Skocz do zawartości
Zdjęcie

Kubota rozwija się w Europie

Napisany przez agrofoto, 04 luty 2014 · 442 wyświetleń

Kubota rozwija się w Europie Koncern Kubota Corporation otwiera fabrykę ciągników rolniczych w Europie. Zakład rozpocznie produkcję maszyn już w przyszłym roku. Według założeń, ma stać się wiodącym centrum produkcji traktorów rolniczych. Zarząd marki zdradził też plany produkcji na najbliższe lata.

Kubota Corporation udowadnia, że traktuje rynek europejski jako kluczowy w swojej strategii. Zarząd firmy, reprezentowany przez Prezesa i Dyrektora Reprezentacyjnego, pana Yasuo Masumoto, ogłosił decyzję o powstaniu nowego centrum produkcyjnego we francuskim departamencie Bierne, na północy kraju.

Załączony obraz


Europejski montaż – japońska niezawodność

Na hali zajmującej 115 tys. m2 będą produkowane ciągniki o mocy od 130 do 170 KM. Inwestycje wartą ponad 40 mln Euro w całości pokryje Koncern Kubota Corporation. Jakie są zatem plany wobec nowej fabryki? Do 2017 roku francuska filia Kuboty planuje wytworzyć 3000 nowych ciągników. Pracę znajdzie w niej 140 pracowników, których Kubota zatrudni w ciągu dwóch lat. Silniki i kabiny do nowych ciągników będą sprowadzane z Japonii (Kubota Sakai Plant). Pozostałe części główne takie jak skrzynia biegów, wał przedni czy elementy hydrauliczne będą dostarczane z Niemiec. Do zadań francuskiej fili będą należały jak na razie tylko montaż i malowanie.

Jeżeli chcemy dalej rozwijać nasz biznes w skali globalnej w średnim i długim okresie, jednocześnie przyczyniając się do rozwiązywania globalnych problemów z dostępem do żywności, musimy zwiększyć naszą obecność w branży maszyn i urządzeń uprawowych. Dlatego naszym celem jest uzyskanie pozycji wszechstronnego producenta maszyn rolniczych mogącego konkurować z innymi globalnymi koncernami zarówno w dziedzinie uprawy ryżu jak i zbóż – brzmi komunikat firmy Kubota.

Rynek coraz bardziej pomarańczowy
Kubota planuje przyśpieszenie globalnego rozwoju biznesu maszyn rolniczych poprzez zaprojektowanie ciągnika rolniczego o dużej mocy i jego lokalne wytwarzanie. Ciągniki z europejskiej fabryki pojadą do rolników głównie na starym kontynencie, ale również w Ameryce Północnej, Australii i Japonii, gdzie sprzedaż jest już stabilna i osiąga pożądany poziom. Wraz z upływem czasu Kubota planuje poszerzać rynek zbytu o kolejne kraje m.in. w Azji. Otwarcie nowej fabryki w Europie nie zmieni profilu produkcji w obecnych fabrykach koncernu w Kraju Kwitnącej Wiśni. Fabryki Sakai i Tsukuba nadal będą produkowały dostępne również w Polsce ciągniki Kubota o mocy 60-140 KM.

Duże moce
W Europie produkowane będą ciągniki o dużej mocy (od 130 do 170KM). Na rynek trafi dziewięć modeli skierowanych do klientów, którzy zamierzają kupić traktory zarówno proste jak i bogato wyposażone. Dlatego planowane są trzy modele dysponujące mocą odpowiednio 130 KM, 150 KM i 170 KM, a każdy z nich będzie dostępny w trzech poziomach wyposażenia. Nowe ciągniki będą posiadały rozmiar i ciężar wymagany na europejskich polach, dający możliwość współpracy z maszynami uprawowymi marki Kverneland, również stanowiącej własność koncernu Kubota.