Skocz do zawartości
Zdjęcie

Nowy system podający w prasach rolujących KUHN

Napisany przez agrofoto, 06 kwiecień 2011 · 456 wyświetleń

Dodany obrazek

Firma KUHN nieprzerwanie rozwija linię pras rolujących. Z myślą o rosnących wymaganiach użytkowników maszyn rolniczych, firma KUHN opracowała nowy system podający z opuszczaną podłogą podbieracza, który jest seryjnie montowany we wszystkich zmiennokomorowych prasach i prasoowijarkach rolujących VB z rotorem wyposażonym w zespół tnący OptiCut oraz VB 2160 i VB 2190 z rotorem OptiFeed, a także stałokomorowych prasach rolujących FB 2135 OptiCut 23 i prasoowijarkach stałokomorowych FBP 2135 w wersji OptiCut 23.

Obecnie, wszystkie te modele posiadają podbieracz o szerokości 2.30 m wyposażony w 5 rzędów palców zapewniających wydajne podawanie paszy ułożonej nawet w największych wałach. Podbieracz jest standardowo wyposażony w osłonę z rolką o średnicy 18 cm ułatwiającą podbieranie krótkiego materiału. Rozwiązanie to ułatwia przepływ paszy i zapewnia jej równomierne rozłożenie na całej szerokości podbieracza.

Technologia INTEGRAL zastosowana w rotorze podającym, to 2 boczne ślimaki zagarniające oraz podwójne zęby (zamiast uprzednio stosowanych potrójnych zębów) zapewniające wydajniejsze podawanie masy roślinnej oraz ograniczające ryzyko blokowania.

System czyszczenia podajnika z hydraulicznie sterowaną podłogą podbieracza jest nowym wyposażeniem montowanym w prasach KUHN. Podłoga pod rotorem jest opuszczana hydraulicznie (razem z nożami w wersji OptiCut), a cały proces jest monitorowany z kabiny ciągnika. Usunięcie blokującego materiału odbywa się szybko i maszyna od razu powraca do pracy.

Podsumowując: prosta technologia dla uzyskania perfekcyjnie uformowanych bel.
Kwiecień 2011