Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stół do rzepaku

205 odpowiedzi na ten temat

#141 Share Piotrz98

Piotrz98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 lipiec 2010 - 19:50

Stół do rzepaku Nie sie nie budzi bo planuje ten zakup wlasnie zimą:D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Stół do rzepaku Dzisiaj, 10:54
  •  

#142 Share xxxrolnikxxx

xxxrolnikxxx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 lipiec 2010 - 23:02

Stół do rzepaku Ja kupiłem stół do rzepaku około 2lat temu za 3400zl z jakiejś firmy z Brzegu. Standardowy 60cm z jedna kosa boczna napędzana od kosy i powiem wam że super robota z tym stołem. Zdaje egzamin i montaż łatwy i szybki około godzinki teraz w tym roku zakładaliśmy i wszystko śmiga :D

#143 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 21:52

Stół do rzepaku Dobrą oferte ma firma hago -> www.hago.pl na allegro też mają stół do Bizona i innych kombajnów. do Bizona kosztuje 4500 zł z dwoma kosami, wydłużenie hedera to 100cm, a wiadomo że stół nachodzi na heder więc realnie wychodzi ok. 80cm czyli bardzo dużo. Polecam ten stół. ;)

#144 Share prometeusz

prometeusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów
  • Zainteresowania:szeroko rozumiana mechanika, sport, żużel( Apator czy jak kto woli unibax)

Napisany 03 listopad 2010 - 18:47

Stół do rzepaku

O stratach to lepiej nie mów, bo aż mi chce się płakać, że tyle rzepaku się marnuje... :)

straty można przeboleć jak trafi się wcześniej na lepszą cenę jak to miało miejsce 2 lata temu

na prawdę nikt z Was nie ma stołu zamontowanego na bizonie ze starym (krótszym) hederem?

ja mam, stół 80, dwie kosy, własnej roboty, idzie bardzo ładnie ,pasek się nie ślizga :(

#145 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 14 listopad 2010 - 13:33

Stół do rzepaku Ja mam 80cm z HAGO z jedną kosą.Napęd kosy bocznej od ślimaka, napęd kosy głównej poprzez wydłużenie targańca.W komplecie dają wszystko co potrzebne(nie brakuje żadnej śrubki).Chodzi bez najmniejszych zastrzeżeń.Montaż w godzinę.

#146 Share ursus914

ursus914

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Zainteresowania:Muzyka Rockowa, klasyczne samochody :)

Napisany 15 listopad 2010 - 09:05

Stół do rzepaku Po paru latach eksplatacji (jeżeli ktoś dużo kosi) to napend bocznej kosy od dolnej się nie sprawdza, bo pęka dolna kosa ponieważ jest za dużo cykli na min. I powstają duże obciążenia, my w naszym bizonie (mamy go na spółkę ze znajmymi) w tym roku założyliśmy inną zembatkę do kosy zeby tyle cykli nie było, i wreszcie nie pęka.
Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

#147 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 05 grudzień 2010 - 10:52

Stół do rzepaku Witam. Planujemy kupić na wiosne stół do rzepaku dla Bizona ZO-56. Lata już jeździmy na dorobionej kosie bocznej, ale co roku coś w niej wybije :/ Chcemy zainwestować w stół po obu stronach kosy to powinno być lepiej przystosowane niż taka samoróbka... Czy muszę na coś konkretnego zwrócić uwagę przy wyborze, kupnie takiej przystawki ? Najlepiej interesowało by mnie kupno takiej co mogę odłączać kosy boczne kiedy chcę, naj np. chcę uzywać 1 głównie, a czasem obie jak jade w połowie pola dzieląc 5 ha na 3 części itp. ???

#148 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 05 grudzień 2010 - 14:17

Stół do rzepaku Kup sobie stół z Wągrowca 80cm i dwie kosy napędzane mechanicznie przez pasek,mam taki i jest super, już 5 sezon bez żadnej naprawy.Ja chcesz jedną kose odłanczaną to tylko elektrycznie ,albo hydraulika,niestety cena będzie większa.Też tak chciałem ,ale widzę że szkoda kasy ,kosy sobie chodzą stale i nie ma problemu jak mamy słup energetyczny to,albo z lewej ,albo z prawej go śmigamy. http://moto.allegro....1353349921.html Taki jak tu na ogłoszeniu.W necie poszukasz stronę producenta.Ja dałem 4900zł.

#149 Share rucin

rucin

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 216 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 21:21

Stół do rzepaku a ja polecam orginalny płocki kosa boczna napędzana hydraulicznie bardzo cicho chodzi ja za swój dałem 1800zł

#150 Share zakrzewiak

zakrzewiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 05 grudzień 2010 - 22:20

Stół do rzepaku Ja mam z Rolmako 80cm i 2 kosy boczne 5 lat i bezproblemowo ale mają jedną wadę kosy boczne są niżej niż kosa główna i przy koszeniu wyległego rzepaku ryją w ziemi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Malaszek

Malaszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 14 wrzesień 2011 - 17:15

Stół do rzepaku Dzień dobry
Potrzebuje rysunków technicznych stołu do rzepaku do Bizona z-056

#152 Share miles4514

miles4514

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Maszyny Rolnicze

Napisany 24 listopad 2011 - 22:08

Stół do rzepaku Ale pamiętajcie też aby brać jak najlżejszy stół (wagowo) bo się porozrywa w nowych typach bizonów heder a w starych gardziel ! Wiem bo ja mam stary typ a mój wujek nowy i ja mam stół i on i u mnie gardziel się porwała a u niego heder !

#153 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 22:55

Stół do rzepaku Wolniej jeździć po dziurach i nic nie ma prawa się urwać... ;)
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#154 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 24 listopad 2011 - 23:41

Stół do rzepaku Użytkowałem stół z Wągrowca 4 lata, waga jego 335kg i z hederem czy gardzielą nic się z tego powodu nie działo, więc może sprzęt trzeba zacząć użytkować z głową?

Edytowany przez Marcin91, 24 listopad 2011 - 23:44.

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#155 Share TomiZO56

TomiZO56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów
  • Zainteresowania:Mechanika,Rolnictwo

Napisany 25 listopad 2011 - 16:22

Stół do rzepaku Ja polecam z Wągrowca wykonanie kapitalne i nie mam prawa się nic przez niego dziać.Tylko praca z głową.

#156 Share miles4514

miles4514

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 16:23

Stół do rzepaku

Użytkowałem stół z Wągrowca 4 lata, waga jego 335kg i z hederem czy gardzielą nic się z tego powodu nie działo, więc może sprzęt trzeba zacząć użytkować z głową?

Nie urywa wam się ponieważ może macie wymieniane co sezon akumulator hydrauliczny !!!
Na polu nawet przy przejeżdżaniu przez bruzdę bujnie ! I szarpnie zaraz !

#157 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 17:08

Stół do rzepaku Kolego, nawet nie chcę wiedzieć jaki posiadasz kombajn (tj. w jakim stanie). Oczywiście zgodzę się z jednym, iż wjeżdżając w dziurę, bruzdę itd przyrząd żniwny może podskoczyć (w tym celu jest tzw. heder na sprężynach, którego zadaniem jest niwelowanie uskoków przyrządu). Oczywiście, owe sprężyny nie pomogą, gdy za sterami siedzi wariat (do takiego zadania nawet nie potrzeba stołu do rzepaku). Jeśli ty i twój wujek mieliście już takie przygody w postaci urwania gardzieli, to szczerzę gratuluję :lol: W końcu z@pieralać trzeba.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#158 Share TomiZO56

TomiZO56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 17:34

Stół do rzepaku Wytłumaczenie konkretne. :lol:

#159 Share miles4514

miles4514

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 18:54

Stół do rzepaku W starym typie jełopie nie ma sprężyn ! Widziałes w ogóle w zyciu Bizona hah
I masz tu jego wygląd jest na końcu w tym filmiku !

1.Nie cytuj poprzedniego posta
2.Wyhamuj, bo nie jesteś na chamskim festynie
3.Tak w ogóle, to na święta spraw sobie słownik ortograficzny

Edytowany przez krolikNH, 25 listopad 2011 - 20:32.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share TomiZO56

TomiZO56

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 19:48

Stół do rzepaku Słuchaj kolego nikt cie tutaj nie obraża i nie życzę sobie abyś to robił. A zresztą tobie to nawet sprężyny nie pomogą :)

Dodaj odpowiedź