Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pilarki spalinowe

767 odpowiedzi na ten temat

#121 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 31 styczeń 2008 - 23:40

Pilarki spalinowe Widzę że niezła dyskusja tu rozgorzała :D A więc co do silników hybrydowych Piotr ma rację (z tego co ja wiem). Nie porównuj DT z pilarką spalinową ok ?
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pilarki spalinowe Dzisiaj, 09:35
  •  

#122 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 luty 2008 - 09:18

Pilarki spalinowe starczy tych samochodów i silników hybrydowych. Temat jest o piłach spalinowych do drzewa.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#123 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2008 - 09:55

Pilarki spalinowe W wiekszości jesteście przeciwni elktrycznym, a tak szczerze, to czy ktoś z was użytkuje taką piłe?

Mam dużo drzewa na opał bo tylko drzewem pale w piecu CO i w domowej kuchni, a wychodze z założenia, że jak mam zdejmowac z fury i dzwigac to wszystko na "krajzege" czyli tarczówkę, to już wole na przyczepie lub w stosie piłowac na kawałki i na bieżąco do szopy lub piwnicy wozic opał, a piłowanie między budynkami, zwłaszcza jak jest pochmurno i bezwietrznie smog powstaje wokoło stosu więc za namową "pilarzy" i znajomego księdza :D kupiłem piłe elektryczną do takich celów i jestem bardzo zadowolony, moja piła ma 2,8kw i musze przyznac że nie gorzej piłuje od stihla 23

#124 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 01 luty 2008 - 12:03

Pilarki spalinowe I wszytko jasne ksiądz maczał tam palce :D

#125 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2008 - 12:18

Pilarki spalinowe

I wszytko jasne ksiądz maczał tam palce :D

A czy jest w Polsce jakiś ksiądz który jak już znajdzie sobie jakieś zajęcie (w tym przypadku należy do parafii kawałek lasu i ksiądz stara się sam robic opał, co i tak jest unikalnym zjawiskiem na skale krajową :D ), więc jak każdy ksiądz we wszystkim czego by się nie dotknął dbając o swoje bezpieczeństwo wygodę i zdrowie, kupił pilę elektryczną którą tak chwali razem z kościelnym :)

#126 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 01 luty 2008 - 16:54

Pilarki spalinowe

W wiekszości jesteście przeciwni elktrycznym, a tak szczerze, to czy ktoś z was użytkuje taką piłe?

Mam dużo drzewa na opał bo tylko drzewem pale w piecu CO i w domowej kuchni, a wychodze z założenia, że jak mam zdejmowac z fury i dzwigac to wszystko na "krajzege" czyli tarczówkę, to już wole na przyczepie lub w stosie piłowac na kawałki i na bieżąco do szopy lub piwnicy wozic opał, a piłowanie między budynkami, zwłaszcza jak jest pochmurno i bezwietrznie smog powstaje wokoło stosu więc za namową "pilarzy" i znajomego księdza :D kupiłem piłe elektryczną do takich celów i jestem bardzo zadowolony, moja piła ma 2,8kw i musze przyznac że nie gorzej piłuje od stihla 23

Trochę to słaby argument porównywać piłę o mocy 2,8kw do Stihla o mocy 1,9kw. To tak jakby porównywać T-25 do MTZa. Jeżeli chcesz porównać swoją piłę z pilarką spalinową to porównaj ją ze Stihlem ms260. Jeżeli chodzi o tego księdza to w jaki on sposób wycina drzewa w lesie za pomocą piły elektrycznej? Tak długiego przedłużacza raczej nie ma, a ciąganie agregatu po lesie też za różowo nie wygląda.

#127 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2008 - 17:01

Pilarki spalinowe

Trochę to słaby argument porównywać piłę o mocy 2,8kw do Stihla o mocy 1,9kw. To tak jakby porównywać T-25 do MTZa. Jeżeli chcesz porównać swoją piłę z pilarką spalinową to porównaj ją ze Stihlem ms260. Jeżeli chodzi o tego księdza to w jaki on sposób wycina drzewa w lesie za pomocą piły elektrycznej? Tak długiego przedłużacza raczej nie ma, a ciąganie agregatu po lesie też za różowo nie wygląda.

Czytaj uważnie, pisałem o przeżynaniu na klocki na podwórku a nie w lesie, a porównanie ma sens bo masa i poręcznośc obu pił są porównywalne, a jak bym miał drobnice przeżynac na klocki jakąs bestią to już by chyab lżej na kręgosłup było ręczną piłką :D

#128 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 01 luty 2008 - 17:14

Pilarki spalinowe Ja kupiłem ostatnio pilarke PARTNER 1,8 konia mechanicznego (1,3 KW) bardzo dobrze parcuje i łatwo o części dałem za nią 520zł.

#129 Share zetor5321

zetor5321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 764 postów

Napisany 01 luty 2008 - 17:21

Pilarki spalinowe

Ja kupiłem ostatnio pilarke PARTNER 1,8 konia mechanicznego (1,3 KW) bardzo dobrze parcuje i łatwo o części dałem za nią 520zł.

gdzie tak kupiłeś drogo.

#130 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 01 luty 2008 - 17:34

Pilarki spalinowe

Czytaj uważnie, pisałem o przeżynaniu na klocki na podwórku a nie w lesie, a porównanie ma sens bo masa i poręcznośc obu pił są porównywalne, a jak bym miał drobnice przeżynac na klocki jakąs bestią to już by chyab lżej na kręgosłup było ręczną piłką :D

Parę postów wyżej pisałeś o zawodowych pilarzach polecających piły elektryczne a teraz zasłaniasz się tym, że ty tylko drzewo na klocki piłujesz. Jeżeli dla ciebie w pile najważniejsza jest masa to chyba najlepiej dla ciebie będzie przejść na piłkę ręczną (najlżejsza, najtańsza, najcichsza i nie ma spalin) Tylko że ja tak jak zapewne większość osób które się tu udzielają korzystamy z piły w większości w lesie, a to co się w domu na klocki przecina to znikomy procent

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 01 luty 2008 - 19:44

Pilarki spalinowe

Parę postów wyżej pisałeś o zawodowych pilarzach polecających piły elektryczne a teraz zasłaniasz się tym, że ty tylko drzewo na klocki piłujesz. Jeżeli dla ciebie w pile najważniejsza jest masa to chyba najlepiej dla ciebie będzie przejść na piłkę ręczną (najlżejsza, najtańsza, najcichsza i nie ma spalin) Tylko że ja tak jak zapewne większość osób które się tu udzielają korzystamy z piły w większości w lesie, a to co się w domu na klocki przecina to znikomy procent

popieram.jesli mam sobie kupic 2 piły elektryka i spalinowke i z tym ze bede elektryczną ciął na podworku a spalinowką w lesie to wole tylko spalinową...takie piły elektryczne są dla amatorów ktorzy nie tną nic wiecej poza prostymi pniami drzew...nawet w ogrodzie jakbys chciał cos obciąc czy drzewo przykrzesac to musisz ciągnac kabel.albo agregat prądotworczy he

pytasz ferdek kto ma tutaj 9 lat...no własnie kto?

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#132 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 01 luty 2008 - 19:48

Pilarki spalinowe A ja co w lesie zetne to na klocki w domu wszystko piłuje

#133 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2008 - 19:53

Pilarki spalinowe Ja posiadam husqvarna 350.

#134 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 02 luty 2008 - 11:07

Pilarki spalinowe

A czy jest w Polsce jakiś ksiądz który jak już znajdzie sobie jakieś zajęcie (w tym przypadku należy do parafii kawałek lasu i ksiądz stara się sam robic opał, co i tak jest unikalnym zjawiskiem na skale krajową :D ), więc jak każdy ksiądz we wszystkim czego by się nie dotknął dbając o swoje bezpieczeństwo wygodę i zdrowie, kupił pilę elektryczną którą tak chwali razem z kościelnym :D

Ksiądz z piła w reku achh... jestem ciekawy jak to wygląda.

#135 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 02 luty 2008 - 11:09

Pilarki spalinowe na pewno smiesznie :D
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#136 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 02 luty 2008 - 22:44

Pilarki spalinowe A nawet komicznie B). Taka nietypowa sytuacja ksiądz z SHTILEM w rękach hehe.

#137 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 05 luty 2008 - 10:07

Pilarki spalinowe

Ja kupiłem ostatnio pilarke PARTNER 1,8 konia mechanicznego (1,3 KW) bardzo dobrze parcuje i łatwo o części dałem za nią 520zł.

ja mam (a raczej miałem B)) pilę o mocy 3,7km i potrafiłem jo zadusić przy cieciu. Ale w drzewo wchodziła jak w masło. wióry szły konkretne B). PS: ja nie ostrze pilnikiem a szlifierko łańcuch :)

PS: NIE CYTUJCIE postów które są tuz nad wszą wypowiedzią !!!

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#138 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 05 luty 2008 - 10:58

Pilarki spalinowe @andrzej2110 ścinanie ograniczników trudno nazwać ostrzeniem i nie jest to zdrowe dla piły. Ja zazwyczaj podcinam ograniczniki jak łańcuch jest już przynajmniej w połowie zużyty.

#139 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 06 luty 2008 - 10:47

Pilarki spalinowe ograniczniki nie ścinam na 0 tylko przy każdym ostrzeniu powinno sie je troszkę przyciąć. Najważniejsze to dobrze naostrzyć. ALe jaka przyjemność ciecia gdy sie podchodzi go kloca większego od prowadnicy a piła wpada jak w błoto B)

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share metik

metik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 06 luty 2008 - 14:11

Pilarki spalinowe siema wszystkim potrzebny mi jest cennik stihl a dokładnie ceny tych pił ms341 ms361 ms440 ms441