Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Kukurydza

  Tagi: kukurydza

  Tak jak wspominałem o to róznica. Na górze widać moją kukurydze a na dole kukurydze sąsiada oddalono o 100m. Siane były tego samego dnia. Jego nawożenie nawozami przed siewem było dużo wieksze jak moje a róznica jest kolosalna. Nie wiem czy stosował odżywki chodz wiem ze raz wykonywał jakis zabieg:)

  Inne obrazki użytkownika

  12 Komentarzy podziel się zdjęciem


  może masz lepiej doprawiona glebe i lepsza odmiane, i nawet nie może a raczej na pewno, sama odzywka nie da pięknej kukurydzy jak ziemia będzie zaniedbana. 

  ziemie kolego to on ma doprawiona bardzo dobrze. Moim zdaniem to jednak odżywki sporo daja i Tytanit i tak susza jej nie zaszkodzila

  To sobie tymi odżywkami pryskaj.

  Na pewno bede pryskal bo są lepsze od nawozów...

  Moim zdaniem żadna dolistna odżywka nie jest w stanie zastąpić odpowiedniego nawożenia ;)

  też tak wcześniej myślałem:) a teraz wole zrobić 2 razy zabieg dolistny w cenie nawozów. Szczególnie jak jest taka pogoda jak w tym roku tzn susza...
  wiadomo dożywianie dolistne jest efektywne, ale daj kukurydzy 160kg azotu w odzywkach

  odzywki sa efektywne ale krutkotrwale, roslinie jest potrzebne nawożenie przez caly okres wegetacji, na star i tez na rozwój kolb, a w tym czasie ozdywki już nie zastosujesz, roslina musi mieć pokarm w glebie, inaczej zapomnij o dobrym plonie.

  Zgadzam się z przedmówcami. Kolego chyba troszkę za bardzo uwierzyłeś w te odżywki, bo samo w sobie nawożenie nie jest kluczem do sukcesu, nigdy nie nagonisz odżywką tego co dasz w glebe, może jakieś dokładniejsze informacje podasz? pH, zasobność gleby w składniki, klase bonitacyjną? Materiał siewny? Nawożenie?

  Zobaczymy jakie beda kolby:)