Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych

285 odpowiedzi na ten temat

#21 Share quzar

quzar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 31 październik 2008 - 19:56

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych Własnie cięzko ceny znależć nawet takie orientacyjne. Trzeba bedzie do jakiegoś dealera podjechac i obgadac. A jeśli bym sie na jd zdecydowałto jakie wyposarzenie polecacie?? tzn na czym można oszczędzić przy takim zastosowaniu ciągnika jak pisałem na początku ale tez zeby było wygodnie??

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych Dzisiaj, 13:28
  •  

#22 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 31 październik 2008 - 20:40

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych @farmerak
Kupujesz ciągnik i nie znasz ceny?? Valtrą przecież też się interesowałeś i nie pytałeś o cenę....

@guzar
Jak chcesz to mogę dać Ci nr do valtry

#23 Share pepino

pepino

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 31 październik 2008 - 20:53

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych @kamil41 , Valtry jeszcze nie kupiłem , czekam na podpisanie umowy w ARiMR . Ostateczna cena Valtry N92 po negocjacji 03.10.08. wyniosła 48200 euro NETTO. Wyposażenie : przekładnia nawrotna z elektrohydraulicznym sterowaniem,24+24 biegi,sprzęgło na dżwigni zmiany biegów, 540/1000 obr/min. podnośnik 4000 kg. , wydatek pompy 73 litry/min. ,6 gniazd hydrauliki zewnętrznej i 1 wolnego spływu, zbiornik paliwa 220 litrów, ogumienie trelleborg (Pirelli) przód-420/70 R24; tył-520/70 R34,obciążniki przednie 10x40 kg. , układ hamulcowy 1,2 przewodowy , klimatyzacja,instalacja radiowa,żółta lampa ostrzegawcza,fotel pneumatyczny,podgrzewanie bloku silnika,reflektory robocze 4+4,reflektory robocze infolight,cięgła dolne hakowe2/3 kat. , sito wlewu paliwa,popielniczka,kolor srebrny metalizowany,wyłącznik start/stop WOM oraz sterowanie podnośnikiem na błotnikach,wyłącznik główny prądu w kabinie . Zastanawiam się jeszcze nad gaśnicą 4 kg.;regulatorem przepływu na złączu hydrauliki ; siedzeniem pasażera .

Oferta na DF Agrotron K 410 ,03.10.08.negocjacja przez telefon 47900 euro netto . Zbiornik paliwa 180 litrów;skrzynia 24/8 4 biegi x 3 półbiegi x polowe/szosowe;rewers elektro hydrauliczny;sprzęgło na dżwigni zmiany biegów;AMS-układ automatyczny sterowania przednim napendem i mech. różnicowym;podnośnik 6220 kg ( choć podobno podnosi tylko ok. 4000 kg.) ;wom 540/540eco/1000/1000eco (duży plus);6 wyjść hydrauliki;ogumienie przód-480/65R24, tył-540/65R34;klimatyzacja;fotel pneumatyczny;rolety;chłodzony schowek;szyberdach szklany;żółta lampa ostrzegawcza;dodatkowe halogeny;pneumatyka 1,2 obwodowa;instalacja radiowa;obciążniki przednie 10x40kg.Dodałbym jeszcze podgrzewane lusterka + 8 świateł pracy .

@quzar , ciągnik będzie pracował w gospodarstwie podobnym do twojego, dlatego po pracy w oborze stawiałem głównie na komfort pracy w polu tzn. bardzo dobry fotel operatora ,klimatyzacja , max ilość reflektorów roboczych (w sezonie żniwnym dużo pracy po zmroku ).
Odnośnie wyposażenia Valtry to takie chciałem mieć i to mi jest potrzebne. W Valtrze sam kompletujesz ciągnik taki jaki jest Tobie potrzebny, choć nie tak dokońca (np.możliwość wyboru tylko 2 prętkości WOM ).
Natomiast DF oprucz opon to wyp. standardowe , tak więc Valtra w "standardzie " tzn wersja HiTech będzie tańsza od mojej, np. lakier dodatkowo ok. 360 euro.
Jeszcz cena wyjściowa JD 6230 Premium 55000 euro netto , do negocjacji 2000-3000 euro maksymalnie i długi okres oczekiwania ok. 6 miesięcy , fabryka nie nadąża z produkcją , mam nadzieją że to nie odbije się na jakości , choć pewne jest to że na rynki tzw. wschodnie ciągniki są inne( jakość ) od tych sprzedawanyh np. w Niemczech . Ja mam ok. 120 km. do granicy i unas wielu rolników kupuje ciągniki w Niemczech. Niewiem jak z serwisem, ale napewno po negocjacji ciągnik 140 KM wychodzi ok. 20% taniej jak w Polsce. Agromix Rojęczyn sprzedaje tylko JD z Niemiec. Kolega kupuje tylko u nich ( 5 sztuk ) bardzo mała awartyjność .

Valtra N 92 to ciągnik doskonale pasujący do ładowacza czołowego . Zwrotny bardzo dobra widoczność dzięki dużej szybie przedniej ( w DF ta widoczność jest mniejsza , jeżdziłem Valtrom ,DF,i JD) dobra widoczność na boki , wysoki wydatek pompy , ładowacze montowane w fabryce , bardzo poręczne sterowanie na podłokietniku .
Sam chciałem założyć ładowacz ale narazie są inne pilniejsze sprawy do zrobienia.
Cena katalogowa ładowacza V 45 (wys podnoszenia 3.50 m;udżwig 2300 kg.) z osprzętem OK. 35000 zł netto , bez osprzętu 25000 zł netto . Obciążniki na tył będom potrzebne .Może będom gratis.

#24 Share quzar

quzar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 31 październik 2008 - 20:54

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych a co z tym wyposarzeniem?? Numer na priv poprosze. Dzieki.

#25 Share quzar

quzar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 31 październik 2008 - 21:04

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych @pepino dzieki o taką odpowiedz mi właśnie chodziło a czy ktos mógłby jeszcze napisać w podobny sposób o JD 6230?? I druga sprawa jak te ciagniki bedą sie sprawowały z TURem, mianowicie czy potrzebne są jakies obciążniki na tył itp.

#26 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 31 październik 2008 - 21:48

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych JD 6330 w wersji classic kosztuje 43,5tys euro, miałem wielką ochote na tego JD ale to spalanie mnie przeraża, pali o połowe wiecej niż pronar na zrobienie tej samej roboty a valtra to bardzo ciekawy ciagniczek a spalanie podobno cudowne, potrzebny byłby mi jeszcze wałek 540eco, sam jeszcze nie wiem na jaką marke padanie ale raczej DF albo Valtra bo ciagnik bedzie dość czesto pracował w lekkich pracach a ropa droga

#27 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 08:19

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych @ kamil41 a skad wiesz o tym spalaniu?? Czuje,ze od sasiada,albo wuja. U nas kilku rolnikow ma juz JD i teraz biora po nastepnym i nie chca slyszec o innym ciagniku. A Ci ludzie raczej nie naleza do glupich,bo jakby JD palil to poltora razy tyle co pronar,to pewnie by kupili pronary,bo wiekszosci gospodarstw i tak pracownicy robia.

#28 Share Gimo

Gimo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 12:36

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych quzar a zastanawiałeś się nad fendtem 309 vario tms, bo obecnie kosztuje około 52 000 euro netto z bogatym wyposażeniem i co najważniejsze ma skrzynię vario. Ja bym ci go polecił bo sam z ojcem go niedawno co przyprowadziliśmy, za wiele o nim nie powiem bo ma dopiero 80 h. Jego spalanie jakie do tej pory zmierzyliśmy to około 6,5 do 7,5 l na h w transporcie z dwoma ośmio tonowymi przyczepami pełnymi oczywiście. Ciągnik jest naprawdę mocny jak na swoje 90 km i schodził z obrotów dopiero przy większych górkach. Narazie nie ma żadnych usterek ale w dłuższej perspektywie czas pokaże. Komfort stoi u niego na naprawdę wysokim poziomie. Nie podoba mi się w nim to, że jest bardzo nafaszerowany pod maską. Nie wiem jak wygląda to u innych ciągników bo szczerze powiedziawszy podczas wyboru, innymi markami się zbytnio nie interesowaliśmy.

#29 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 01 listopad 2008 - 12:43

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych U mojego wuja na wsi jest sąsiad który kupił JD o mocy 110 KM i dał za niego 202 tyś. ful opcja skrętny, także jego gospodarstwo jest skierowane pod hodowle i zbiór zielonki.

#30 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 13:20

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych był u mnie koles z wągrowca na serwisie (oni też są przedstawicielami JD), wymieniał tłok przy pługu i mi powiedział że ma Pronara TSA i JD 6230 to w tej samej robocie bierze o połowe wiecej tylko ze konfort jest nie do porównania i awaryjność też, ja napewno nigdy nie kupiłbym pronara

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share quzar

quzar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 15:42

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych No to teraz mam do wyboru Valtre , Fendt, JD ,DF no i jeszcze ten McCormick mnie kusi. Zależy mi na cenie zeby była jak najniższa bo chce jeszcze wóz paszowy kupic. Byłem prawie zdecydowany na tego JD ale skoro z tym spalaniem jest tak strasznie...Choć z drugiej strony słyszałem gdzies ze JD ma stosunkowo niedrogi serwis podczas gdy Fendt to od 5tys sie zaczyna. Sprawa wygląda tak...Fendt drogi wiec spada na dalszą pozyce, DF nie podoba mi sie zwyczajnie( moze słaby arg ale za taka kase chciałbym cos co bedzie w moim guscie) JD spalanie, Valtra brak dealera w poblizu, McCormick mało znana marka i własciwie ciezko cos o nim znalezć. A o co chodzi z tym Vario w Fendt??

#32 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 16:18

Byłem prawie zdecydowany na tego JD ale skoro z tym spalaniem jest tak strasznie...Choć z drugiej strony słyszałem gdzies ze JD ma stosunkowo niedrogi serwis podczas gdy Fendt to od 5tys sie zaczyna.

Nie no pewnie JD nie bierz pod uwage bo to istny smok. Fendt na pewno spali połowe tego co John Deere, wogóle to JD to raczej słaby traktor, tyle tego w Polsce chodzi, Fendt to inna bajka, ma nowoczesny silnik, nie to co Jasiek i w ogóle jest fajniejszy, prawda :)

Mi 100 konny Jdpali 16 l/h w pługu, przecież to jest szok w trampkach :)

#33 Share quzar

quzar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 18:42

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych Ale podobne ciągniki JD z serii 6030 palą już mniej dzieki comonreil czy jakoś, ktos może to potwierdzić??

#34 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 01 listopad 2008 - 19:50

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych zastanów się jescze nad mf 5445 albo 5455 , nowe modele z common rail, 4 zawory na cylinder, skrzynia dyna 4, na stronie masseya podają spalanie 209 g/kwh
sam jestem ciekawy ich cen ale to pewnie będzie ciężko wyciągnąć od korbanka
zastanawiam się nad ciągnikiem do tura co lepsze NH T 5060 za 160 brutto, DF agrofarm 100 czy może ten MF ?

#35 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 10:39

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych też mam nadzieje że palą mniej ale z tego co wiem to i tak sporo, nie wiem jak jest z premium, JD ma bardzo dużo plusów: posiada rame, jest cieżki i wcale nie jest taki drogi bo 190tys za 105km to za ciągnik tej klasy to chyba nie jest dużo???

#36 Share quzar

quzar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 21:49

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych mysle ze uda mi się troche taniej ten ciągnik kupić....trzeba bedzie się targować:)

#37 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 02 listopad 2008 - 21:59

Ale podobne ciągniki JD z serii 6030 palą już mniej dzieki comonreil czy jakoś, ktos może to potwierdzić??

Nie zrozumiałes co chciałem przekazac w tym poscie. To troszke jak drwina z tego jak niektórzy wypowiadaj sie na temat spalania.
U mnie Janek wykonuje wiekszośc prac, 800 h pracy rocznie w szerokim asortymencie maszyn i wiem co za ile. Jak to mówią, nie ma nic za darmo. Mój ma 4 zawory na cyl i CR, na temat spalania starszych generacji sie nie wypowiem. Jesli JD pracuje z odpowiednio dobranymi maszynami to na hektar wykonanej pracy nie pali duzo, porównywałem do orki Ursusami, prasowania ciągnikami z silnikiem Perkinsa i nie zauwazyłem wzrostu zuzycia na jednostke pracy :)
Gdyby palił duzo to nie zakładałbym do niego ładowacza czołowego, nie pracowałbym prasa bo mam inne ciagniki w zamian
Jesli na ha zoranego pola spala około 14 l to tak duzo?

Co z tego ze inny ciagnik spali 5% mniej a zrobi 10 % mniej :)
Moc jest w baku :)

#38 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 13:10

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych zgadzam sie z tobą w 100% Robert i moim zdaniem JD to jeden z najlepsych sprzetów a jeśli weźmiemy pod uwage cene to może i najlepszy, jeśli ma odpowiednie maszyny to rzeczywiście pali normalnie ale wielu handlarzy ci nawet powie że jesli maszyny nie są odpowiednie to ilośc spalonego do wykonanej pracy może być dość duża a u mnie (ogrodnictwo) cieżko żeby ciągnik był ciągle wykorzystany, bedzie pewnie robił dużo mtg ale sporo w lżejszej pracy. Możecie powiedzieć ile w tym prawdy że wersja premium pali mniej?? Czym ona sie różni i ile trzeba dopłacić?

#39 Share quzar

quzar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 17:40

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych Mnie też właśnie interesuje różnica cenowa i spalanie. I jeszcze jeno czy naprzykład można kupić wersje basic + wybrane wyposarzenie z wersji premium??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 03 listopad 2008 - 19:11

Ciągnik w przedziale 181-230 tysięcy złotych wiesz że basic jest dość okrojony żeby nie powiedzieć że bardzo?? nie ma półbiegów, wałka 540eco