rafalm1978

Amazone D7 Special

Polecane posty

rafalm1978    1

Witajcie

Kupiłem siewnik w którym ścieżki włączją się co 4 przejazd , natomiast ja potrzebuję co 5 .Możecie mi powiedzieć czy można gdzieś kupić lub zrobić takie koło zębate , ewentualnie mogłbym się zamienić .

Dodam że jest to automat który zamyka klapki.

Jak będe mógł to dodam zdjęcie koła i automatu

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Zależy jaki masz aparat, jak starszego typu to wystarczy tylko kołki poprzekładać i będzie ok. Dodaj fotkę to ci powiem co i jak dalej masz zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
Witajcie

Kupiłem siewnik w którym ścieżki włączją się co 4 przejazd , natomiast ja potrzebuję co 5 .Możecie mi powiedzieć czy można gdzieś kupić lub zrobić takie koło zębate , ewentualnie mogłbym się zamienić .

Dodam że jest to automat który zamyka klapki.

Jak będe mógł to dodam zdjęcie koła i automatu

;)

Ścieżki co 5-ty przejazd to jaki masz szeroki opryskiwacz???.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

15m - to jakas dziwna wielkosc? coraz wiecej takich jezdzi i tutaj nie ma zadnego kłopotu, bo np przy parzystej ilosci przejazdów to trzeba jakos kombinowac zeby zaczynac na pol siewnika albo robic sciezki asymetryczne - przynajmniej tak mam to rozrysowane w swojej instrukcji


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

To jest kółko od znaczników, odkręć to kółko z podziałkom przejazdów ( to co jest schowane w tej pomarańczowej obudowie) tam masz rolki które są odpowiedzialne za uruchamianie aparatu. Musisz je tak ustawić że będzie ci włączać ścieżki jak będziesz chciał 4siewniki12m, 5siewników15m itd...........

Prawdopodobnie musisz jedną rolkę wyjąć a pozostałe ustawić na przeciw siebie, ale to już musisz sam do tego dojść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Musisz zmienić tę zębatkę w tym automacie na taką która bedzie miała tyle ząbków ile będzie przejazdów siewnika do odpowiedniego rozstawu ścieżek i naklejkę z nr.Do rozstawu 12 m potrzebujesz zębatkę o 4 ząbkach 1,2,3 i 0.

Handluję AMAZONKAMI i tych zębatek mam kilka bo zawsze zakładam odpowią na życzenie kliena.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak ale z siewnika 3m żeby były ścieżki 12m to trzeba zaczynać pierwszy przejazd od połowy siewnika. bo na 12 m są 4 przejazdy a jak są ścieżki za kołami to ciężko.

 

a ma ktoś zdjęcie tej przekładni żeby były ścieżki na 12m

 

muszę to kiedyś rozebrać i się przyjrzeć tej zębatce i może zagościć u tokarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrob    1

no dobra a wie ktoś jak ją ustawić ????? aby było dobrze

z tej regółki co tam jest podane to to co na próbie kręconej wykręcisz to mnożysz razy 40 i ci wyjdzie materiał siewny w kg na ha

a jak jest np 1.30 ha no to co teraz

jak to ustawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Nie rozumie twojego posta ;) masz pole 1,3ha i nie wiesz jak zrobić próbę kręconą? Jeśli tak to robisz normalnie na 1ha i wsypujesz do siewnika więcej materiału siewnego.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3884

tylko po ki czort zadawac to samo pytanie w kilku tematach? juz mu odpisałem gdzies indziej, poza tym pytanie dosc specyficzne


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam siewnik amazone d7 specjał5 3 m i opryskiwacz 12 m jak siac by mi wyszły scierzki na ten opryskiwacz prosiłbym o podpowiedz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj