Skocz do zawartości

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć  Poznaniak S043/3- udoskonalenia

  Czujnik poziomu ziarna w skrzyni ,ścieżki technologiczne,blokada lewego znacznika,mechanizm przerzucania znaczników .Tymi zespołami steruje sterownik :)
  Przy okazji podziękowanie dla @maks i @CIAPEK1981 za pomocne informacje ;)
  Film z remontu:

  Inne obrazki użytkownika

  16 Komentarzy podziel się zdjęciem


  fajny filmik :) dobra robota

  Naprawdę bardzo profesjonalna robota wykonałeś kupę konkretnej roboty na 5+

  Noo gratulacje zapału i pomysłu ja też swojego przerabiałem, do znaczników i ścieżek użyłem pneumatyki, dodatkowo roztwiłem go na 3m.

  Kawał dobrej roboty, też kiedyś myślałem tak wykonać ścieżki technologiczne ale wykonałem na zasuwach ( w zbożu ok w rzepaku troszkę gorzej ale trzeba nauczyć się z tym żyć i też jest dobrze) , przewody nasienne gumowe miałem tylko jeden sezon i zamontowałem : http://allegro.pl/pr...3212923804.html (jasnych też są 2 typy z uchwytem nitowanym i zgrzewanym , nitowane z grubszej blachy bynajmniej moje takie były) bo potrafiły się nasiona zawieszać jak przewód miał "zwis". A myślę też o modernizacji wskaźnika ilości ziarna, patrząc po sterowniku to jest też czujnik wirowania wałka wysiewającego ?

  Dzięki za miłe słowa Dodany obrazek

  Sadek- Przewody gumowe od krańcowych redlic przeszły modernizacje ponieważ tak jak piszesz podczas pracy zawieszało się w nich ziarno.Teraz jest 15cm tej gumowej rurki i dwie sekcje teleskopowej plastikowej rurki ,jest to najlepsza konfiguracja przewodów do skrajnych redlic Dodany obrazek Czujnik jest ale jeszcze nie zamontowany.

  Cieszę się, że mogłem pomóc ;)


  Szacunek za wymodzenie ścieżek poprzez załączanie kółek.

  Ile wyniosła taka odnowa?

  Sadek- Przewody gumowe od krańcowych redlic przeszły modernizacje ponieważ tak jak piszesz podczas pracy zawieszało się w nich ziarno.Teraz jest 15cm tej gumowej rurki i dwie sekcje teleskopowej plastikowej rurki ,jest to najlepsza konfiguracja przewodów do skrajnych redlic Dodany obrazek Czujnik jest ale jeszcze nie zamontowany.  U mnie problem był z zawieszaniem się ziaren w momencie podniesienia redlic (siewnik Mazur) w przypadku Poznaniaka problem dotyczył tylko skrajnych redlic.

  A pomiar powierzchni zasianej ?

  @maks-;)


  @malutki22_12-Kosztów nie liczyłem dokładnie ale w granicach 1200zł.


  @Sadek-Pomiaru powierzchni  nie posiadam ponieważ nie jest mi to do niczego potrzebne.  

  Nie wiem jak u was ale u mnie zawsze podczas siewu ziarno przesuwa się do środka i czasami po brzegach nie ma nic, a na środku jest spora kupka, dlatego nie jestem pewny co do umieszczenia na środku siewnika czujnika do poziomu ziarna.  A tak to cały remont rewelka.

  I jeszcze zastanawia mnie przeniesienie napędu na koła przesuwne od ścieżek, na filmiku widać że metalowa tulejka jest okrągła w środku, a jak dla mnie otwór w niej powinien być zrobiony na kształt wałka napędzającego. Jak to jest zrobione?

  Te plastikowe koła łatwo Ci zeszły podczas rozbiórki?