Skocz do zawartości

Zdjęcie

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę?

261 odpowiedzi na ten temat

#221 Share raptownywaldek

raptownywaldek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów
  • Zainteresowania:spadochroniarstwo,paralotniarstwo

Napisany 30 wrzesień 2012 - 16:59

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Bez przesady Korbanki są tylko duzi w naszym kraju.Tylko zupełnie nie rozumiem tych którzy dają im zarabiac.Jak wiadomo chciałoby się maszynę przed każdym zakupem obejrzeć .Ale czy koniecznie u tego u którego płacic będziemy.Po co na placu 70 kombajnów.Za plac ubezpieczenie amortyzacje wszelkiego typu podatki płaci kupujący czy wy.Nie lepiej u tego co dopiero ściągnie z fabryki bezpośrednio po zadatkowaniu.
Nieco mam odmienne zdanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Dzisiaj, 04:09
  •  

#222 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 wrzesień 2012 - 17:55

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Kto pójdzie do jakichs nie wiadomo jakich firemek i da klikanaście o ile nie kilkadziesiąt tys zadatku? Co z serwisem na własną ręke sprowadzonych sprzętów szczególnie jesli idzie o naprawy gwarancyjne? Korbanek kupuje dziesiątki sztuk w ciągu roku. Jakas tam firemka może kupi dwa lub trzy. Kto uzyska w fabryce większy rabat?

#223 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 wrzesień 2012 - 21:23

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Jak korbanek "schodził" ze sprzedaży Claasów wszyscy mówili że te maszyny będą dużo tańsze bo rzekomo korbanek na nich tyle zarabiał. Ale okazało się że ceny nic nie zmalały lecz poszły i to ostro w górę.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#224 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 październik 2012 - 19:39

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Lehman sprzedaje tego mniej i musi większe marże dokładac to raz, dwa kupuje mniej w fabryce i musi więcej płacić.

#225 Share Lukasz48

Lukasz48

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 październik 2012 - 19:31

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Byłem dziś ze znajomym w DH Korbanków i muszę przyznać że gorszego wrażenia nie mogłem odnieść. Ogólnie cały obiekt i ilośc sprzętu robi wrażenie. Niestety mieliśmy nieprzyjemności trafić na jakiego idiotę sprzedawcę który nie chciał nam przedstawić cen tłumacząc to tym że skoro nie zamawiamy dziś to po co to nam wiedzieć, po drugie przez 1,5 godziny tłumaczył nam jakie to mamy szczęście że chcemy kupić Fendt'y i zaszczyt że trafiliśmy do nich niemal jak byśmy stali u bram niebiosa a Fendt'ami jeździli tylko wybrani przez Boga godni dostąpić tego zaszczytu.
Ogólnie ani ja ani znajomy nie dowiedzieliśmy się niczego, ani cen ani dostępnego wyposażenia a każde nasze pytanie na ten temat było zbywane marketingowym bełkotem. Kretyn który nas obsługiwał nie miał pojęcia o sprzęcie o który pytaliśmy a jak już zaczynaliśmy dążyć jakiś temat to co chwile dzwonił po kolegach pytając o szczegóły.
Wiem jedno po tej wizycie, że jeśli po tym kiedykolwiek zdecyduje się coś od nich kupić to nie będę się fatygować i tam jechał bo to nie ma sensu tylko zadzwonie by przysłali kogoś kompetentnego do mnie do domu i wtedy będziemy rozmawiać. Podsumowując stracony dzień i nerwy moje i kolegi. Żenada

#226 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 28 październik 2012 - 19:28

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? sprzedawca przyjedzie i oceni to jaka cene jestes w stanie zaplacic. Masz rozwiniete gospodarstwo to wycienia Ci z 20 tys wiecej.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#227 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 28 październik 2012 - 19:49

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? I powie polubiłem pana, zadzwonie tu i tam i porozmawiam, a następnie opuści te zawyżone 20tys... :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#228 Share dejv

dejv

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 grudzień 2012 - 16:56

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Chcę się wypowiedzieć na temat jakości obłsugi klienta w firmie "Korbanek". Ich podejście jest takie jakby handlowali towarłem za kilka złotych, widać ze dopłaty ich rozpasły. Byliśmy zainteresowani ciągnikiem MF 3625 i 3630 w nowej komplementacji na rok 2013, która miała premiere na targach EIMA. Tydzień czekania na jakikolwiek kontakt, zbywanie telefonów, ciągle kłamią, że dziś sprzedawca gdzies tu chodzi albo jest na szkoleniu. Z tego powodu chyba będziemy zmuszeni wybrać produkt konkurencji. Ps. ich przedstawiciele to ludzie, którzy myślą, że na wsi kończy się chyba tylko szkołę podstawową ( akurat z takimi miałem styczność), zero ogłady i kultury osobistej, ciągle przeklinanie itd. Podsumowując mają klienta za nic

Edytowany przez dejv, 04 grudzień 2012 - 16:57.

#229 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 14:32

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Kolego raczej wszędzie tak jest. Teraz każdy diler taki jest bo sprzedaje maszyny w dużych ilościach i dla tego jest bardzo arogancki. Bez kija nie ma co podchodzić, nawet cen się nie chce mu mówić. Ale złote czasu zaczynają się im kończyć to już rolnicy po kupili co mieli kupić i robi się nasycenie. Nie długo będą przyjeżdżać do rolników i prosić żeby coś od nich kupił.

#230 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 12 grudzień 2012 - 19:05

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? ja tego nasycenia nie widze, bardziej apetyt wszystkim rośnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2006 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 12 grudzień 2012 - 23:13

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Niedaleko mnie jest dealer który sprowadza nowe fendty od dealerów z niemcowni mówił że taniej o około 20 tyś w stosunku do korbanka
A co do arogancji przedstawicieli chandlowych korbanków to racja dzwoniłem cały tydzień za każdym razem nie dowiadująć się niczego.

#232 Share gospodarny1992

gospodarny1992

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 11:34

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Właśnie, JA myślę że te dotacje unijne, rozpasały też rolników w jakimś stopniu. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, jak ktoś poczuł zapach nowych maszyn i widok błyszczącej farby to stara się coś jeszcze wymieniać, oczywiście rozsądni czekają na nowy PROW, ale bywa różnie...nawet "zastaw się a postaw się.." Ze swojej strony, mam dość dobre doświadczenia z D.H.K. filia w Wierzchowiskach. wybrałem się na wycieczkę, miałem problem z trafieniem(budowa trasy)pan mi wytłumaczył jak dojechać. W filii pan mi przedstawił ceny, jeździłem MF i Fendtem( jednak fendt to fendt, choć kierownica jak dla mnie za duża w 300). Fakt że traktował mnie z przymrużeniem oka, bo pewnie nic tu nie kupię w najbliższym czasie, pogadaliśmy okazał się znajomym mojego taty..

#233 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 grudzień 2012 - 23:21

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Widzę, że dużo osób narzeka na "Korbanka". Ja muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z ich usług. Fakt faktem jestem klientem D.H.K. filia w Wierzchowiskach i muszę przyznać, że mają kompetentnych sprzedawców. Istnieje możliwość importu maszyn prosto z Niemiec, tylko bariera językowa jest dużym hamulcem tego działania. Co do servisu, od Korbanka przyjadą chętniej niż mają robić to na gwarancji, bo mają z tego kasę. Niewątpliwym plusem zakupu u naszych sąsiadów jest to, że kupujemy w kwocie netto, nie mrozimy podatku. Jak pisałem na początku, w Wierzchowiskach jest solidna ekipa która wie czym handluje.
Pozdrawiam,
Robert

#234 Share krzysztoff

krzysztoff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 20:27

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? co kilka dni przejeżdżam koło Korbanka i mam takie jedno spostrzeżenie, Tam stoi dużo za dużo....nie trzeba mieć na placu stu ciągników... Każdy "chłop" jak kupi sobie nowy sprzęt to pięści go lepiej jak swoją "babę" a już na pewno mało kto garażuje "pod chmurką". A a tam stoją kombajny po kilka baniek i mokną i niech mi nikt nie mów,i że to nie ma znaczenia dla dalszego użytkowania... bo ma i to w dodatku raczej niekorzystne...

#235 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 20:52

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Co fakt to fakt, maszyny są magazynowane pod chmurą. Ale to raczej nie ma znaczenia bo fabryki jak wyprodukują sprzęt to wszystko stoi u nich na placu pod chmurą więc nie ma większego znaczenia, czy to u Korbanka czy w fabryce FENDT'a tudzież innego producenta. Z jednej strony można robić maszyny na zamówienia i wtedy nie stoi na deszczu ale z drugiej strony każdy chce mieć maszynę na wczoraj.
Pozdrawiam,
Robert

#236 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 grudzień 2012 - 20:56

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Co innego gdy maszyna stoi nie używana pod chmurką i co innego gdy maszyna już używana stoi pod chmurką. Tak jak kolega wyżej napisał wszystkie maszyny stoją na placu nie ważne jaka to marka. Ja jeszcze nigdzie u dealerów nie widziałem żeby nowe maszyny trzymał pod dachem.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#237 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:27

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Nowe maszyny są zakonserwowane środkami.

#238 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 23:20

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Witam, czy w woj. lubelskim oprócz D.H Korbanków w Wierzchowiskach kupi ciągnik marki Fendt?

#239 Share sebarr

sebarr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 10:40

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? Czepiają się co niektórzy, że dużo maszyn stoi i że niby się niszczą. A nikt z was nie pomyślał, że jako główny diler po prostu MUSZĄ z fabryki zabrać jakąś określoną min. wartość sprzętu bo inaczej dostali by inne warunki-inne czytaj gorsze ?? Druga sprawa to taka, że jak by plac stał pusty to by większość gadała że taki niby wielki diler i nic nie można na żywo zobaczyć, dotknąć itp. Typowo polskie zachowanie.
Nie ma nic wspólnego z Korbankami bo używam Jelonka, nigdy nic u nich nie kupiłem bo zawsze mieli drożej niż inni. Kilka razy byłem i pytałem o ceny ostatnio kosiarki bębnowej 3,8m. Była u nich droższa o 3,5tys niż gdzieś tam z allegro z dowozem. Innym razem potrzebowałem na duży przegląd oleje, ponad 100l. Dał ceny i 15%rabatu, zajrzałem na allegro-firma z Poznania daje tylko 10% rabatu...ale z dostawą i tak taniej o kilka stów.

Nie wiem czy mam takie szczęście a co niektórzy takiego pecha, ale zawsze byłem grzecznie obsłużony na siedząco i zawsze otrzymałem ceny towaru którym byłem potencjalnie zainteresowany, a że nigdy nic nie kupiłem to działać powinno tylko na moją niekorzyść, że przyłażę i truję du..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 11:57

D.H. Korbanków - znacie jakąś alternatywę? @Peters182 Używany na pewno kupisz ale jeśli chodzi o nowe maszyny to pozostaje Ci punkt w Wierzchowiskach, choć tak jak pisałem wyżej, bardzo dobrze mi się z nimi współpracowało bo kupiłem super maszynę w cenie podobnej do reszty marek ciągników rolniczych. Tam pracują ludzie, którzy chcą sprzedać a nie tak jak w niektórych firmach sprzedają maszyny za karę.
Pozdrawiam,
Robert

Dodaj odpowiedź