Zaloguj się, aby obserwować  
grower

Czy po kursie rolniczym można przekazac gospodarstwo?

Polecane posty

grower    0

Mam skończone gimnazjum i teraz chcem skończyć kurs rolniczy i niewiem czy po nim moge przejąc gospodarstwo?? Czy będe mógł kożystac z dodatkowych dopłat unijnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

Nie wiem o jaki kurs chodzi, ale wiem że zawsze gdzieś pisze co dany kurs Ci daje. A jeśli chodzi o dodatkowe dopłaty to też mógłbyś sprecyzować, czy chodzi o dopłaty bezpośrednie, premie dla młodego rolnika, modernizacje gospodarstwa itd zresztą aby spełnić wymagania większości programów akurat posiadane kursy czy wykształcenie to jeden z mniejszych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grower    0

Chodzi mi o taki kurs ktury daje wykształcenie rolnicze i chodzi mi o takie dopłaty jak np. premie dla młodego rolnika itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vvojtas1    26

o młodym rolniku to już jest jedno forum http://www.agrofoto.pl/forum/MLODY-ROLNIK-...sady-t2868.html

a to link do agencji gdzie znajdziesz sporo informacji na ten temat http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=80&id1=0&id2=0

a to o potrzebnych kwalifikacjach do młodego z powyższego linku

 

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Ubiegający się o pomoc powinien następujące kwalifikacje wynikające z wykształcenia2 i stażu pracy w rolnictwie:

1) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub

2) tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub

3) wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3– letni staż pracy w rolnictwie, lub

4) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5 – letni staż pracy w rolnictwie, lub

5) kwalifikacje rolnicze wymagane przy udzielaniu pomocy młodym rolnikom w państwie, którego obywatelstwo posiada, w ramach analogicznego działania współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) - jeżeli nie posiada obywatelstwa polskiego.

 

Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:

1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników jako rolnik lub domownik lub

2) był zatrudniony w gospodarstwie rolnym, na podstawie umowy o pracę lub spółdzielczej umowy o pracę, na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji rolnej,

3) prowadził działalność rolniczą.

Jeśli ubiegający się o pomoc nie posiada wymaganych kwalifikacji zawodowych, może je uzyskać później poprzez uzupełnienie wykształcenia w ciągu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.

 

jeśli nie wiesz gdzie to pamiętam że były kursy internetowe, można zrobić także eksternistycznie co trawa chyba 2 lata jak nie wiesz gdzie są takie kursy to jedź do najbliższej szkoły rolniczej i w sekretariacie powinni Ci powiedzieć.

 

Czerwony kolor jest zarezerowany dla moderatorów.

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez Romik3
      Możesz  przejrzeć dowolną Księgę Wieczystą, poznać nazwisko właściciela nieruchomości , numer KW. Wydrukować  każdą   Księgę Wieczystą nieruchomości anonimowo. Wystarczy Ci tylko sam adres nieruchomości (mieszkania, domu, działki).  Czasami warto w razie chęci kupna mieszkania, nawet od developera, lub też wynajęcia. Przejrzysz  nie tylko wpisaną hipotekę, ale również prawa osób trzecich, np. tak zwane „dożywocie” . Dzięki dobrej wyszukiwarce wyniki wyszukiwań otrzymasz natychmiast. Wystarczy tylko adres lub numer geodezyjny działki.  Wydrukujesz też Urzędowe dokumenty takie jak Opis, Wyciąg lub Zaświadczenie, które będą miały taką samą moc prawną jak te otrzymane w Sądzie w Wydziale Ksiąg Wieczystych.
      https://albertkredyty.pl/kw/odpis/
    • Przez raf08ca
      witam, od 20 lat uprawiam działkę. Działa należy do Miasta czy moge przez zasiedzenie przejąć działkę na własność? wcześniej tą działkę obrabiał przez 50 lat ojciec.
    • Przez kingway
      Witam , gdzie kupujecie oleje i smary ? Bo przyznam szczerze , że w lokalnym sklepie trochę drogo się teraz zrobiło  Czy oleje firmy Jasol i Orlen są w miarę dobre ? Chodzi mi o takie podstawowe oleje Turdus . Suerpol , Hipol , Lux z tych firm do poczciwych Ursusów  
    • Przez Bozow
      Nie mogę znaleźć odpowiedzi. Może ktoś z Was miał do czynienia z taką sytuacją. Jesteśmy małżeństwem ze wspólnotą majątkowa. Część ziemi jest wspólną a część indywidualną (spadek po rodzicach). Czy jeden z małżonków może być na VAT a drugi ryczałt? Arimr dopuszcza nadanie osobnego numeru producenta małżonkom pod warunkiem udowodnienia prowadzenia samodzielnego gospodarstwa (takie info są na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/arimr/ewidencja-producentow-rolnych---najczesciej-zadawane-pytania#:~:text=W przypadku małżonków oraz podmiotów,rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą. Piorin także nadaje osobny numer producenta. W bazie GUS też mamy osobne gospodarstwa rolne. W US nie można się niczego dowiedzieć bo nikt nic nie wie i przerzucają od jednego do drugiego urzędnika jak gorący ziemniak. Ktoś zna lub ma taką sytuację?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj