Skocz do zawartości
crickmaverick

amazone d7 special II

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam serdecznie! mam problem i prosze o pomoc w rozwiazaniu go.

zawsze siałłem siewnikiem polskim marki POZNANIAK ktory ma 25 rejek do siewy i 2,5 metra szrokosci

pozyczałem go od sasiada ładnie gesto siał. ale teraz chce kupić własny siewnik i berdzo napaliłem sie na siewnik AMAZONE D7 SECIAL II 2,5 METRA jednak on ma 19 rajek wysiewu i zastanawiam sie czy nie za zadko bedzie siał. mam 5 i 4 klase ziemi czy warto kupić ten siewnik czy raczej zostać przy poznaniaku? dziekuje za pomoc. pozdrawiam

farmer25    0

witam

zależy ile masz kasy do wydania?

ja jak bym kupywal to bym kupił MAZUR T są super

a AMAZONE D7 SECIAL II 2,5 METRA no nie wiem czy nie bedzie za rzadko siał chyba ze da sie tam jakoś dorobic redlice

ale jak cos to zostan przy poznaniaku

napisz jak zadecydujesz :P

Wiadomość z agroFakt.pl

center    8

n taką słabą ziemie lepszy gęstszy siew tak mysle, ale z drugiej strony na zimowe zboże lepszy przewiew łanu a na wiosne dasz około 60kg N i powinno się dobrze pokrzewić :-D i tak musisz to dać wiec jedna ...... Może nie będize się zapychać bardzo pozdrawiam Ogólnie amazone jak narazie moge powiedzieć full solidność

mam 6 000 zł poznaniak sieje za gesto i sie wylega czesto a i tak zawsze daje oprusk na wiosne i mocznik i azot i wapno fosfor i potas full wypas inny moju samsiad mam hassie tez ma 19 redlic ale ok sieje.

yacenty    567

kolego miałem podobny problem, stary poznaniak siejacy tak naprawde na 2.5m a miał lejków dużo, tak ze wychodzilo kolo 10cm na lejek,

w tym roku jak kupiłem kuhna który ma 21 lejków na 3m to ojciec zachodził w glowe jak to bedzie siac tak rzadko - lejek co 14,6cm.

rzepak posiałem co drugi i wyglada super, jeczmien poszedł w kazdy i wyszlo owe 14,6cm - mam nadziej ze bedzie super - co sie martwisz? i tak nowe odmiany sieje się zdecydowanie rzadziej niz te stare - kto teraz sieje 200kg pszenicy? ja w tym roku dla zachowania obsady ustawiłem siewnik na 140kg a jeczmien wogole na 125kg, zobaczymy co z tego wyjdzie

ja bym bral takiego amazonka 2.5m na 19 lejków to bedziesz mial ciutke ponad 12.5cm rozstaw - to wcale nie jest duzo

center    8

To prawda nasz admin ma racje. Ja się do dzis boje wysiać 140kg :-D hehe Ale trzeba wziaść poprawke że na 5 klasie może tak nei być jak na 1 wszej :/

fendt930    1

kiedyś miałem hassie 2,5m oterz na 19 lejkach i niebyło zarzadko było w sam raz wybierz amazone a jak jeszcze posiada przekładnie olejową to jeszcze lepiej { pilnuj oleju }elementy robocze w amazonce są lepszej jakości niż w poznaniaku O tamtego roku sieje hassią 3 m na 25 lejków i to terz jest w sam raz niejest ani zagęsto ani za zadko

yacenty    567
To prawda nasz admin ma racje. Ja się do dzis boje wysiać 140kg :-D hehe Ale trzeba wziaść poprawke że na 5 klasie może tak nei być jak na 1 wszej :/

chciałbym miec chociaż jeden kawałek I :P moze wtedy bym się w końcu wpisał do "klubu 100"

a ze mam III to trzeba sobie jakos radzic

to kupuje tego amazonka jest w naprawde swietnym stanie jak by nie był uzywany lakier nie jest zniszczony i redlice nie pogiete jest ok

a ze ma 19 redlic to dokupie 2 w grene i mu dołoze to bedzie 11,5 cm. bo aparatów ma 21 a lejek ma 19 to tam gdzie ma sciezki to mu dołoze bo mi sciezki nie sa potzrebne.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Zetix
      Witam!!

Zakupiłem siewnik Hassia DK300 na dosyć konkretnym wypasie od znajomego. Siewnik pewny, wszystko sprawne aczkolwiek zauważyłem, że jak postawiłem siewnik pod wiatą (stoi lekko pochylony do przodu) to przez okienko do kontroli oleju w przekładni bezstopniowej nic nie widać (Olej jest, bo jak się go bardziej pochyli to zaczyna się pojawiać) Teraz moje pytanie, chcę zmienić olej w tej skrzyni, jak się za to zabrać? Od góry nie widzę żadnego wlewu. Zrobiłem wam dwa zdjęcia, pomożecie?

Czy dobrze rozumiem, że górną śrubą się wlewa nad okienkiem (jakimś lejkem albo coś) a tą na samym dole spuszcza stary olej? Planuję zalać olej taki jak zmieniam co sezon w opryskiwaczu i w rozsiewaczu (Jasol przekładniowy 80w90) czy będzie dobry ? Z góry dziękuję za odpowiedź!!

• Przez yacenty
      Witam!
      pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.
      Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?
      co innego jest godne uwagi?
      na co zwrócic uwage?

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

pozdrawiam
      YacentY
    • Przez paktofonikas1987
      Czy w kazdym siewniku mozna ustawic sciezki ?Bo mam jakis stary duzy (5 lub 6m) siewnik z kutna i chcialbym zaczac robic sciezki pod opryskiwacz z belka 12 m.I nie bardzo wiem jak to zrobic. Moglby ktos pomoc?
    • Przez Zetix
      Witam!!

Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

• Przez DrPresto
      Problem polega na tym, że podczas próby kreconej wszystko wychodzi idealnie czyli to ile chciałem wysiać tyle jest ale sprawa wygląda całkowicie inaczej na polu. Siewnik wysiewa raptem połowę tego co było ustalone na 1 ha. Może macie pomysły co może być tego powodem?
      Liczę na Was!
      Dodam że chodzi o siewnik nordsten lift-o-matic typ clb/cld 2.5m
      Pozdrawiam!