Skocz do zawartości
Zdjęcie

Syngenta przejmie niemiecką i polską działalność firmy Lantmännen

Napisany przez agrofoto, 19 czerwiec 2014 · 464 wyświetleń

Syngenta przejmie niemiecką i polską działalność firmy Lantmännen Syngenta przejmie niemiecką i polską działalność firmy Lantmännen w obszarze pszenicy ozimej i ozimego rzepaku.
Syngenta ogłosiła dziś, iż przejmie niemiecką i polską działalność szwedzkiej firmy Lantmännen w obszarze hodowli nasion pszenicy ozimej i rzepaku ozimego.Transakcja zapewni firmie Syngenta dostęp do wysokiej jakości materiału genetycznego, możliwości hodowlanych i odmian, które uzupełnią portfolio spółki w dwóch uprawach o kluczowym znaczeniu w Europie. Do zespołu Syngenta dołączą również pracownicy Lantmännen z Polski i Niemiec.
Transakcja znacząco wesprze rozwój oferty zbóż hybrydowych dla rolników na całym świecie. Syngenta wzmocni program hodowli rzepaku ozimego, rozwijając wysokiej jakości odmiany hybrydowe charakteryzujące się stabilnym plonowaniem i odpornością na choroby oraz trudne
warunki zimowe. Zgodnie z warunkami transakcji obie firmy będą również współpracować w obszarze badań i rozwoju odmian pszenicy, a Lantmännen zostanie dystrybutorem nasion zbóż i rzepaku ozimego firmy Syngenta w Szwecji.

John Atkin, Chief Operating Officer w firmie Syngenta: „Ta transakcja znacząco umacnia naszą pozycję na ważnym rynku zbóż oraz roślin oleistych i przemysłowych w Niemczech i Polsce. Zyskamy możliwość włączenia wysokiej jakości materiału genetycznego w nasze programy hodowli, aby stworzyć rozwiązania zapewniające rolnikom jeszcze wyższe plony”. Johan Andersson, Head of the Agriculture Sector w firmie Lantmännen: „Dzięki tej transakcji Lantmännen zyska możliwość komercjalizacji nasion zbóż i rzepaku firmy Syngenta na naszym rodzimym rynku. W Szwecji i Holandii będziemy kontynuować hodowlę nasion pszenicy jarej i ozimej, jęczmienia jarego, owsa, pszenżyta, rzepaku jarego, roślin pastewnych i ziemniaków. Lantmännen
będzie nadal oferować odmiany tych upraw w Szwecji i na rynkach międzynarodowych”. Warunki finansowe umowy objęte są tajemnicą handlową. Transakcja uzależniona jest od zgody niemieckiego urzędu antymonopolowego – jej finalizacja przewidywana jest w lipcu 2014 roku.
Informacja prasowa

O firmie Syngenta
Syngenta jest jedną z wiodących na świecie firm, zatrudniającą w ponad 90 krajach przeszło 28 tysięcy pracowników oddanych wspólnemu celowi: Uwalniamy potencjał roślin. Dzięki światowej klasy badaniom naukowym, globalnemu zasięgowi i zaangażowaniu na rzecz naszych klientów, pomagamy zwiększyć wysokość plonów, chronić środowisko naturalne oraz wpływać na poprawę zdrowia i jakości życia. Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie www.syngenta.com.

O firmie Lantmännen
Lantmännen jest jedną z największych skandynawskich firm z branży rolnej, maszynowej, energetycznej i żywnościowej. Koncern jest właścicielem takich marek jak AXA, Kungsörnen, GoGreen, Hatting, Schulstad i Gooh. Udziały w firmie ma 32 tysiące szwedzkich rolników, spółka zatrudnia około 8,5 tysiąca pracowników, działa w 22 krajach, a jej obroty wynoszą 33 miliardy szwedzkich koron. Lantmännen silnie odwołuje się do wiedzy i wartości, które miały istotne znaczenie dla kolejnych pokoleń właścicieli firmy. Więcej informacji na stronie www.lantmannen.com