Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3792 odpowiedzi na ten temat

#641 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 październik 2013 - 11:45

uprawa truskawek Glebogryzarka polskiej produkcji np taka:

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 20:22
  •  

#642 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 27 październik 2013 - 13:23

uprawa truskawek prome kolego a gdzie taka mozna zdobyc??? ktos jeszcze tajkie produkuje czy tylko uzywki gdzies szukac???? bedzie pasowac do truskawek???chyba jakies przerobki sa konieczne?

#643 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 331 postów

Napisany 27 październik 2013 - 13:42

uprawa truskawek Akpil i Unia produkują dobre glebogryzarki,nie jestem pewnien ale nowe kosztują 4-7tyś.
Po ilu latach krzewy truskawki przestają dobrze rodzić i trzeba je likwidować?

Edytowany przez Rolnik1111, 27 październik 2013 - 13:47.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#644 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 październik 2013 - 13:49

uprawa truskawek Kup kramik i poszukaj, czasami znajdzie się używany nawet za 1000-1500zł, na allegro też są ale droższe, a nowa kosztuje około 4500zł, np http://allegro.pl/gl...3635701054.html
Przy sadzeniu rządków co 85cm wystarczy tylko wyrzucić trochę zębów i przestawić ten ząb z dołu na górę. Więcej przeróbek nie trzeba robić.
Choć zamiast nowej lepiej dołożyć jeszcze 2tys i kupić używaną przystosowaną pod truskawki z podajnikiem nawozów. Specjalistycznych teraz raczej nie znajdziesz. Ludzie sprzedają je po zbiorach i to tylko wtedy gdy cena jest niska, wtedy tego jest wysyp i można coś dobrego tanio dostać. Tak samo jak specjalny opryskiwacz pod truskawkę. A może ktoś z kolegów ma taki opryskiwacz do sprzedania.

#645 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 287 postów

Napisany 27 październik 2013 - 14:18

uprawa truskawek Specjalnie to ja biegam ze Stihlem na plecach :unsure: opryskiwacz ciągnikowy dopiero powstanie po przyszłym sezonie. Widziałem różne w wielu gospodarstwach i żaden nie zadowalał mnie w 100% jakością wykonania zabiegu. Jedyne co mają to wysoka cena ;[ dwa budują je ludzie którzy nie mają o tym pojęcia. Co do glebogryzarki trzeba dorobić osłony na rzędy, polska grudziądzka jest do kitu na cięższej ziemi...

#646 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 27 październik 2013 - 15:07

uprawa truskawek

Akpil i Unia produkują dobre glebogryzarki,nie jestem pewnien ale nowe kosztują 4-7tyś.
Po ilu latach krzewy truskawki przestają dobrze rodzić i trzeba je likwidować?

wszystko zależy jak o nie dbasz, ale jeśli są dopryskane zdrowe i rzecz jasna nie zarośnięte to 3 max 4 lata i talerzówka, lub kopaczka/kombajn.

#647 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 październik 2013 - 15:13

uprawa truskawek maniek wnioskuję że masz opryskiwacz spalinowy. Sam się zastanawiam nad zakupem na przyszły sezon. Może napiszesz coś więcej, jaką ma pojemność na ciecz roboczą, jak się sprawdza w pracy, jaka cena, a może byś polecił coś lepszego. Na allegro widziałem spalinówki 20L za około 500-700zł wydaje się że jest to śmieszna cena a więc i jakość wykonania jest bardzo słaba. Chcę kupić coś dobrego choć nie koniecznie taniego.

#648 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 287 postów

Napisany 27 październik 2013 - 16:43

uprawa truskawek Opryskiwacz to dobry temat w uprawie truskawki, może ktoś jeszcze się podzieli swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami.

Stihl SR420 właśnie taki mam nie będę pisał jaki areał pryskam nim bo jedni mnie wyśmieją drudzy nie uwierzą.
500-700 zł za taki sprzęt to dowcip nie wierzą w jakość za taką cenę mój kosztował 2000zł 7 lat temu do tej pory ich cena jest podobna. Prawdopodobnie już niedostępne w wersji 420, dobrze wydane pieniądze do tej pory tylko świeca co rok i po 200l paliwa filtr powietrza do tej pory łącznie ponad 250l spalonej mieszanki. Płaciłem za markę Stihl na pewno ale było warto. Używany do:
truskawki, warzywa zabiegi fungicydami
czyszczenie magazynu z wołków itp nie tylko u siebie
"grabienie" liści
pryskanie drzew owocowych

co podaje producent a jak jest

Pionowego zasięgu w instrukcji nie było lecz jest to 10m poziomy 12m i rzeczywiście nie są to wymysły przy czym pionowy jest bez siatki rozpraszającej z nią jest to ok 8m
W czasie oprysku użyteczny poziomy to do 8m zużycie paliwa, nie umiem powiedzieć ile to jest ale na pełnym zbiorniku paliwa 2h na max obrotach wystarcza. Tankując 98 zyskuje się kilka minut. Zbiornik cieczy 14-15 litrów to jest dość. Większy lepszy... nie prawda po 2-3 godzinach pracy wiesz dlaczego taki a nie większy. Miałem wątpliwą przyjemność wypróbować Oleo-mac czy jakoś tak ze zbiornikiem 26l + sam opryskiwacz 18kg + 2,5l paliwa masakra.

W użytkowaniu stopery w uszy nie jest tragicznie ale szkoda słuchu. Dobrze dopasowany wygodnie się nosi. Wibracje na wolnych obrotach odczuwalne dość znacznie w czasie pracy praktycznie brak dobre tłumienie. Jak mam opryskać kilka rośli i na plecy zakładać marolexa, który jest totalnym badziewiem idę po stihla.
Przy starym opryskiwaczu tego typu miałem wypadek, zapalił mi się w czasie pracy. Każdy wie jak pali się benzyna, usiłowałem go zrzucić kilkanaście sekund. Stihl u dołu szelek ma specjalne zapięcia wystarczy szarpnąć i już go niema max 2 sekundy. Moim zdaniem takie awaryjne odpinanie jest ważne tylko mało kto zwraca na to uwagę. Jakość wykonania na wysokim poziomie, czepił bym się tylko tego że wszystkie elementy metalowe obejmy śrubki powinny być z nierdzewki, zaczyna pojawiać się korozja choć na 7 latka nie jest źle.
jak ktoś chce coś więcej to pisać

truskawki u mnie 3 sezony i pług

Edytowany przez maniek183, 27 październik 2013 - 16:44.

#649 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 27 październik 2013 - 18:58

uprawa truskawek glebogryzarka do truskawke musi miec koniecznie 1.6 m inaczej nie bedzie pasować jamam akpila i nie narzekam ale teraz bomet mam fajna glebogryzarke z napedem bocznym a co do opryskiwacza to najlepszy jest ten z dodatkowym nadmuchem powietrza albo zwykly z belkami typu fragalia

#650 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 27 październik 2013 - 19:36

uprawa truskawek a Koledzy czy moge opryskiwac truskawki normalnym opryskiwaczem do ciagnika mam 600l 12 zasieg lanc ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 27 październik 2013 - 20:00

uprawa truskawek mozna

#652 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 27 październik 2013 - 20:54

uprawa truskawek Chyba tak jak widze i podejrzewam lepsza glebogryzarka jest ta do truskawek ktora ma osobne oslony raz ze nie niszczy sadzonek krzakow a po drugie napewno nie sypie ziemia na krzaki a jak widze sa uzywane bo nowa ok 20 tys za dwurzedowke to chyba troszke wygorowana cena a znajac ycie jakosc wykonie nie obrazajac nikogo budzi watpliwosci?

#653 Share prome

prome

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 27 październik 2013 - 21:06

uprawa truskawek Można, lepiej czymś prysnąć niż niczym, ale aby dobrze wykonać zabieg od szarej pleśni czy przędziorka ciecz robocza musi dobrze spenetrować wnętrze krzaków. Dobrym i tanim rozwiązaniem jest belka typu fragaria na 3 albo też 5 dysz. Do tej pory nie spotkałem się z produkcją jakiejś firmy, widziałem tylko własnoręczne konstrukcje, które w sprzedaży bywają bardzo rzadko.
Drugim rozwiązaniej jest opryskiwać z PSP, czyli pomocniczy strumień powietrza. Z tego co wiem są dwie wersje, pierwsza jest z rękawem na belce, druga z oddzielnymi dyfuzorami np. firmy krukowiak octopus sad/t. Wg mnie jest to najlepsze rozwiązanie. Ale następna kwestia to cena zakupu oraz dopasowanie do gospodarstwa, ponieważ nie uważam że zakup takiego sprzętu jest dobrym rozwiązaniem na 0,5ha ;)

Maniek dzięki za poradę, obcenie w sprzedaży z tej serii są Stihl SR430 i Stihl SR450. Nie wiem czym się różnią oprócz ceny, wagi oraz poziomu hałasu. Pojemność zbiornika na paliwo, ciecz roboczą, zasięg, wyposażenie dodatkowe mają takie same. Tylko jeden kosztuje 2, a drugi 2,3tys zł.

Czy są jeszcze w produkcji inne dobre opryskiwacze spalinowe oprócz stihl? Bo z tego co widzę jest tylko stihl i chińszczyzna.
Dodany obrazek

http://k.farmer.pl/i/00/57/73/005773_800.jpg

Dodany obrazek

#654 Share maniek183

maniek183

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 287 postów

Napisany 28 październik 2013 - 13:18

uprawa truskawek Glebogryzarka może być jakakolwiek o ile kogoś zadowolą efekty pracy. Każdą da sie przerobić tak by była maksymalnie użyteczna i efektywna. Bez osłon nie da się pracować tak by nic nie zasypać.

Cinek tłuczesz glebogryzarką czy czymś innym?

Opryskiwacz z rękawem na pewno lepiej niż zwykły ale to nie to...
Ten Krukowiak wydaje się być ciekawy, tylko pewnie cena zabija

żadnego nie kupił bym bez próby

Swojego Stihla testowałem jeszcze u dilera paliwo woda do zbiornika i oprysk drzew, trawy a nawet ściany budynku byle by zobaczyć jak pryska. Wcześniej miałem inny więc jakieś rozeznanie w temacie było.

Co do chińszczyzny kolego masz racje to badziewie totalne obejrzyj tylko z bliska a sam zobaczysz na allegro jest podróba stihla sr 420 za ok 850zł ale wątpię by było warto zaryzykować jeśli to ma być sprzęt do profesjonalnego użycia.

Miałem kiedyś właśnie chiński opryskiwacz rocznik 1981 gdyby nie brak części pracował by do dziś ale to była wysoka półka nie to co teraz silnik 80cm^3 15tys.obr/min nie istniały dysze ULV mimo to potrafił zrobić mgłę. Jedynie wadą było spalanie i totalny brak komfortu pracy.

W mojej opinii raczej niema alternatywy dla Stihla oglądałem naprawdę wszystko co się dało testowałem jeszcze opryskiwacz Solo nie odpowiadało mi to jak się nosiło był mniej wygodny, większe wibracje.

Stihl lub podobny ma jedną zasadniczą zaletę w porównaniu do wszelkich konstrukcji z PSP tam strumień powietrza ma za zadanie przechylić, poruszyć, odsłonić wnętrze rośliny by rozpylacz mógł dokładniej spryskać powierzchnie. Przy turbinowym to własnie powietrze jest nośnikiem dla cieczy i ono ją rozpyla rozprasza na mniejsze krople.
Wleci strumień powietrza wleciała ciecz robocza. Oczywiście to tylko moja opinia i uwagi mogę się mylić.

jakim sprzętem pryskacie truskawki?

#655 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 28 październik 2013 - 19:13

uprawa truskawek teraz glebogryzarka cały czas na polu prawie chodzi

#656 Share Wesolymaniek

Wesolymaniek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 129 postów

Napisany 28 październik 2013 - 23:17

uprawa truskawek Kolego Cinek a Ty jaka masz glebogryzarke??

#657 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 29 październik 2013 - 18:22

uprawa truskawek ktoś z was może przerabiał pielnik tak żeby od razu siał na krzaki truskawek nawóz ?

#658 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 29 październik 2013 - 19:11

uprawa truskawek ja mam akpila glebogryzarke a tez mam taki pielnik abby sypał na truskawki własnej konstrukcji

#659 Share tomn95

tomn95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 29 październik 2013 - 20:16

uprawa truskawek a powiedz może coś więcej na temat tego pielnika.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 29 październik 2013 - 20:52