Skocz do zawartości

Zdjęcie

Magazyn na zboże

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 07 wrzesień 2008 - 11:12

Magazyn na zboże Witam,
przymierzam się do modernizacji stodoły na magazyn zbożowy.
jeden sąsiek stodoły byl przerobiony na chlew, dodane były słupy dzieki któremu obnizylismy sufit na jakies 3m, zrobilismy podłoge z palet - na wierzch daliśmy 3 warstwy kostek słomy przez co swinie miały cieplutko zimą. Sciany porzadnie odnowione, nowa podłoga wybetonowana z mocnego betonu bo wiadomo co swinie potrafią zrobić z posadzką. wszzytsko było przedzielone na 3 chlewiki kazdy 3.8x5.5m, teraz mysle aby jakos zaizolować podłogę i ściany i zrobić sobie 3 boksy na zboże. Myślę, że mógłbym tam wcisnąć ze 100ton zboża.

Problem pojawia się następujący - jak dobrze zrobić izolację poziomą w posadzce oraz jak zaizolować sciany?
Robiliście takie adaptacje u siebie?
Jeden z macherów mówił mi zeby dawać styropian ponieważ zimą zboże lubi się skraplac i gnić przez to, inny z koleji mowi zeby tylko polożyć grubą folie, wyciągnąć ją jakies 1.5 m do góry i zalac betonem.
Co wy na to??
Która wersje byście wybrali?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Magazyn na zboże Dzisiaj, 12:04
  •  

#2 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1654 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 11:23

Magazyn na zboże ja mam zboze w BINach, nie ma tam żadnej izolacji i nigdy nie było zadnego problemu. Myśle ze nie ma co sie pakować w koszty i ta folia wystarczy

#3 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 11:52

Magazyn na zboże no to masz problem ,a jakiej folii mówicie ,ja tam słyszaleem tylko o papie .
sam posiadam magazyn w stodole na klepisku ,ściany są z płyt takie cienkie niepamiętam ,a posadzka z betonu nieizolowanego to pod zboże była kladziona taka jakby papa ale bez smoły taka jakaś śliska i w niektorych miejscach przyłapywało zboże na 5 cm ,a w tamtym roku znajpmy załatwił kartony od opon przeważnie, takie podwójne ,dobrym nożem ciężko je przeciąć , a siekierą na szybko też nie szło ,to na tym zboże nic nie zepsute nie zawilgocone

#4 Share marcin_kost1

marcin_kost1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 11:56

Magazyn na zboże Ja swoje zboże przechowuje w stodole która nie ma nawet wylanej posacki czyli jest goła ziemia, stosuje dwie warstwy izolacji folą i zboze jest cacy przez cały rok. Tak wiec nie wydzie sensu pakować sie w niewiadomo jaka izolacje. A to zboze które sie niby skrapla zimą to musiło by mieć chyba ze 20% wilgotności ;)
. . .

#5 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 11:59

Magazyn na zboże jak kosze swoje zboze to nigdy nie ma powyzej 15%, ale chciałbym to zrobic raz ale z glowa i niech to służy bez zamartwiania się czy zboże wytrzyma do lutego marca bez straty jakosci

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#6 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 12:32

Magazyn na zboże Ja też trzymam zboze w stodole, sypie bezposrednio na cement, na scianie tez nic nie mam a dodam ze tego zboza jest zawsze blisko 200t to troche wysoko jest nasypane, nic nie plesnieje jest ok.

#7 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 07 wrzesień 2008 - 12:39

Magazyn na zboże jesli juz to papa albo folia w zadnym wypadku styropan bo... myszy lubią styropian a majac w pobliżu zboze mozesz mieć problem z pozbycim się ich w przyszłosci
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#8 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 14:08

Magazyn na zboże U nas też zboże sypiemy do stodoły. Izolację mam z folii na podłodze a na ścianach nie ma. Nie wiem jaką masz dmuchawę. Ale ja mam u siebie takie prostokąty 5m x 12m. Najpierw kipruje a potem jak sie zapełnia to daje deski z strony tej gdzie kipruje i moge sypać 1,5 m wysoko.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#9 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1780 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 14:52

Magazyn na zboże Ja na stropie trzymam normalnie bez niczego na betonie.A w stodole boki mam obklejone płytami gipsowymi a na podłodze folia i jakoś wystarcza.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#10 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 15:23

Magazyn na zboże

U nas też zboże sypiemy do stodoły. Izolację mam z folii na podłodze a na ścianach nie ma. Nie wiem jaką masz dmuchawę. Ale ja mam u siebie takie prostokąty 5m x 12m. Najpierw kipruje a potem jak sie zapełnia to daje deski z strony tej gdzie kipruje i moge sypać 1,5 m wysoko.

Miałem tak samo też bez obić na ścianach i zborze się psuło na jakieś 10cm dostawało wilgoci ale zrobiliśmy jak podłogi i po problemie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 16:00

Magazyn na zboże A u mnie właśnie sie nie psuje. Wy macie ściany potynkowane czy nie. U nas kilka lat temu tynkowaliśmy.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#12 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 16:20

Magazyn na zboże Nie nie mamy tynkowanych może i od tego jest po prostu biała cegła

#13 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 20:05

Magazyn na zboże ja u siebie też stodołe przerabiam i w tym roku na wiosne wybraliśmy ziemie,pózniej podsypka tak ze 20 cm. kamień gruby na to drobniejszy ,zagęszczaarka i na to beton tylko tyle zeby zarównać całość,po miesiącu jak wyschło to czarna folia w jednym kawałku na to, i beton mocny ok. 13 cm.do żniw wyschło ale dałem folie przed sypaniem zboża na boki i ok. metra od ściany na posadzkę tak dla pewności.acha nie dawaj styropianu spróbuj na to ciągnikiem wjechać,nie musze mówic co sie stanie

#14 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 07 wrzesień 2008 - 20:52

Magazyn na zboże na te boksy nie muszę wjeżdzać - tu juz jest wylana porządna posadzka - taka jak w chlewie, dopiero mysle na już istniejąca posadzke cos zrobic bo tego nie będę rozbijał

#15 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 08 wrzesień 2008 - 09:38

Magazyn na zboże to według mnie najlepiej i najtrwalej bu było położyć folię wylać ok.5 cm betonu. może to nie najtaniej wyjdzie ale za to najtrwalsze rozwiązanie

#16 Share michalgin

michalgin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 19:32

Magazyn na zboże Ja bym proponował wysmarować ściany i podłogę folią w płynie.

#17 Share Kizo

Kizo

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 629 postów

Napisany 09 wrzesień 2008 - 23:06

Magazyn na zboże Styropian to kiepski pomysł na izolację raczej tak jak już było wspomniane folia i lekka wylewka betonu. Wszystko zależy jeszcze od tego jaki masz poziom wód gruntowych, czy wiosną jest opcja napłynięcia wody itp. U nas niestety woda lubiła nachodzić do stodoły tzn stodoła jest narażona na napływanie wody opadowej więc musieliśmy zaizolować dobrze posadzkę (folia i wylewka kilka centymetrów)i boki zawsze zakładamy przezroczystą folią.
Taka izolacja jest na tyle wystarczająca, że składowaliśmy zboże nawet na 3 m wysokości bez strat. I taka ciekawostka nie chcesz mieć większego problemu z myszami i pociętą folią to daj na ściany folię przezroczystą nie czarną.

#18 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 10 wrzesień 2008 - 10:55

Magazyn na zboże Kizo dobrze mówi ja też daje na ściany przezroczystą folię i to malarską tylko tą grubą .u mnie poziom wód jest wysoki jak wybraliśmy ziemię to wody było 20 cm. tam i trzeba było robić opasanie z drenażu i do tego jeszcze z środka stodoły odprowadzenie robiłem co 5 m. drenaż

#19 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 11 wrzesień 2008 - 22:15

Magazyn na zboże u mnie jest tak ze obecnie stodoła jest nizej od ogrodu i przy mocnym deszczu woda potrafi wplynac do stodoły na przejazd (boisko), chlewy sa zrobione plus minus 10cm ponizej przejazdu - dlatego myslimy z ojcem zeby je podniesc tak ok 20-30cm do góry wtedy te boksy beda ok 20cm powyzej przejazdu wiec nawet przy mocnym deszczu nie powinno byc problemu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 12 wrzesień 2008 - 20:08

Magazyn na zboże no to by pomogło, musiałbyś wylać progi,w środku wysypać jakiś kliniec albo coś innego co dobrze daje się zagęszczać i na to folię i beton, wtedy była by pewność że woda nie wedrze sie do środka ani pod beton,takie jest moje zdanie.pozdr.