crickmaverick

amazone d7 special II

Polecane posty

crickmaverick    104

witam serdecznie! mam problem i prosze o pomoc w rozwiazaniu go.

zawsze siałłem siewnikiem polskim marki POZNANIAK ktory ma 25 rejek do siewy i 2,5 metra szrokosci

pozyczałem go od sasiada ładnie gesto siał. ale teraz chce kupić własny siewnik i berdzo napaliłem sie na siewnik AMAZONE D7 SECIAL II 2,5 METRA jednak on ma 19 rajek wysiewu i zastanawiam sie czy nie za zadko bedzie siał. mam 5 i 4 klase ziemi czy warto kupić ten siewnik czy raczej zostać przy poznaniaku? dziekuje za pomoc. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer25    1

witam

zależy ile masz kasy do wydania?

ja jak bym kupywal to bym kupił MAZUR T są super

a AMAZONE D7 SECIAL II 2,5 METRA no nie wiem czy nie bedzie za rzadko siał chyba ze da sie tam jakoś dorobic redlice

ale jak cos to zostan przy poznaniaku

 

 

napisz jak zadecydujesz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

n taką słabą ziemie lepszy gęstszy siew tak mysle, ale z drugiej strony na zimowe zboże lepszy przewiew łanu a na wiosne dasz około 60kg N i powinno się dobrze pokrzewić :-D i tak musisz to dać wiec jedna ...... Może nie będize się zapychać bardzo pozdrawiam Ogólnie amazone jak narazie moge powiedzieć full solidność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

mam 6 000 zł poznaniak sieje za gesto i sie wylega czesto a i tak zawsze daje oprusk na wiosne i mocznik i azot i wapno fosfor i potas full wypas inny moju samsiad mam hassie tez ma 19 redlic ale ok sieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

kolego miałem podobny problem, stary poznaniak siejacy tak naprawde na 2.5m a miał lejków dużo, tak ze wychodzilo kolo 10cm na lejek,

w tym roku jak kupiłem kuhna który ma 21 lejków na 3m to ojciec zachodził w glowe jak to bedzie siac tak rzadko - lejek co 14,6cm.

rzepak posiałem co drugi i wyglada super, jeczmien poszedł w kazdy i wyszlo owe 14,6cm - mam nadziej ze bedzie super - co sie martwisz? i tak nowe odmiany sieje się zdecydowanie rzadziej niz te stare - kto teraz sieje 200kg pszenicy? ja w tym roku dla zachowania obsady ustawiłem siewnik na 140kg a jeczmien wogole na 125kg, zobaczymy co z tego wyjdzie

 

ja bym bral takiego amazonka 2.5m na 19 lejków to bedziesz mial ciutke ponad 12.5cm rozstaw - to wcale nie jest duzo


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

To prawda nasz admin ma racje. Ja się do dzis boje wysiać 140kg :-D hehe Ale trzeba wziaść poprawke że na 5 klasie może tak nei być jak na 1 wszej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt930    1

kiedyś miałem hassie 2,5m oterz na 19 lejkach i niebyło zarzadko było w sam raz wybierz amazone a jak jeszcze posiada przekładnie olejową to jeszcze lepiej { pilnuj oleju }elementy robocze w amazonce są lepszej jakości niż w poznaniaku O tamtego roku sieje hassią 3 m na 25 lejków i to terz jest w sam raz niejest ani zagęsto ani za zadko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883
To prawda nasz admin ma racje. Ja się do dzis boje wysiać 140kg :-D hehe Ale trzeba wziaść poprawke że na 5 klasie może tak nei być jak na 1 wszej :/

chciałbym miec chociaż jeden kawałek I :P moze wtedy bym się w końcu wpisał do "klubu 100"

a ze mam III to trzeba sobie jakos radzic


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

to kupuje tego amazonka jest w naprawde swietnym stanie jak by nie był uzywany lakier nie jest zniszczony i redlice nie pogiete jest ok

a ze ma 19 redlic to dokupie 2 w grene i mu dołoze to bedzie 11,5 cm. bo aparatów ma 21 a lejek ma 19 to tam gdzie ma sciezki to mu dołoze bo mi sciezki nie sa potzrebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ale po co masz kupowac?

sprboj najpierw tak, ja uwazam ze szkoda kasy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj