne wymagają prawka czy to kat B czy kat T.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 sierpień 2013 - 16:01

Z tego co ja slyszalem to kombajnem mozna poruszac sie po drogach bez prawajazdy.

Chyba na odwrót, można bez uprawnień na kombajn, ale prawo jazdy musi być, od kiedy uczą przepisów ruchu drogowego na kursach na uprawnienia na kombajn.Te uprawnienia to pic na wodę, owszem jak się wynajmuje pracownika , to tak.

#65 Share techn

techn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 16:05

legalna jazda kombajnem z hederem po drogach za moich czasów (czyli dawno) się robiło uprawnienia na kombajny :-)
Co do przepisow obecnych przepisy mówią jasno - jazda kombajnem z hederem po drogach publicznych jest zabroniona

#66 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 29 sierpień 2013 - 18:37

legalna jazda kombajnem z hederem po drogach Raczej z hederem rozłożonym :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#67 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9685 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 sierpień 2013 - 09:21

legalna jazda kombajnem z hederem po drogach z tym tez trzeba się dowiedzieć, bo diabeł może tkwić w szczegółach

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#68 Share KULAWA_KOZA

KULAWA_KOZA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2117 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 11 wrzesień 2013 - 17:23

legalna jazda kombajnem z hederem po drogach U nas w okolicy z tego co wiem to 90% kombajnistów nie ma uprawnień na kombajn .
Kają tylko prawo jazdy kat.B lub T.
Nie znam przypadku by policja zatrzymała kombajn do kontroli.
U nas nie ma szerokich kombajnów ...najszerszy heder to 4m i jeżdżą po drogach.

#69 Share JanuszM6040

JanuszM6040

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 17 wrzesień 2013 - 20:18

legalna jazda kombajnem z hederem po drogach Do jazdy kombajnem po drogach publicznych wystarcza prawo jazdy kat.T(oczywiście jeżeli szerokość nie przekracza 3m)
Uprawnienia na kombajn, są to uprawnienia do obsługi kombajnu zbożowego,
nie są obowiązkowe jeżeli pracujemy kombajnem we własnym gospodarstwie.
Niektóre firmy ubezpieczeniowe wymagają tych uprawnień aby ubezpieczyć kombajn.

#70 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 20:04

I jak tam w te żniwa wygląda u was jazda po drogach z przypiętym hedrem, czepiają się czy nie?

#71 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1703 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 20:34

Ja w tym roku jeżdziłem po drogach nawet mijałem sie z policja i nic, u nas to normalna sprawa  każdy chce przejechać, wiadomo wszystko do czasu ja nawet w swoim nie mam koguta wstyd sie przyznać

ZETOR TEAM

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#72 Share mich89

mich89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 18 sierpień 2016 - 11:47

Odświeżę temat. Niektórzy mnie pewnie zlinczują za ten post ale muszę to napisać. Wczoraj jadąc w dojść długą podróż byłem przerażony bezmyślnościom niektórych rolników.... Godzina 22.00 a Pan jedzie kombajnem bez oświetlenia z malutkim kogucikiem, który ledwo co się kręci... Chyba światła są obowiązkowe? tym bardziej w tak dużej maszynie jak kombajn... Kolejna sprawa to jazda kombajnem po głównych drogach z hederem... Przez takiego człowieka korek sięgał ok. 2km bo z naprzeciwka auta kombajnista musiał ciągle zjeżdżać na pobocze... Tak wiem ile jest pracy z demontażem i montażem hedera ale w niektórych sytuacjach chyba powinno być to obowiązkowe np. na głównej drodze krajowej... A najbardziej zdenerwował mnie Pan który pomykał NH TX38 zajmując całą drogę gdzie nie było możliwości zjazdu na pobocze. Minęliśmy się na milimetry dosłownie... Mam sąsiada który ma takiego NH i jakoś nie widzi problemu żeby odczepiać heder bo jak gdzieś jedzie heder jest na wózku... Rozumie są żniwa, jeszcze takie jakie są po łapane ale kurcze w niektórych przypadkach trzeba chleba, trzeba nieba bo z tego rodzą się wypadki...