Mirosław

Ceny zbóż (pszenica , jęczmień , itp.)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
henio2    545

No ja już tysiąc płacę ale więcej nie dam bo niby z czego dokładać B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Żartowniś jesteś Binladen. Hoduje trochę świń i szybciej maciory z prosiakami wygonię w pole niż będę płacił 1200 zł za tonę paszówki. Chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę że jest pewna granica wytrzymałości. Jeśli ktoś weźmie pszenicę po 1200 zł to pewnie sprzedający nie zobaczy pieniędzy za towar.

Będziesz płakał i płacił,bo już widzę te świnie wygnane ze świniarni,ale znam ten ból jak kilka lat temu sąsiad sprzedawał pszenicę po 900zł,a moją zjadały tuczniki i potem sprzedałem za 3zł/kg żywca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

nie ma co sie pieklić jak ktoś pisze o imporcie bo to rzecz oczywista skoro mamy najdroższą pszenice w europie Pytanie tylo czy u nas potanieje czy w gdzies tam daleko podrożeje


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

U nas centralna polska zboża mało ,co najlepsze ceny są zróżnicowane na rynku 100 brutto ,w młynie 850 netto a paszowa w skupie ponad 900 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Agrobiznes można sobie obejrzeć, ale nie warto brać wszystkiego na serio, co tam mówią. :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

agrobiznes propaganda... czemu nie powiedzą co się dzieję na świecie teraz... wymarznięcia i susze czemu tego nie podają tylko że cena pójdzie w dół?? teraz jest u mnie lubelskie 960 paszówka.. a za to podwójne przesiewanie w tym roku, to przynajmniej po tyle to będzie w żniwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1308

Pszenica paszowa 980zł brutto.

 

W Agrobiznesie coś gadali o obniżce cen zbóż.

.Jak to usłyszałem to myślałem że padne ze śmiechu,młynarze powiedzieli dość i nie będzie podnoszenia cen ,import ma załatwić sprawę,tylko ciekawe z jakiego kraju,może HONG-KONG.Co mają gadać w tym Agrobiznesie jak nadają w państwowej telewizji i teraz minister Sawicki medytuje co tu zrobić by Ludziska czyścili magazyny,a Ludziska jak coś mają to czekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Szajsobiznes należy omijać szerokim łukiem, lecz powiem Wam szczerze, że wielu znajdzie się naiwnych i uwierzą w te bzdury. Przykład znajomych rolników, którzy mieli już zamiar sprzedawać. Niestety jeszcze jest wielu gospodarzy, którzy nie mają innego źródła informacji jak wspomniany program lub też nie potrafią skonfrontować informacji w nim podawanych z innymi programami typu Wiadomości.

 

Póki co dzisiejsza podwyżka za paszówkę w mniejszym skupie o 50 zł- ok 950- 970 brutto. Znajomy skupujący ode mnie co roku kazał czekać do czerwca. Na chwilę obecną zaproponował mi ok 990 zł/t...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klos49    14

Jeśli chodzi o pszenicę to na razie prognozy są optymistyczne. smile.gif Wpływ na wysoką cenę będzie miał fakt, że światowe zapasy się kurczą oraz kompletnie niesprzyjająca pogoda w krajach skandynawskich gdzie nie dość, że nie nie zebrano zboża ze wszystkich zbóż, to jeszcze padające deszcze znacznie utrudniają zimowe zasiewy.

Ciekawe jak będzie cena się kształtowała na przełomie lutego i marca 2012. Niestety na rynku zbóż górę biorą czynniki spekulacyjne nad czynnikami popytowo-podażowymi. dry.gif

 

Tak napisałem w październiku, właściwie to było takie streszczenie odcinka Agrobiznesu z tamtego dnia, i jak widać bardzo się nie pomyliłem.

 

 

.Jak to usłyszałem to myślałem że padne ze śmiechu,młynarze powiedzieli dość i nie będzie podnoszenia cen ,import ma załatwić sprawę,tylko ciekawe z jakiego kraju,może HONG-KONG.Co mają gadać w tym Agrobiznesie jak nadają w państwowej telewizji i teraz minister Sawicki medytuje co tu zrobić by Ludziska czyścili magazyny,a Ludziska jak coś mają to czekają.

 

Mówią, że obniżają cenę a na pasku leci rekordowa cena 1010-1040 zł za tonę pszenicy konsumpcyjnej. :wacko:

Kierowcy też mówią nie, ale muszą kupować jakże drogie paliwo.

 

 

Nawet jeżeli faktycznie obniżają cenę to za dwa tygodnie wrócą do wyższej ceny, bo o tyle o ile dużo jest paszowej pszenicy o tyle konsumpcyjnej jest jak na lekarstwo, wszak w przeważającej części kraju żniwa 2011 należały do kradzionych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

Z drugiej strony złotówka się osłabia, także ciekawe czy import się opłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Ciekawe skąd chcą importować. Znajomi kierowcy ciężarówek twierdzą, że nie wożą, bo po prostu nie ma skąd. Proszę wymienić mi kraj, który ma surowiec gotowy do eksportu (oczywiście pomijając kraje położone od nas zbyt daleko, gdzie koszt transportu i jego czas nie należą do najniższych) ?

 

kamil900830

 

Ponad 100 t będzie, lecz kilka zostawiam w wiadomym celu...

 

,posżła po 1050 na material siewny.

Miałeś samą jarkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Media już nie wiedzą co mają przekazywać jedni analitycy mówią podrożeje i inni potanieje. Prawda jest taka że nasze zboże które jeszcze rośnie już jest na gieldzie i teraz spekulanci przewidując że nieuda się skupić tyle ile trzeba mają sraczkę i niewiedzą co mają robić sprzedawać kontrakty co obniży cenę czy trzymać tylko co jak będą one bez pokrycia.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zombi330    49

Siwy ma racje tak to wyglada a w praktyce to inny rynek jest dla małych co sprzedają po kilka- killkanascie ton a inny dla popegerowców, co mają setki ton. Także nie ma jednego rynku a są conajmniej 2 i niestety mały kupuje środki bez rabatów i sprzedaje bez bonusów za ilość- tak ten rynek wyglada, że niby jeden a nieprawda bo lepszy dal dużych a gorszy dla małych producentów. Tylko klesk ispadają jednakowo i na małych i na dużych a reszta nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwy7406    47

Dlatego mali powinni zbierać się do kupy tak by zaoferować min 500t jednakowewgo zboża. Czasami trzeba do takiej spółki 2 a czasami 20.

Np. Ja i sąsiad oferujemy zawsze młynom ilość min 600t jednakowej pszenicy jedna odmiana i uprawa i jest git za ilość dodatkowo 20 a za wysokie parametry dodatkowa max. 20zł. Firmy paszowe też zupełnie inaczej się zachowóją jak się im oferuje min 100tzbóż dają lepszą kasę i wlasny transport w moim przypadku WIPASZ.


Szymczak Robert (@deer) - Człowiek Roku Wielkopolski - wyślij sms o treści WLKP.20 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj