Skocz do zawartości

Zdjęcie

ursus 912 , wspomaganie nie działa

82 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 17 wrzesień 2009 - 19:44

ursus 912 , wspomaganie nie działa Ja też mam problem z serwem (w 1012). Od wiosny tego roku zaczęło cieknąć w czerwcu mechanik wymienił je na nowe ( regenerowane), które znów zaczęło cieknąć (jakiś miesiąc temu). Co może być przyczyną? Wadliwe serwo po regeneracji? Czy może jest jakaś inna przyczyna, że się one psują.
Aha i jeszcze tak głupio spytam, gdzie znajduje się filtr oleju ukł. kierowniczego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ursus 912 , wspomaganie nie działa Dzisiaj, 22:20
  •  

#42 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 10 listopad 2009 - 00:42

ursus 912 , wspomaganie nie działa One się tak psują, nieraz kupisz regenerowane i masz gorsze niż miałeś, wywal te serwo załóż orbitrol i siłownik, jest dużo tematów na ten temat. Bo jak będziesz co kilka miesięcy serwo wymieniać to nie wyrobisz z kasą. Szczególnie jeśli ciągnik używasz jako główny to warto w niego zainwestować aby mieć ten komfort i spokój, co innego jak ja 80tka jeżdzę tydzień w roku.
Nie mam pojęcia gdzie jest ten filtr, gdzieś raczej z prawej strony. Nie wymieniamy tego raczej.

#43 Share bolsred

bolsred

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 27 listopad 2009 - 14:25

ursus 912 , wspomaganie nie działa a jak odpowietrzyć ta pompe od wspomagania??

#44 Share marcin64

marcin64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 luty 2010 - 13:36

ursus 912 , wspomaganie nie działa Czy ktoś miał taki przypadek że wspomaganie na niskich obrotach działało bardzo lekko, a na wyższych (ok 1500 i więcej) już ciężko? Serwo po regeneracji, pompa ma rok, zalane wszystko boxolem. Jest jakiś sposób żeby sobie z tym poradzić ?

#45 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 08:10

ursus 912 , wspomaganie nie działa Witam wszystkich.
Otóż mam taki problem. Jakis czas temu zaczęło mi cieknąć serwo w ursusie 1012, olej wydobywał się z pod tej śruby na górze. Więc ją dokreciliśmy z ojczulkiem i problem prawie zniknął. Czy wymiana uszczelniacha\uszczelki załatwi sprawę ? Jaka to ma być uszczelka, jaki typ itd.
I pytanie dodatkowe. Ma ktoś może katalog ursusa 912\1012 w wersji elektronicznej(pdf np ) ? A może wiecie gdzie takowy dostać(ściągnąć :D ) ??
Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowany przez Gieru, 11 kwiecień 2011 - 08:11.

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 kwiecień 2011 - 17:03

ursus 912 , wspomaganie nie działa Nie wiem czy dobrze rozumiem, czy ciekło Ci spod tego wciskanego dekielka na górze pod którym jest nakrętka czy na wale od dołu gdzie jest taka duża nakrętka, bo tam zazwyczaj cieknie?jeżeli od dołu to sam tam raczej nie grzeb serwo do naprawy ja o te uszczelniacze pytałem w sklepach i czegos takiego nie mieli w końcu poszło do naprawy i jest spokój,jeżeli od góry to żaden problem jest tam tylko oring.

#47 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 17:34

ursus 912 , wspomaganie nie działa Tak jak napisałem. Cieknie z góry. Jaki jest ten oring ? Ma jakieś oznaczenie np czy coś ?

#48 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3924 postów

Napisany 11 kwiecień 2011 - 18:58

ursus 912 , wspomaganie nie działa Katalog jest na forum.

lub tu: http://chomikuj.pl/SadekMB/Dokumenty

Edytowany przez Sadek, 11 kwiecień 2011 - 20:42.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#49 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:22

ursus 912 , wspomaganie nie działa

Tak jak napisałem. Cieknie z góry. Jaki jest ten oring ? Ma jakieś oznaczenie np czy coś ?

Pierscień uszczelniający 85x2 jak założysz nowy to na pewno będzie po problemie, tylko przed wcisnięciem tego dekielka lekko go posmaruj np olejem i delikatnie wcisnij żeby nie uszkodzić pierscienia.

#50 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 kwiecień 2011 - 20:37

ursus 912 , wspomaganie nie działa http://www.agrofoto....la/page__st__40 łącze
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 19:02

ursus 912 , wspomaganie nie działa prośba trochę z innej beczki, mógł by ktoś kto ma stan oleju w zbiorniku oleju wspomagania włożyć jakiś drut do dna i zmierzyć poziom, dodam że mam ten większy zbiornik (ok 30 cm długości)

#52 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 29 czerwiec 2011 - 19:25

ursus 912 , wspomaganie nie działa mam problem bo wymieniłem pompe od wspomagania wlałem olej hydrauliczny i boxol 26 i nadal cięzko kręci co może bć przyczyną jeszcze

#53 Share stachuu24

stachuu24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 30 czerwiec 2011 - 20:12

ursus 912 , wspomaganie nie działa jeszcze sprawdz zaworek moze być trefny lub sie odkrecił

#54 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 29 lipiec 2011 - 11:39

ursus 912 , wspomaganie nie działa a gdzie jest ten zaworek w zbiornku do oleju

#55 Share mar56cin

mar56cin

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 90 postów

Napisany 30 lipiec 2011 - 17:47

ursus 912 , wspomaganie nie działa Tak znajduje się na zbiorniku oleju, jest to zaworek bezpieczenstwa, otwiera się przy cisnieniu 8 MPa.

#56 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 15:23

ursus 912 , wspomaganie nie działa Odgrzewam kotleta traktor c385 serwo
Mianowicie ostatnio zaobserwowałem delikatny opór przy inicjacji skrętu zarówno w prawo i w lewo, oleju stan jest, miałem go wymieniać ale postanowiłem wymienić narazie sam filtr(filtr mam przy wspomagu PP8.4) kupiłem wymieniłem i zaczeło się. zapalam traktor wspomag nie reaguje, troche na obrotach pochodzi to jak naprężę kierownicę to pulsacyjnie skręca po trochu, jak przekręce kierownice z lewej na prawo pare razy to jakoś to dziąła ale też nawet przy długotrwałej pracy przy turze czuje na kierownicy że nieraz pulsuje przy skręcie. zgasze dziada postoi z pół h i to samo. W instrukcji jest napisane że po wymianie oleju itp w celu odpowietrzenia układu trzeba na postoju przekręcić kołami 10 razy, nie pomogło. narazie nic przy baniaku z olejem poza odkręceniem korka wlewowego nie odkręcałem bo żeby tam dojść tura trzeba sie pozbyć. Mile widziane wszelkie sugestie, dodam że wcześniej nic takiego nie działo się.

#57 Share sleny

sleny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:07

ursus 912 , wspomaganie nie działa Może zły filtr kupiłeś.

#58 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 19:33

ursus 912 , wspomaganie nie działa Filtr bym wykluczył aczkolwiek powiem iż coś w tym jest zdarzyło mi się że nowe filtry wysadzało :o ale teraz jest spokój a serwo ma już grubo ponad 5 lat od regeneracji ;) a to przerywanie to miałem jak nie miałem oleju a w twoim przypadku to ciężka sprawa do wyczucia może serwo jednak już szwankuje?

#59 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 31 marzec 2012 - 21:42

ursus 912 , wspomaganie nie działa no i chyba serwo, bo filtr jest na powrocie, przerywanie tzn pulsacja przy skręcaniu to bark oleju, padnięta pompa, zostaje jeszcze nie szczelność (zbiornik-pompa) łapie powietrze, lecz ja bym obstawił padające serwo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 02:14

ursus 912 , wspomaganie nie działa dziekowac za dotychczasowe odp, ale tak jak sie spodziewałem zrób na orbitot, lub sprzedaj dziada