Skocz do zawartości
Zdjęcie

25-lecie firmy Agrosimex

Napisany przez monika_adag_88, 25 maj 2016 · 708 wyświetleń

agrosimex firmy wydarzenia jubileusz środki ochrony roślin nawozy akcesoria odzież robocza
25-lecie firmy Agrosimex Rok 2016 jest wyjątkowy dla Wiesławy i Leszka Barańskich – założycieli firmy Agrosimex, która właśnie obchodzi 25 lat funkcjonowania na polskim rynku.

25 lat historii
Firma państwa Barańskich powstała w 1991 r. Na zorganizowanej 5 kwietnia konferencji prasowej przedsiębiorcy opowiadali o początkach działalności, poszczególnych latach pracy i ich wpływie na aktualną pozycję spółki.

Agorsimex należy do elitarnego grona największych w Polsce dystrybutorów środków ochrony roślin. Z sukcesami pracuje na tę pozycję w segmencie nawozowym. Powstał na początku lat 90. w małej miejscowości Górki k. Mogielnicy. Jest to firma z wyłącznie polskim kapitałem, od samego początku ma charakter rodzinny. Założyciele – Wiesława i Leszek Barańscy – postawili na współpracę z uznanymi producentami środków ochrony roślin oraz fachową i nowoczesną obsługę klienta. Dzięki licznym inwestycjom systematycznie zwiększała się sprzedaż, poprawiał dział obsługi klienta, a w konsekwencji poszerzało się terytorium działania przedsiębiorstwa.

Załączony obraz

Agrosimex dziś
Dzisiaj firma (również w swoich filiach) zatrudnia 240 pracowników, posiada wyspecjalizowane magazyny (do 20 tys. palet, w tym wysokiego składowania) oraz własną flotę transportową dostosowaną do przewozu niebezpiecznych substancji i materiałów. Swoim klientom ma do zaoferowania aż 7 tys. produktów, w tym: środki ochrony roślin, środki pomocnicze, nawozy, akcesoria i sprzęt ogrodniczy, odzież roboczą i ochronną oraz środki ochrony indywidualnej.

Ważną rolę w polityce firmy odgrywa sprzedaż hurtowa. Agrosimex dostarcza produkty na terenie całej Polski. Sprzedaż detaliczna również jest możliwa, ale w regionie bezpośredniego działania firmy oparta jest na własnej sieci handlowej (35 sklepów detalicznych) oraz sklepach patronackich (28).

Firma aktywna i doceniana w branży
Agrosimex jest stałym gościem na najważniejszych imprezach targowych i wystawienniczych. Jest też organizatorem konferencji i sympozjów dla swoich klientów. W 2011 r. podjęła się organizacji wielkiego przedsięwzięcia – Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW w EXPO XXI w Warszawie.

Produkty firmy są doceniane, otrzymują prestiżowe wyróżnienia i nagrody. Jednym z przykładów jest nagroda Zielony Laur Konsumenta oraz wyróżnienie Firmowy Hit Roku Raportu Rolnego dla nawozu do poprawy żyzności gleby. Ten sam produkt w 2011 r. otrzymał dyplom na Targach Agrotech w Kielcach.

Załączony obraz

Święto nie tylko Agrosimexu
W tym roku właściciele obchodzą również 10-lecie Infokarty – systemu sygnalizacji infekcji parcha jabłoni. Jest to system przeznaczony dla sadowników, oparty na komunikacji SMS-owej. Realizowany jest w oparciu o własne stacje METEO, sporetrapy i pułapki do odłowu szkodników owadzich, instalowane w gospodarstwach sadowniczych w rejonie działania firmy.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej agrosimex.pl.