Skocz do zawartości

Zdjęcie

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie?

108 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Pawel330

Pawel330

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,konie zimnokrwiste motoryzacja

Napisany 05 luty 2009 - 16:08

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja w gospodarstwie pomagam od małego już od zerówki podjeżdżałem pod paczki c-330 ;) od 1 klasy podstawówki już umiałem samodzielnie jeździć c-330 od 2 podstawówki już zaczynałem robić proste prace polowe:bronowanie,kultywatorowanie itp.Od 3 klasy podstawówki sam już jeździłem na pole i robiłem ciągnikiem.od 2 lat w Swoim gospodarstwie jestem tylko zdany na siebie wszystko robię sam trochę pomaga mi ojciec i mama ale nie dużo rano zawsze przed szkołą rano oporządzam a potem idę do szkoły tak samo jak przyjdę że szkoły idę zobaczyć co się dzieje i ide na obiad zjem odpoczne i znowu oporządek :D i tak to się u mnie kręci kocham rolnictwo i raczej w tym będe grzebał do końca życia.... :)
Ursus c-330 na 10 ha wystarcza ale przydało by sie jakieś c-360 3p

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Dzisiaj, 18:27
  •  

#82 Share Lukasz4512

Lukasz4512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 05 luty 2009 - 16:47

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? ja od trzech lat daje sam kiszonke i ospe, orze, bronuje i kosze łąki, jedynie w wieku 6 lat sam wywiozłem 4rozrzutniki gnoju przez dzien ładując ręcznie... ;)

#83 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 06 luty 2009 - 18:19

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? buhaha -ale się uśmiałem.4 rozrzutniki gnoju w wieku 6 lat ładując ręcznie. rozwaliłeś mnie na atomy. robiłeś to w czasie leżakowania w przedszkolu. ludzie jak już wymyślacie bajki to żeby to miało rece i nogi . "fikcja musi byc pawdopodobna żeby stała się prawdą"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 06 luty 2009 - 18:25

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? @wojtas nigdy nie widziałeś ciągniczków na pedały dla dzieci z różnym osprzętem?? zastępowało rowerek i na pace można było przewieść co tam małemu do głowy wpadło :)

#85 Share DPro1993

DPro1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja Informatyka Sport Nauka Dziewczyny ;D

Napisany 06 luty 2009 - 18:43

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? ciągnikiem pierwszy raz sam zacząłem jeździć w wieku 6-7 lat na placu gdzie stały maszyny to był Ursus C-360 sprzęgło chodziło ciężko nie miałem siły go wcisnąć to żeby zmienić bieg gasiłem ciągnik i normalnie zmieniałem bez sprzęgła :) zaczynałem jeździć od 3 biegu, potem wierzyłem w swoje umiejętności i był coraz wyższy bieg w wieku 11 - 12 lat już sam orałem i w oborach też od tego wieku pomagałem tak na serio :)
Zetor Nr 1 w Polsce!
Proxima z turem czy bez zawsze piękna jest ;)

#86 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 07 luty 2009 - 10:23

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? pierwsza moja samodzielna robota to w wieku 7 lat podjezdzanie pod belki w czasie zniw
pamietam to jak dzis!!
a taka hard robota to od 1 klasy gimnazjum a obecnie sam musze naginac z przyczyn losowych.

#87 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 07 luty 2009 - 19:04

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? a ja w wieku 6/7 lat c330 pociągałem przy ładowaniu trawy i siana itp na prostej łące 7 lat to już przewracałem siano 9/10 podorywki zgrabianie siana jazda na lakę po trawę itp bo mam prywatna drogę ;p 10/11 bronowanie uprawa koszenie 11/12 początki orki glebogryzarka prasa 12/13 orka ale już samemu wszystkie pola i wszystkie roboty oprócz młócenia 15/16 młócenie ( u mnie takie góry że heder idzie po ziemi a tył w powietrzu) a 11/12 to miałem problem ze wciśnięciem w 4011 sprzęgła to zawsze trzymałem sie kabiny i tak wciskałem ale jak trzeba było hamulec i sprzęgło to był problem.

#88 Share Lukasz4512

Lukasz4512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 07 luty 2009 - 21:20

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? buhaha -ale się uśmiałem.4 rozrzutniki gnoju w wieku 6 lat ładując ręcznie. rozwaliłeś mnie na atomy. robiłeś to w czasie leżakowania w przedszkolu. ludzie jak już wymyślacie bajki to żeby to miało rece i nogi . "fikcja musi byc pawdopodobna żeby stała się prawdą"

Do przedszkola nie chodziłem...

#89 Share bodzio1108

bodzio1108

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Zainteresowania:Bydło mleczne -wszystko co związane jest z tą dziedziną.<br />Maszyny i sprzęt rolniczy -nowinki techniczne, stare polskie Ursusy, Zetory.<br />BMW serii 3:)))

Napisany 07 luty 2009 - 21:33

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja to od najmłodszych lat (niewiem ile dokładnie) ale tatuś często zabierał mnie na pole jak coś robił. Tak w wieku 6-7lat podjeżdżałem pod kostki słomy/siana. Pamiętam jak miałem 9lat i pojechałem kultywatorem robić MFem255 i troszke mi to nie wyszło, ale nawet tata nie był zły tylko sie cieszył ze mnie :lol: Bronowanie, suszenie siana itp. to też tak od 9-10lat. Koszenie łąk prasowanie zaczołem tak gdzieś od 13lat, a orke troche później. Teraz oprócz oprysków i siania nawozu to robiłem wszystko, niektóre prace robie prawie tylko ja (mówiąc o maszynach które mam). Prace przy krowach to tak na poważnie to dopiero z 5lat temu.
Aha!, zaczynałem młodo o czym świadczą liczne "wypadki" z tym związane...
Sprzedam:
Schładzalnik na mleko Alfa-Laval 650l

kontakt na pw lub gg

#90 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 07 luty 2009 - 23:08

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja zacząłem pracować na gospodarstwie od najmłodszych lat. Najpierw poiłem młode cielaczki, nosiłem kostki słomy i siana. Z czasem nauczyłem się jeździć moim ferdkiem , a potem robota przy kupie hehe. Na tą chwile robie prawie wszystko na gospodarstwie, niedawno się nauczyłem krowy doić, wykonuje prace polowe oprócz siania zboża, nawozu i pryskania różnych oprysków bo ojciec się lepiej na tym zna. :lol:
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share wojtas

wojtas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1194 postów

Napisany 08 luty 2009 - 11:47

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie?

buhaha -ale się uśmiałem.4 rozrzutniki gnoju w wieku 6 lat ładując ręcznie. rozwaliłeś mnie na atomy. robiłeś to w czasie leżakowania w przedszkolu. ludzie jak już wymyślacie bajki to żeby to miało rece i nogi . "fikcja musi byc pawdopodobna żeby stała się prawdą"

Do przedszkola nie chodziłem...

wcale mnie to nie dziwi. a kto by obornik wywalał jakbyś chodzil do przedszkola?

#92 Share Terror

Terror

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 08 luty 2009 - 11:59

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? ja wieku 5 lat wykosiłem kosą, podobno wcale nie tak źle ładny kawałek łąki, zanim mie bodajże sąsiad namierzył. Od 6 roku gdzieś jeździłem przy zbieraniu słomy metodom wrzucili mi jedynke a ja jechałem między kostkami. 7-8 lat to 2 krowy z łaki prowadziłem tylko że dziadek czekał na górce i mnie obserwwał.
Od 12 gdzieś roku to robiłem wszystko co sie dało.

#93 Share Pawel328

Pawel328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów

Napisany 08 luty 2009 - 17:06

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? ja w wieku 6 lat podjeżdżałem pod kostki siana lub słomy wrzucili mi 1 i jechałem w wieku 7 lat już sam wrzucałem biegi z wiekiem zaczynałem robić w polu takie małe prace (bronowanie lub rozgarnianie kretowisk na łące :lol: no i już od ładnych paru lat robię w polu jak prawdziwy rolnik B) od kad poszedłem do gimnazjum to praktycznie wszystko : pług, agregat, talerzówka, brony i siewnik lubię pracować też zbierajką B) a w obejściu to od naj młodszych lat w chlewie miałem za zadanie ścielić i zamiatać B) teraz już czasem bywa że sam idę do obrządku z przyczyn losowych B)
Zetor 5320 + tur
Zetor 6911
Ursus C-330
Warfama Z-543

#94 Share pitermtk

pitermtk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 17 luty 2009 - 14:50

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Jak się nie mylę to w wieku 6 lat kopałem ziemniaki ursusem 3512 z kombajnem Bolko :)

#95 Share Alex16

Alex16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów
  • Zainteresowania:-gry
    -piłka nożna
    -napoje%:)

Napisany 17 luty 2009 - 15:04

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? ja w wieku 6 lat podjeżdżałem po kostki siana , słomy ursusem c-330 i zetorem 7211 a w wieku 8 lat u miałem już biegi :)

#96 Share ursusik1634

ursusik1634

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 17 luty 2009 - 18:04

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? o tego najstarsi górale nie pamiętają :)
od małego pomagałem a to drobne prace to przynieś to pozamiataj

#97 Share MarekUA

MarekUA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 18 luty 2009 - 22:36

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja też dosyc wczesnie zaczynałem kierowac ciągnikami głównie przy zwózce kostek słomy... ale moge sie pochwalic ze w wieku 18 lat juz zaczynałem kosic zboże bizonem a od 19 roku koszę prawie 80 ha zboża :) :) :) {odkąd pamiętam zawsze z bratem starszym o 4 lata kłucilismy sie kto ma co robic ciągnikiem każdy chciał jak najwiecej no i słabszy przegrywał :) :) :) ale za to teraz to nie bardzo tak sie kwapi nikt do pracy no bo są inne atrakcje np leniuchowanie :) :) :)
"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

#98 Share jarko12

jarko12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 28 luty 2009 - 23:49

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja pamiętam że pierwszy raz sam jechałem jak miałem 6-7 lat i to oczywiście przy zwózce słomy. A jak miałem 12 lat to już wszystko robiłem wiadomo 6 latek wprawy ;)
Zetor 7745
Ursus C-360
Ursus C-330
Razem na 36 HA :D:D:D

#99 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 15 kwiecień 2009 - 16:38

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja jak miałem 13 lat to bronowałem,orka,podorywka,ojciec tylko mi bruzdę dookoła robił żeby było łatwiej,wieku 12 lat śrutowałem zborze,mieszałem paszę wyrzucałem obornik od tuczników w soboty,jak byłem mniejszy 7\8lat jeździłem C-360 po zwózkę słomy z pola przy domu,jak miałem 10 to już potrafiłem cofać z przyczepą pod stodołę i podjeżdżałem pod kombajn,większość prac jak byłem młodszy poniżej 10lat wykonywał ojciec i dziadek,nie było potrzeby aby mnie w pole traktorem wysyłać,lecz pamiętam że bardzo płakałem,jak miałem 10lat a tata mi nie kazał bronować pola przy domu,ale ja gdybym był na jego miejscu to zapewne postąpiłbym tak jak on,wiadomo praca w gosp.nie należy do najbezpieczniejszych,mojemu kumplowi w tamte wakacje wyjechał 11latek zetorkiem z pola i mu przywalił bo dzieciak się nie obejrzał,a może myślał że zdarzy przejechać na drugą stronę ulicy,nom a skutek to skasowane auto kumpla urwane przednie koło przy 7211 policja i mandat dla ojca 11latka;( tzn.niepotrzebne problemy u mnie w gosp.tata nadal wykonuje takie prace jak sianie,wysiew nawozów i opryskiwanie:) i mam nadzieje że tylko tak długo jak będzie mógł swoje zadania spełniać to będzie je wykonywał,a ja mam dzięki temu troszkę więcej czasu na inne prace:)nom i więcej czasu na odpoczynek,tzn.leniuchowanie :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share wsk1993

wsk1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 17 czerwiec 2009 - 08:42

Od jakiego wieku pracujecie w gospodarstwie? Ja jak wylazłem z kołyski to wsiadłem na ciągnik. :mellow: