Polecane posty

iron    1036

Witam, czy może ktoś mi powiedzieć w jakich cenach kupują u was grykę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian20    29

Witam..post troche stary jednak warto go chyba odświeżyc. U nas gryka aktualnie jest w cenie około 1500-1800 zł za tone. A jak u was? Dodam ,że jestem z okolic Sokółki ( podlaskie). Jakie wydajności macie w tym roku? jak uprawiacie? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Marian a skad jestes dokladnie ja jestem z okolicy Rozedranki moze coś Ci mowi Podkamionka??

Ja gryke sprzedalem po 185zl/q pieknie sypnela mi w tym roku bo 2,3t/ha.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

no u mnie 2zł plus vat, zależy u kogo, bo parę osób w okolicy kupuje, Jestem z Godziszowa powiat janowski(janów Lubelski). Prawdopodobnie jutro bedziemy ładować do big bagów, nie wiem ile ton bo przewiana i nie ważona, maiłem 6,5ha, mozna było jeszcze czekać bo było dużo zielonej(białe kwiaty) no ale jest spokój, teraz były te deszcz a miałem 2,5ha w nawet dużych górkach, właśnie tam była strasznie zielona, no ale gnoju nawalone było, nawozu sypniete, jak deszcza padały w maju to ciągnikiem z przednim napędem pryskane(koła szły ile orane było) i później jeszcze raz pryskane :) no ale kto nie opryskał to nic nie ma, sam chwast :)

Na 4ha w drugim miejscu tez było nawet nawet zielonej ale juz mniej niz na tym 2,5ha, to była przyczepa $ton z nakładkami, rozrzutnik 4ton z nakładkami i na drugi dzień dokoszone bo jak z przyczepo się przyjechało to deszcz to jeszcze rozrzutnik z nakładkami, była piekna reczka ale zielona(nie dostał by się za dużo nawozu, mokry rok) a z tamtego 2,5ha przyczepa 4t znakładkami i 3/4 tej samej przyczepy na drugi dzień, razem myslę że te 12ton powinno być, no ale na tym 2,5ha to strasznie zielona była :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

W tej chwili cena brutto dochodzi do 3 zł za kg. U nas było zasiane 5ha i zebraliśmy średnio 1,6 t z ha ale w tym roku była słaba i się nie udała. U nas jak ładna to nawet dobrze przeciągała 2t z ha. U ludzi jak bardzo ładna to wydaje nawet do 2,5t z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

3 zł kto tyle płaci mam pare ton w tej cenie chętnie sprzedam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tiger3952    8

pysa A z jakich okolic jesteś? U nas jest tak 2,7-2,8zł + wat. Jak mieszkasz nie daleko to może się dogadamy bo sami kupujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

u nas około 3000 zł tona + watt by na pewno dali (tylko to cena wyjściowa minus zanieczyszczenia i wilgotność) no i odpowiednia ilość to nawet po nią przyjadą tirem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79

Witam. Chciałbym się zapytać po ile można kupić Grykę nadającą się do siewu? Gdzie jest dostępna w województwie Lubelskim ?

Edytowano przez Sumik

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nasiona u mnie przeczyszne petkusem bez gryczki odmiana "Panda" 400zl/q.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

dziś poszła po 300 zł + vat cena bardzo dobra ,ciekawe jaki areał ludzie zasieją na wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79
:o myslałem że to w granicy 4.50 za kg będzie kosztować . A nakład przy uprawie jest wyższy czy niższy w porównaniu z np. pszenicą ??

"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nakłady są niższe nic w pszenicy ale także plony są niższe.

Gryka bije rekordy cenowe widać że jej brakuje na rynku, u mnie było już kilku handlarzy którzy pytali czy nie sprzedaję.

Sumik kup lepiej od jakiegoś handlarza czasami mają ładne nasiona i będzie na pewno taniej niż w centrali ;)

u mnie w okolicy cena to 3,50zł/kg

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sumik    79

właśnie tak myślę ,że u handlarza będzie taniej . A z tymi plonami to wiem że wysokie nie są . @ krzysiek z jakiej części lubelskiego jesteś ??


"na nogach gumofilce ale jestem kozakiem"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja z tych samych okolic co @rafalkom555 i @tiger3952 czyli powiat Janowski. U nas jest zagłębie gryczane. Prawie w każdym gospodarstwie jest uprawiana gryka, tak już od kilkudziesięciu lat.:P

Edytowano przez krzysiekfarmer5

red power

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

kó... a ja musze kupić 1200 kg. bo moja już sie wyrodziła i sprzedałem wszystko.a ciekawe po ile bedzie po żniwach czy z litwy i chin nawiozą. podejrzewam że w moich stronach dużo więcej nasieją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
erazmuz    0

A może wie ktoś jak w domowych warunkach zrobić kaszę gryczaną?

Próbowałem robić to na maszynie do robienia kaszy jaglanej ale to na pewno inaczej się robi bo w łuska słabo schodziła a przy tym robiła się drobna kaszka i mąka z gryki.

Słyszałem że robi się to przy pomocy pary ale nic poza tym nie wiem.

Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Witam. Mam do sprzedania 2 tony gryki. Oferują mi po 355 zł za 100kg gryki na reke. Jak myślicie?? Gryka zdrożeje czy już nie?? Jak będzie wyglądała sytuacja na wiosne?? Może ktoś ma jakieś namiary czy gryka bedzie droższa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1036

jak nie musisz sprzedawać to trzymaj i obserwuj cene nawet jak troche potanieje to na 2 tonach dużo nie stracisz.kó... a ja sprzedałem po 2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

jeśli nie pryskana randapem przed zbiorem to trzymaj do zasiewów, myślę że jeszcze zdrożeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

ja pryskam roundupem i sieje własnym nasieniem i wschodzi normalnie. Gorzej jak jest za wcześnie spryskana. Cena wysoka widziałem oferty po 400zł nawet.

Edytowano przez kryssr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

jak nie musisz sprzedawać to trzymaj i obserwuj cene nawet jak troche potanieje to na 2 tonach dużo nie stracisz.kó... a ja sprzedałem po 2000

 

Tylko ze ten ostatni rok był cięzki. Miałem lekko ponad 3 hektary gryki a zebrałem jakies w sumie około 2600 kg ponad 2,5 tony, gdzie w normalnych warunkach powinienem z tych 3 hektarów zebrać z 5 ton. jak bym po 200 sprzedał to bym miał malutki zysk a tak to czekam do wysokiej ceny. Dzis oferują już 370-380 zł dobija juz nawet do 400 ale musi byc naprawde ładna i przerafowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ty mówisz że mało zebrałeś??

ja miałem 11 ha, zebrałem z 90 arów 290 kg aby na rozmnożenie było, reszta poszła pod pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

A kiedy siałeś?? Moja gryka była siana przed 10 czerwca. Pora była późna ale lepiej wyszło niż Ci co posiali w mojej okolicy w maju bo całkowicie zarosła i przepadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez andrzej1988
      to jeszcze taniej niz u mnie. Niby na mazowszu powinno byc troche drozej a tu guzik. Pewnie tez jakis posrednik takie ceny wystawił? U mnie nawet w kurzarni jest po 580 brutto pszenica i niby nie posrednik tylko pszenice skupuje i wykorzystuje na własne potrzeby dla kur
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj