yacenty

Magazyn na zboże

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3828

Witam,

przymierzam się do modernizacji stodoły na magazyn zbożowy.

jeden sąsiek stodoły byl przerobiony na chlew, dodane były słupy dzieki któremu obnizylismy sufit na jakies 3m, zrobilismy podłoge z palet - na wierzch daliśmy 3 warstwy kostek słomy przez co swinie miały cieplutko zimą. Sciany porzadnie odnowione, nowa podłoga wybetonowana z mocnego betonu bo wiadomo co swinie potrafią zrobić z posadzką. wszzytsko było przedzielone na 3 chlewiki kazdy 3.8x5.5m, teraz mysle aby jakos zaizolować podłogę i ściany i zrobić sobie 3 boksy na zboże. Myślę, że mógłbym tam wcisnąć ze 100ton zboża.

 

Problem pojawia się następujący - jak dobrze zrobić izolację poziomą w posadzce oraz jak zaizolować sciany?

Robiliście takie adaptacje u siebie?

Jeden z macherów mówił mi zeby dawać styropian ponieważ zimą zboże lubi się skraplac i gnić przez to, inny z koleji mowi zeby tylko polożyć grubą folie, wyciągnąć ją jakies 1.5 m do góry i zalac betonem.

Co wy na to??

Która wersje byście wybrali?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

ja mam zboze w BINach, nie ma tam żadnej izolacji i nigdy nie było zadnego problemu. Myśle ze nie ma co sie pakować w koszty i ta folia wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

no to masz problem ,a jakiej folii mówicie ,ja tam słyszaleem tylko o papie .

sam posiadam magazyn w stodole na klepisku ,ściany są z płyt takie cienkie niepamiętam ,a posadzka z betonu nieizolowanego to pod zboże była kladziona taka jakby papa ale bez smoły taka jakaś śliska i w niektorych miejscach przyłapywało zboże na 5 cm ,a w tamtym roku znajpmy załatwił kartony od opon przeważnie, takie podwójne ,dobrym nożem ciężko je przeciąć , a siekierą na szybko też nie szło ,to na tym zboże nic nie zepsute nie zawilgocone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje zboże przechowuje w stodole która nie ma nawet wylanej posacki czyli jest goła ziemia, stosuje dwie warstwy izolacji folą i zboze jest cacy przez cały rok. Tak wiec nie wydzie sensu pakować sie w niewiadomo jaka izolacje. A to zboze które sie niby skrapla zimą to musiło by mieć chyba ze 20% wilgotności ;)


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

jak kosze swoje zboze to nigdy nie ma powyzej 15%, ale chciałbym to zrobic raz ale z glowa i niech to służy bez zamartwiania się czy zboże wytrzyma do lutego marca bez straty jakosci


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

jesli juz to papa albo folia w zadnym wypadku styropan bo... myszy lubią styropian a majac w pobliżu zboze mozesz mieć problem z pozbycim się ich w przyszłosci


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas też zboże sypiemy do stodoły. Izolację mam z folii na podłodze a na ścianach nie ma. Nie wiem jaką masz dmuchawę. Ale ja mam u siebie takie prostokąty 5m x 12m. Najpierw kipruje a potem jak sie zapełnia to daje deski z strony tej gdzie kipruje i moge sypać 1,5 m wysoko.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ja na stropie trzymam normalnie bez niczego na betonie.A w stodole boki mam obklejone płytami gipsowymi a na podłodze folia i jakoś wystarcza.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
U nas też zboże sypiemy do stodoły. Izolację mam z folii na podłodze a na ścianach nie ma. Nie wiem jaką masz dmuchawę. Ale ja mam u siebie takie prostokąty 5m x 12m. Najpierw kipruje a potem jak sie zapełnia to daje deski z strony tej gdzie kipruje i moge sypać 1,5 m wysoko.

Miałem tak samo też bez obić na ścianach i zborze się psuło na jakieś 10cm dostawało wilgoci ale zrobiliśmy jak podłogi i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1035

ja u siebie też stodołe przerabiam i w tym roku na wiosne wybraliśmy ziemie,pózniej podsypka tak ze 20 cm. kamień gruby na to drobniejszy ,zagęszczaarka i na to beton tylko tyle zeby zarównać całość,po miesiącu jak wyschło to czarna folia w jednym kawałku na to, i beton mocny ok. 13 cm.do żniw wyschło ale dałem folie przed sypaniem zboża na boki i ok. metra od ściany na posadzkę tak dla pewności.acha nie dawaj styropianu spróbuj na to ciągnikiem wjechać,nie musze mówic co sie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

na te boksy nie muszę wjeżdzać - tu juz jest wylana porządna posadzka - taka jak w chlewie, dopiero mysle na już istniejąca posadzke cos zrobic bo tego nie będę rozbijał


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1035

to według mnie najlepiej i najtrwalej bu było położyć folię wylać ok.5 cm betonu. może to nie najtaniej wyjdzie ale za to najtrwalsze rozwiązanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Styropian to kiepski pomysł na izolację raczej tak jak już było wspomniane folia i lekka wylewka betonu. Wszystko zależy jeszcze od tego jaki masz poziom wód gruntowych, czy wiosną jest opcja napłynięcia wody itp. U nas niestety woda lubiła nachodzić do stodoły tzn stodoła jest narażona na napływanie wody opadowej więc musieliśmy zaizolować dobrze posadzkę (folia i wylewka kilka centymetrów)i boki zawsze zakładamy przezroczystą folią.

Taka izolacja jest na tyle wystarczająca, że składowaliśmy zboże nawet na 3 m wysokości bez strat. I taka ciekawostka nie chcesz mieć większego problemu z myszami i pociętą folią to daj na ściany folię przezroczystą nie czarną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1035

Kizo dobrze mówi ja też daje na ściany przezroczystą folię i to malarską tylko tą grubą .u mnie poziom wód jest wysoki jak wybraliśmy ziemię to wody było 20 cm. tam i trzeba było robić opasanie z drenażu i do tego jeszcze z środka stodoły odprowadzenie robiłem co 5 m. drenaż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

u mnie jest tak ze obecnie stodoła jest nizej od ogrodu i przy mocnym deszczu woda potrafi wplynac do stodoły na przejazd (boisko), chlewy sa zrobione plus minus 10cm ponizej przejazdu - dlatego myslimy z ojcem zeby je podniesc tak ok 20-30cm do góry wtedy te boksy beda ok 20cm powyzej przejazdu wiec nawet przy mocnym deszczu nie powinno byc problemu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1035

no to by pomogło, musiałbyś wylać progi,w środku wysypać jakiś kliniec albo coś innego co dobrze daje się zagęszczać i na to folię i beton, wtedy była by pewność że woda nie wedrze sie do środka ani pod beton,takie jest moje zdanie.pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matias89    2

My jak przerabialiśmy stodoły na magazyny "uszczelnialiśmy" je w następujący sposób: najpier aby podnieśc posadzke do góru warstwa gruzu później piach na to folia bądz też worki po nawozach następnie podczas zamawiania betonu producent polecił nam środek który uniemożliwia przepuszczanie wilgoci. Zastosowaliśmy ten środek i zboże leżało na posadzce przez ponad 1,5 miesiąca i niebyło śladów wilgoci natomiast jeśli chodzi o ściany to częsc zrobiliśmy docieploną steropianem a częsc folią i również niebyło wilgoci


Moje filmy na YouTube: http://pl.youtube.com/user/Godziu89 <----- zapraszam do oglądania i komentowania!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

a co to za srodek pamietasz moze?

zageszczaliscie jakos specjalnie gruz i piach?

powoli musze zaczac przygotowywac pomysl bo na wiosne trzeba bedzie ostro brac sie do roboty


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

a co to wnosi do tematu?

nie piszemy jakie sa sposoby przechowywania ziarna tylko jak przerobic stodołe na magazyn - przede wszystkim jak ja zaizolowac


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek1987    0
ja mam zboże w binach dotej pory nic mi się nieprzydażyło

 

calkiem na temat

 

wg mnie to wystarczy naq sciany dookola wylozyc folie nadmurowc na to cegla nie wiecej niz 12 cm i otynkowaqc a posadzke jesli masz to nic wiecej nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Jak byliśmy u takiego faceta (złota rączka) po żyto to na wysokości 1,2 m dał styropian piątkę od ściany, gdzie był jęczmień i jeszcze taką jakby siatkę izolującą, aby wilgoć się nie zbierała. Z kolei mój wuja ma drewnianą stodołę to jak ma szczeliny to wypełnia je pianką do okien :lol:


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











    • Przez wojciechowski89
      Cześć Panowie potrzebuje dojarkę pod traktor i znalazłem taką pompę u siebie. Ktoś może kojarzy bo ja nie mogę znaleźć nic na jej temat po wpisaniu nazwy wyskakuje land niemiecki. Z tego co się orientuje brakuje tutaj zbiornika od oleju który smaruje łopatki które są metalowe nie z tworzywa. I tutaj też mam pytanie ten czarny wężyk po zamontowaniu w zbiorniku z olejem nie będzie podawal oleju na łopatki tylko wylot powietrza ta jakby ,,satelita" a powinien być jak się nie mylę obieg powietrza, że powietrze jest wpychane do zbiornika z olejem i przy wyjściu z niego zabiera olej na łopatki i tak w kółko. A przy tej rurce którą jest wypychane zassne powietrze jest korek jakby do dolewania oleju z tyłu pompy jest rurka wychodząca i wziernik jak w kompresorze żeby widzieć poziom oleju. Dodam że sam ją postawilem na podstawkę wom więc proszę się nią nie sugerować.




    • Przez KamilKarwowski
      Cześć wszystkim. Czy ktoś wymieniał oryginalne głośniki w MF seri 57m? Próbowałem zdjąć ich maskownice, ale siedzą na tyle mocno, że nie wiem czy robię to dobrze, a nie chciałbym ich połamać. Czy ktoś ma z tym jakies doświadczenia?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj