Zaloguj się, aby obserwować  
Krzychu_912235

Jaki pług do ursusa 912

Polecane posty

WItam interesuje mnie kupno pługa do ursusa 912 <80KM>bez napedu..jakas obrotowke 3 widzialem juz na agro ale powiedzcie jaki pług kupic ..tani a dobry i jaki duzy mile widziane jakies linki do fotek pozdrawiam ??? ??? ??? ??? ??? ??? ??? ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Ja używam 5*30 przy 385, ale to jest trochę za dużo, ale skoro 912 spokojnie uciągnie 4*35 zagonowy to obrotowy pewnie też przy szerokośći orki 1,35m powinien.A to że obrotowy jest cięższy to nawet lepiej bo równiej pójdzie i nie trzeba dociążać kamieniami żeby nie wyłaził jak jest twardo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
Ja używam 5*30 przy 385, ale to jest trochę za dużo, ale skoro 912 spokojnie uciągnie 4*35 zagonowy to obrotowy pewnie też przy szerokośći orki 1,35m powinien.A to że obrotowy jest cięższy to nawet lepiej bo równiej pójdzie i nie trzeba dociążać kamieniami żeby nie wyłaził jak jest twardo.

 

Tylko ciekawe czy nie bedzie wznosić ta 3 obrotowa jak przód jest bez napędu i w takim przypadku jest lekki. Zawsze można poratować się obciążnikami :unsure:.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

myśle że 3-ka zagonówka phx by była ok. w galerii jest moja 4-ka :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Uwazam ze obrotówka odpada po co darmo ciągać większy cięzar, zagonowy owszem 4*35 pod warunkiem ze nie są cięzkie ziemie, pracowałem ciągnikim takim i takimi pługami efekt taki sobie ale jak przesiadłem sie do ciągnika z napędem to dopieru dostrzegłem jaka róznica w pracy, i dlatego do ciągnika bez napędu obrotówek nie polecam bo po co męczyć ciągnik i siebie jak mozna to robic lepiej i przyjemnie pługiem zagonowym

 

Powód Edycji: literówki, edytowane przezNikita_Bennet


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

912 spokojnie uciągnie pług zagonowy 4x40 z wałem crosscil 1.8 m :blink: A co do obrotówki to też w takiej szerokości tylko nie za ciężki tak do 1 t to sobie poradzi (jak masz obciążniki na przodzie). Dobre są też półzawieszane PHX (przynajmniej nie męczą tak podnośnika)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New    0

A 3 skiby obrot kverland na zabez. spręzynowym???? Dał by rade na -3 ,4 klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New    0

Mam pytanie jeszcze jedno Co myślicie o pługu Unia Tur vario z regul. szer. do 2m i do 912????? Nie miał by za ciężko na 4 klasie ziemi???? Zapotrzebowanie niby na 4 korpusy 90-120km ??? Piszcie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

@New-zapomnij o takim czymś,orka musi być wykonywana z odpowiednia prędkością,min.7km/h,a nie jak krew z nosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33
Ale jest sprowadzony i może narazie tak stoi ??? Ważny jest stan techniczny!!!! I cena nie jest wysoka!!!!!!!!

A 912 dał rade by z tym http://www.allegro.pl/item191240456_plug_4...d_rolnika_.html ?????/

 

 

ja jestem za tym overumem.pozyczałem kiedys od jednego goscia jak nie miałem swojego.bardzo lekko idzie a jakie pole równe.ten jest połzawieszany wiec podnosnik ma lzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Sąsiad do 912 ma lemkena 3 skibowego obrotowego... i dotego pojedyńczy wał cambela B)

Ale ziemie są w mojej okolicy średnio-lekkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacha    0
Napisano (edytowany)

JA MAM 912 I CIĄGNE NIM 4*40 I JA MAM 2-3 KLASĘ ZIEMI I Z KOLCZATKĄ I DAJE TADE

A CO DO 3 SKIBOWEGO OBROTOWEGON TO TY ZADECYDUJESZ ALE 4 TO MI CAŁY TRAKTOR BIEŻE A 3 TO JUŻ NIE ;):)

Edytowano przez brzozak2
kolego nie piszemy z wlaczonym capsem!!!!!!!! popraw swoj post, polecam lekture: netykieta badz regulamin, nastepnym razem warn

Ursus to Jest TO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

proponował bym jakiegoś kverlanda na zabezpieczeniach resorowych 3*45 lub 3*50, zarobista orka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

ja tu czytam i tak patrze ciągnik 80 km bez przedniego napędu i ciąga 4x40 + kolczatka(na 2-3 klasie) ;) albo jeszcze lepiej z wałem crosscil 1.8 m jakoś mi się tu nie chce w to wierzyć (?)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja jak miałem U-912 to prawie przez 20 lat miałem pług UG 4x35 "Kobuz", ostatnie 2 lata użytkowania ciągnika miałem kupiony nowy pług UG TUR 120B 35 4+1(fota w galerii) i na pięć skib ciągałem przy podorywce, a cztery na głeboko (IV klasa ziemi), szedł elegancko... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barthez96    3

Ja jak miałem 902 to ciągałem przy nim jakiś plug nieznanej marki 4x45 glina nie glina szła jak burza więc wydaje mi się że jakaś Unia 4x45 zupełnie wystarczy :) Pozdrawiam


D-358 DT-239 DT-436 IH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

to znajdz mi taka unie 4x45 zagonowy nie wiem czy ma takie rozmiary, fakt lemiesz moze miec 45 cm co nie oznacza ze tyle zabiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pmichal56    15

<_< tak ja mam 912 na kołach 16,9-38 + komplet obciążników i przy pługu 4*30 Grudziądz + kolczatka na ciężkiej ziemi klasa III a, ma co robić. głębokość orki 35, na IV a i b idzie lepiej i głębiej podejrzewam że uciągnie 5-tą skibę ale po co jak wjadę na dołek i lipa .ogólnie ciągnik super myślałem o 914 ale chyba więcej palą w pustych przelotach a ja mam dość daleko do niektórych kawałków.


odsprzedam titusa w dobrej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj