Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
grower

Czy po kursie rolniczym można przekazac gospodarstwo?

Polecane posty


grower    0

Mam skończone gimnazjum i teraz chcem skończyć kurs rolniczy i niewiem czy po nim moge przejąc gospodarstwo?? Czy będe mógł kożystac z dodatkowych dopłat unijnych??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

vvojtas1    25

Nie wiem o jaki kurs chodzi, ale wiem że zawsze gdzieś pisze co dany kurs Ci daje. A jeśli chodzi o dodatkowe dopłaty to też mógłbyś sprecyzować, czy chodzi o dopłaty bezpośrednie, premie dla młodego rolnika, modernizacje gospodarstwa itd zresztą aby spełnić wymagania większości programów akurat posiadane kursy czy wykształcenie to jeden z mniejszych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

grower    0

Chodzi mi o taki kurs ktury daje wykształcenie rolnicze i chodzi mi o takie dopłaty jak np. premie dla młodego rolnika itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl


vvojtas1    25

o młodym rolniku to już jest jedno forum http://www.agrofoto.pl/forum/MLODY-ROLNIK-...sady-t2868.html

a to link do agencji gdzie znajdziesz sporo informacji na ten temat http://www.arimr.gov.pl/index.php?id=80&id1=0&id2=0

a to o potrzebnych kwalifikacjach do młodego z powyższego linku

 

KWALIFIKACJE ZAWODOWE

Ubiegający się o pomoc powinien następujące kwalifikacje wynikające z wykształcenia2 i stażu pracy w rolnictwie:

1) wykształcenie rolnicze zasadnicze zawodowe, średnie lub wyższe lub

2) tytuł kwalifikacyjny lub tytuł zawodowy, lub tytuł zawodowy mistrza w zawodzie przydatnym do prowadzenia działalności rolniczej i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie, lub

3) wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i co najmniej 3-letni staż pracy w rolnictwie albo wykształcenie wyższe inne niż rolnicze i ukończone studia podyplomowe w zakresie związanym z rolnictwem, albo wykształcenie średnie inne niż rolnicze i co najmniej 3– letni staż pracy w rolnictwie, lub

4) wykształcenie podstawowe, gimnazjalne lub zasadnicze zawodowe inne niż rolnicze i co najmniej 5 – letni staż pracy w rolnictwie, lub

5) kwalifikacje rolnicze wymagane przy udzielaniu pomocy młodym rolnikom w państwie, którego obywatelstwo posiada, w ramach analogicznego działania współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFRROW) - jeżeli nie posiada obywatelstwa polskiego.

 

Za staż pracy w rolnictwie uznaje się okres, liczony do dnia złożenia wniosku o przyznanie pomocy, w którym wnioskodawca:

1) podlegał ubezpieczeniu społecznemu rolników jako rolnik lub domownik lub

2) był zatrudniony w gospodarstwie rolnym, na podstawie umowy o pracę lub spółdzielczej umowy o pracę, na stanowisku związanym z prowadzeniem produkcji rolnej,

3) prowadził działalność rolniczą.

Jeśli ubiegający się o pomoc nie posiada wymaganych kwalifikacji zawodowych, może je uzyskać później poprzez uzupełnienie wykształcenia w ciągu 3 lat od dnia doręczenia decyzji o przyznaniu pomocy.

 

jeśli nie wiesz gdzie to pamiętam że były kursy internetowe, można zrobić także eksternistycznie co trawa chyba 2 lata jak nie wiesz gdzie są takie kursy to jedź do najbliższej szkoły rolniczej i w sekretariacie powinni Ci powiedzieć.

 

Czerwony kolor jest zarezerowany dla moderatorów.

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

 • Podobna zawartość

  • Przez karol
   Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
  • Przez coolman111
   Jakie są ceny ziemi w waszych rejonach?
    
   Wątek o cenach ziemi w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72441-ceny-ziemi-2013/
   Dyskusja o cenach we wcześniejszych latach do zobaczenia tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/5089-ceny-ziemi/
    
   Statek a co ma powiedzieć "normalny" rolnik co ma z 20ha . Kupować działki o pow. nie więcej jak 1ha i bawić się na takich małych powierzchniach jeśli powiedzmy jest przyzwyczajony, że ma co najmniej z 10ha w jednym kawałku.
  • Przez jestem_z_miasta
   Cześć, 
   mam nadzieję, że trafiłem w dobre miejsce. Odziedziczyłem 6 hektarów ziemi (2 łąki, 4 ziemi) łąki w 3 działkach, pola w 2 + budynki gospodarcze i maszyny. 
   I nie wiem co z tym zrobić. 
    
   Mieszkam w mieście 70km od wsi w której znajduje się ziemia. I raczej nie zostawię mojej pracy, bo po prostu ją lubię, a codziennie dojazdy nie wchodzą w grę. 
    
   Mielibyście jakieś porady, co mógłbym zrobić, aby zarabiać na tej ziemi i jednocześnie nie musieć tam pracować non - stop? Szukam czegoś, co pozwoli wyciągnąć z tego więcej niż na dzierżawie. 
    
   Mam nadzieję, że ktoś podrzuci jakieś fajne pomysły  
    
   dzięki!
  • Przez Arni
   Czy musieliście zrobić plan i dostać pozwolenie od sąsiadów żeby zrobić dach na oborze?
   Jak to było u was?
    
    
   Pozdro Arni
  • Przez xPatrx
   Siema! Jak się odnosi prawo do jazdy traktorem z pasażerem?? Mówię o takich zwykłych ciągnikach jak T25, c330, c360, itp? Bo wiem, że te nowe mają wbudowane 2 siedzenie.
×