Skocz do zawartości

Zdjęcie

Piec do warsztatu

30 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 20:44

Piec do warsztatu Tania nie będzie ale warto za 60 średnicy ze ścianą 10mm trzeba dać ok 350zł za metr.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Piec do warsztatu Dzisiaj, 12:33
  •  

#22 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 12 grudzień 2013 - 22:08

Piec do warsztatu Najtaniej bedzie kupić butle po LPG. Dziś kupiłem taką fi35cm, długa 110 za 27 zł. Będzie piecyk jak tralala.

#23 Share kamil927

kamil927

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 14:34

Piec do warsztatu Ja to mazowieckie okolice Sochaczewa, wybiorę się po świętach może do pobliskiego skupu złomu może tam coś znajde a właśnie pomysł na nadmuch jest dobry tylko że właśnie trzeba by go obspawac blachą i te kanały w środku. No ale jak nie dostanie takiej rury to i piecyka nie zrobie :( teraz nawet nie jest bardzo potrzebny dopiero w lutym może jak ferie będą jak coś bede robił to się przyda :)

#24 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 13 grudzień 2013 - 19:42

Piec do warsztatu

Najtaniej bedzie kupić butle po LPG. Dziś kupiłem taką fi35cm, długa 110 za 27 zł. Będzie piecyk jak tralala.

Blacha z jakiej wykonana jest butla ładnie rozprowadza ciepło tzn po całości będzie miała zbliżoną temperaturę, oczywiście do pewnej granicy temperatury.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#25 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 09:42

Piec do warsztatu kolego zobacz sobie http://allegro.pl/pa...3828216122.html samemu możesz sobie to zrobić, ja sobie to sam zrobiłem i ogrzewałem garaż a teraz to dołożyłem felgę od samochodu i nogę lemiesze podgrzewać i klepać.Jak coś to pisz zawsze pomogę

#26 Share Assasin

Assasin

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 166 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 22:06

Piec do warsztatu Kurcze dobry pomysł.Też właśnie mam tego troszkę zgromadzonego.Dzięki za poddanie pomysłu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7618 postów

Napisany 26 grudzień 2013 - 22:12

Piec do warsztatu mam w garażu piec na przepracowany olej z takim palnikiem swojego wykonania. Tyle że spaliny idą przez wymiennik to znaczy przez chyba 10 rur 3,4 cala. je z zewnątrz opływa powietrze którego obieg wymusza wentylator. Poza tym spaliny idą przez fawiry. 10 minut od odpalenia i ciepłu. Wydajne jak diabli. I można powietrze puścić w inne pomieszczenie lub skierować w dowolny kąt garażu. Nie gromadzi się pod sufitem.
KPK Kumurun Team

#28 Share slawek99

slawek99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 20:58

Piec do warsztatu

mam w garażu piec na przepracowany olej z takim palnikiem swojego wykonania. Tyle że spaliny idą przez wymiennik to znaczy przez chyba 10 rur 3,4 cala. je z zewnątrz opływa powietrze którego obieg wymusza wentylator. Poza tym spaliny idą przez fawiry. 10 minut od odpalenia i ciepłu. Wydajne jak diabli. I można powietrze puścić w inne pomieszczenie lub skierować w dowolny kąt garażu. Nie gromadzi się pod sufitem.

Masz jakieś zdjecia tego wykonania?
Kris1976 napisz coś więcej o samym palniku.

#29 Share Kris1976

Kris1976

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 grudzień 2013 - 10:32

Piec do warsztatu kolego zadzwoń to ci powiem jak to zrobić 607067234

Dodany obrazek

#30 Share simson2812

simson2812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 800 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Konstruowanie

Napisany 27 styczeń 2014 - 09:27

Piec do warsztatu Ja mam zrobiony z blachy 5mm na górze z jednego boku wychodzi rurka. Na piecu stoi wiadro z kranem z którego kapie lub leci olej do rurki która wchodzi w piec i kawałek drzewa i się pali a co do takiego z nadmuchem to za głośno chodzi. Mogę dodać foty
W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mariusz b

mariusz b

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 21 luty 2014 - 20:04

Piec do warsztatu Chciałbym dowiedzieć się coś na temat piecy nadmuchowych na drewno/węgiel.Posiada ktoś na forum taki ? Jak z wydajnością, na co zwrócić uwagę przy budowie takiego pieca, czy może wybrać jakąś inną metodę ogrzewania. Potrzebuję piec do ogrzewania tuneli, mam obecnie piece wykonane z rur o średnicy pow. 60cm i grubości ścianki min. 1 cm. W miarę to grzeje ale wydajność mogła by być trochę większa i lepsze rozprowadzenie ciepła po tunelu. Przymierzam sie właśnie do budowy takiego pieca i chciałbym się dowiedzieć cos na ten temat. Czy 10 cm kanał wystarczy w środku ? Jak bardzo wydajna dmuchawa jest potrzebna do tego?