Skocz do zawartości

Zdjęcie

uprawa truskawek

3672 odpowiedzi na ten temat

#381 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 21:21

uprawa truskawek można też randap z osłonami na ręcznym opryskiwaczu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
uprawa truskawek Dzisiaj, 21:45
  •  

#382 Share dami21

dami21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 07 marzec 2013 - 18:20

uprawa truskawek a może zastosować ten Golden Etho 500 w kilku mniejszych dawkach wtedy truskawka by nie odczuła a chwast by padł

#383 Share jareq

jareq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:55

uprawa truskawek betanal stosuje się 3 razy co tydzień w mniejszych dawkach więc golden raczej podobnie. ale ja bym wypróbował najpierw na kawałku pola, pamiętaj że golden nie ma rejestracji na truskawke

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#384 Share Rebel21

Rebel21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 09 marzec 2013 - 10:01

uprawa truskawek chciałbym posadzic truskawki na 1ha pierwszy raz i dodam ze miały by byc ekologiczne czy ma ktos z was ekologie jak jest odnosnie dopłat do truskawek jakie koszty załozenia takiej plantacji i jak walczyc z chwastami w ekologii jakie macie sposoby:)

#385 Share malkolm

malkolm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1670 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 20:55

uprawa truskawek radzę się dobrze zastanowić, 1 ha to już nie mało

#386 Share jareq

jareq

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 10:32

uprawa truskawek wg mnie to przed założeniem plantacji trzeba by poświęcic 1 rok żęby pozbyć się jak największej ilości chwastów, czyli glifosat, podorywka, glifosat,. orka, glifosat+chwastoks żeby dobić skrzyp polny. za pierwszy rok i tak chyba nie ma dopłaty do ekologi. lub ściółkowanie folią, droższe ale pewniejsze tylko raczej trzeba wtedy nawadniać więc koszty rosną. od tego roku zlikwidowane są dopłaty do sadów ekolgicznych i innych upraw. do truskawek niby jeszcze jest dopłata ale wiadomo jak długo, żeby się nie okazało że za rok lub 2 też nie bedzie dopłaty

#387 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 10:49

uprawa truskawek panowie jaka przewidujecie cene truskawek?bedzie miala zejscie jak na chlodniach sa zapasy?

#388 Share Rebel21

Rebel21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 10 marzec 2013 - 11:27

uprawa truskawek Z najomy ma 15ha truskawek i wszystko w ekologii juz od 10lat wynajmuje ludzi do gracowania i w miedzyrzedziach glebogryzarka zero oprysku chemicznego wiadomo i zero sztucznych nawozów:) hmmm nom 1ha to nie mało ale mysle ze bym pogodził truskawki z krówkami tym bardziej ze ja dopiero zaczynam gospodarowac bo od roku mam gospodarstwo a wiekszosc na Staruszka stoi:)

#389 Share Kaczorro

Kaczorro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 11:34

uprawa truskawek Nawiążę współpracę z odbiorcami hurtowymi truskawki z opolszczyzny i ze śląska tel. 508355960. Jakie zakłady przetwórcze skupują truskawki w opolskim i śląskim? orientuje się ktoś pozdrawiam

#390 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 12:52

uprawa truskawek kolego kaczorro a hurtowe ilosci tzn ile u ciebie na raz?.musisz szukac chlodni co mroza owoce

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share 3grosze

3grosze

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 13:24

uprawa truskawek

panowie jaka przewidujecie cene truskawek?bedzie miala zejscie jak na chlodniach sa zapasy?

Też słyszałem że chłodnie mają jeszcze truskawkę, cena? 1.5-2 zł/kg.

#392 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 13:34

uprawa truskawek tez slyszalem ze maja ale jak jest to nie wiem.mysle ze kwiecien maj zweryfikuje.tamten rok byl dobry dla producenta.ale zaklady stracily wiec zobaczymy co bedzie

#393 Share Kaczorro

Kaczorro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 19:44

uprawa truskawek

3-4 tony dziennie podczas wysypu ( jak teraźniejsze mrozy i majowe przymrozki nie dają znać o sobie) , z chłodniami jest dobrze tylko trzeba czekać za kasą, a pieniądze potrzebne są na bieżąco w trakce sezonu

#394 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 19:47

uprawa truskawek kazcorro cos za cos ja czekam za papryke po miesiac i nie narzekam.trzeba sobie radzic ale gotowka to gotowka.jaki masz areal?

#395 Share Kaczorro

Kaczorro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 11:15

uprawa truskawek

truskawek w tej chwili 5,5 ha (2 ha nowych nasadzeń), a w sumie trochę ponad 30 ha

#396 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 11 marzec 2013 - 20:03

uprawa truskawek truskawka, wiśnia i porzeczka wyprzedana do cna z chłodni, także można liczyć na dobrą cenę w tym roku

#397 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 20:28

uprawa truskawek jak nie będzie zmowy cenowej bo już w tamtym roku się przymierzali aby dać po 2 zł a w tym będa chcieli zwiekszyć zyski i moga niska cene dać

#398 Share waldemaros

waldemaros

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 12 marzec 2013 - 17:11

uprawa truskawek kolego lampo truskawki na chlodniach jest jeszcze duzo. chlodnie sprzedaja ja po kosztach a wiesz jak to sie konczy jak nie zarobia chca odrobic straty i zarobic wiec mzoe tak byc ze nie zaplaca duzo wystarczy ze opoznia skup o pare dni i juz mamy zastoj.duzo jest nasadzen nowych.wisnia jak najbardziej zeszla i jest zapotrzebowanie na nia co do porzeczki nie wiem.

#399 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 12 marzec 2013 - 17:52

uprawa truskawek Panowie a sypiecie na stare nasadzenia fosfor i potas? Teoria głosi że nawożenie przed posadzeniem powinno starczyć na całe życie plantacji (2-3lata). Ja jakoś w to nie wierzę. Mam kawałek który w tym roku będzie miał drugi rok i zastanawiam się czy sypać P i K. Azotu wiadomo podsypie ale też bez szaleństw. Ładne efekty dawało w zeszłym roku nawożenie dolistne. Z ziemniaków zostało mi sporo mikroelementów i fosfor z potasem którymi pryskałem truskawki i pięknie rosły i owocowały.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share lampo 60

lampo 60

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów
  • Zainteresowania:wszystko i nic.

Napisany 12 marzec 2013 - 21:31

uprawa truskawek młode nasadzenia dobrze zaowocują dopiero w przyszłym roku. dwa lata temu jeszcze nie było takiego halo na truskawke wiec i nasadzenia nie były duże. Dodatkowo wiele młodych plantacji uszkodził mróz. Ja stawiam na cenę niewele niższą od ubiegłorocznej