LowRider

Użyzniacz Glebowy

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Arkadius    0

Producent zachwala ale jak to jest w praktyce. koszt na 1h 39zł + zabieg, niby nie tak dużo wystarczy aby wzrost plonu był o 0,2t/h a koszty pokryte. Ale żeby to było warte zachodu to wzrost plonu żendu 0,5t/h minimum. Co otym sądzicie. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w okolicy zorganizowali nawet zebranie rolników i prezentowali ten środek. Kupiłem go i dałem go na 2ha tak na próbę, na obornik. Jak zbiorę plony w te żniwa to się okarze czy działa, czy nie :huh: producent twierdzi że po roku zbytnio nie widać efektów tylko dopiero po dwóch, trzech latach.


. . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadius    0

Ten użyźniacz to pewnie żadna rewelka dobre wieści rozchodą sie szybko, dotej pory niewiele można na ten temat znaleść głównie tylko zachwalanie producenta. Ale jak by działało to może warto.

@Piotrkram i @Marcin_kost1 czekamy na wasze opinie. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawoo86    0

Ja w tym roku dowiedziałem się o tym użyżniaczu na targach jak rozdawali ulotki.

W tym roku sprubuje ten użyzniacz.

Ciekaw bardzo jestem czy będą jakies plusy tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arkadius    0

Odkopuje temat bo już coś można powiedzieć o efektach stosowania tego specyfiku czy gra warta świeczki, czekam na spostrzeżenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Ja w tym roku zastosowałem to na kukurydzy jest taki efekt że w miejscu nachodzenia się brzegów oprysku kukurydza jest wyższa o 10-20cm i to na każdym łączeniu. Jeszcze przed dawaniem mikroelementów owszem było to widoczne. Więc może coś w tym jest....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0

Ja narazie tylko obserwuje opinie, ale również mam chęć to zastosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

U mnie na tym polu akurat jest jęczmień i na wiosnę jeszcze przed sypaniem nawozu było widać różnice bo sąsiad obok też ma jęczmień. Ten nasz to od samego początku lepiej rósł niż na polu obok i jeszcze był dużo ciemniejszy tak jak po dobrej dawce nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Ten użyźniacz to pewnie żadna rewelka dobre wieści rozchodą sie szybko, dotej pory niewiele można na ten temat znaleść głównie tylko zachwalanie producenta. Ale jak by działało to może warto.

uzyzniacz glebowy to dlugofalowa inwestycja i to ze zaraz po zastosowaniu komus sie wydaje ze dziala albo i nie to zbieg okolicznosci, stosuje go na 4 kawalkach piaskowej ziemi, po 5 latach moznabylo w tamtym roku zauwazyc rowniejsze plony na calym stosowanym areale, objawilo sie to w ten sposob, ze poprostu byla susza a jednak na calym polu pszenica wyksztalcila sie w miare prawidlowo, a nie tak jak w poprzednich latach, ze byly puste plamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon29    0

Ja w tym roku zacząłem stosować Efektywne Mikroorganizmy (EM) i Humistar. Można znaleźć w googlach i poczytać , bo nie chce mi sie pisać oco w tym chodzi. Z tego co czytam po postach to EM działa podobnie jak ten użyźniacz, czyli poprawia jakość zdegradowanych gleb, ale Humistar to troche inaczej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gufi    0

Cennik:

Koszty stosowania UGmax na 1 ha

(rocznie pod jedą uprawę 0,9 l) wynosi 117 zł

 

Użyźniacz Glebowy UGmax oferujemy w opakowaniach:

0,9 l - w cenie 117 zł brutto

5 l - w cenie 650 zł brutto

cennik jest na stronie producenta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saymon    0

podobno dobrze jest dawać go tam gdzie jest rozdrobniona "słoma" np po rzepaku lepiej rozłoży resztki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

ja w tym roku zaczynam stosowac na probe UG MAX na 11 ha zabaczymy co z tego bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

zajmowalem sie kiedys EM na uczelni w warunkach szklarniowych i dziala fantastycznie, dziala to tak ze przyspiesza mineralizacje resztek pozniwnych i substancji wprowadzonych do gleby, sa to rozne mikroorganizmy z roznyc stref klimatycznych i roznych szczepow ( i dlatego przewaznie trzeba powtarzac co roku bo czesc przez zime ginie...) jedne organizmy przerabjaja np slome na zwiazki wegla to co zostanie jest przerabiane przez nastepne na zwiazki prostrze itd. az do form dostepnych dla roslin, ponoc EM jest najlepsze a bogdan kiedys pracowal dla em i po jakims czasie otworzyl wlasna firme...kumpel sie bawi EM i Bogdanem(UG) i mowi ze jest roznica w ilosci i jakosc ale nie pamietam szczegolow, oczywiscie efekty po pierwszym zastosowaniu sa slabe ale w szklarni rosliny byly dorodniejsze, wyzsze(pszenica) i bez zgozela podstawy zdbla, duzo lepsze wschody( oczywiscie nie zaprawialismy nasion aby sprawdzic jak dziala na zgozel)postaram sie wrzucic fotki

 

Galeria > Pola i uprawy > Inne tu powinny byc fotki o ile szefostwo zaakceptuje:)

serdecznie pozdrawiam


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Terz zastosuje za rok,zobaczymy co tam będzie z tego jest to zawsze jakiś taki wspomagacz.Z tego co przeczytałem to ułatwia wzrost roślin i poprawia rozkład resztek pożniwnych.


1506450574f009e

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
zajmowalem sie kiedys EM na uczelni w warunkach szklarniowych i dziala fantastycznie, dziala to tak ze przyspiesza mineralizacje resztek pozniwnych i substancji wprowadzonych do gleby, sa to rozne mikroorganizmy z roznyc stref klimatycznych i roznych szczepow ( i dlatego przewaznie trzeba powtarzac co roku bo czesc przez zime ginie...) jedne organizmy przerabjaja np slome na zwiazki wegla to co zostanie jest przerabiane przez nastepne na zwiazki prostrze itd. az do form dostepnych dla roslin, ponoc EM jest najlepsze a bogdan kiedys pracowal dla em i po jakims czasie otworzyl wlasna firme...kumpel sie bawi EM i Bogdanem(UG) i mowi ze jest roznica w ilosci i jakosc ale nie pamietam szczegolow, oczywiscie efekty po pierwszym zastosowaniu sa slabe ale w szklarni rosliny byly dorodniejsze, wyzsze(pszenica) i bez zgozela podstawy zdbla, duzo lepsze wschody( oczywiscie nie zaprawialismy nasion aby sprawdzic jak dziala na zgozel)postaram sie wrzucic fotki

 

Galeria > Pola i uprawy > Inne tu powinny byc fotki o ile szefostwo zaakceptuje:)

serdecznie pozdrawiam

Stosowałem EM w tamtym roku i plony moze i były trochę wyższe, ale przenżyto to takie mi wyrosło że miałem ze 2 razy więcej słomy niż kiedykolwiek z tych 3 ha miałem a sieje tam od lat przenżyto, ale oczywiście ojcu nie chciało więcej sie pryskać a bardziej stosowałem te EM w oborze pryskając, dolałem 1 l na 1000 l do wody do picia dla bydła, no i duże ilości doelwałem do zbiorników z gnojówką i w deszcze polewalem gnój na płycie, podobno w gnojówce dalej się mnożą nie wiem ile w tym prawdy ale gnjówka miała przyjemny nawet :P zapach jak rozlewałem, a gnój jak ruszyłem pryzme to też inaczej pachniał.

Kupowałem EM farming i sam chodowałem pleśń i zapach był to chyba dobrze chodowałem nie wiem, chyba w tym roku na wiosnę znowu zamówie.

Fenol zajmowałeś się na uczelni EM czy można łączyć i w jednym oprysku dać EM i oprysk na chwasty w zborzu, lub pryskać razem z nawozami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
taraz jest nowy Użyżniacz glebowy UG max kosztuje 117 zł 0,9l i to jest dawka na 1 ha w ciągu roku,

Kto zna jakieś dodatki do obornika żeby szybciej się masował na płycie? W tamtym roku stosowałem EM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wojtii
      Przydało by się dać wapno na pole, tylko jakie? Wiem tylko tyle, że muszę wapnować. Ale jakie dać, ile i gdzie je kupić w okolicy Wrocławia, bliższej lub dalszej?
    • Przez ursusikc330m
      Witam czy mogę rozsiać wapno razem z nawozem fosforowo potasowym i to zatalerzować czy lepiej rozsiać wapno zaorać i dopiero nawóz i talerzowanie?
    • Przez asaledr
      Witam,
      Mam taką działeczkę 4 ary, tak sobie leży nieużywana a szkoda żeby tak leżała, pomyślałem posadzę na niej choinki to sobie za 7 lat sprzedam i zawsze coś będzie. Tylko, że ona jest kawałek odemnie a te sadzonki z nadleśnictwa wielkości dłoni to w chaszczach nie bedzie to rosło a mi się nie chce jeździć tam specjalnie i kosić między drzewkami, nie mam na to czasu. Pomyślałem kupie agrowłókninę i całą działkę 4 ary tym wyścielę i zrobie otwory i kosturem posadzę te choineczki. Tylko pytanie czy na całości najlepiej ją dać czy np. między rzędami tylko. Albo może zamiast robić małą dziurkę na drzewko to wyciąć jej otwór o średnicy 30 cm na każde drzewko to będzie miała więcej wilgoci może choinka? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      chcialbym zapytac o bakterie aktywujace uwsteczniony fosfor w glebie oraz o bakterire wiazace azot z atmosfery czy to na roslinie czy doglebowe. co polecacie czy uwazacie ze warto? widac roznice ? nie tylko w portfelu.. w dobie drogich nawozow kazdy kombinuje ale cxzy warto
      pozdrawiam
    • Przez AGRObombula
      witam mam pytanie czy moge pozypać wapmag wiosną na oziminy a dokładnie na jęczmień czy mo powstań negatywne skutki jakię albo pomoże ktos już zwas takie coś na wiosne na oziminy zastosował
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj