trawek13

Ursus 1604/1634 ZTS czy Kirowiec?

Polecane posty

Gość Luke16   
Gość Luke16

To zmienia postać rzeczy :D :D :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trawek13    2

Hah nie wiem jak u was ale u mojego kolegi pracuja 3 jaśki 6220 6630 i 6210R dodam ze kolega ma ponad 120 sztuk bydła 6220 pracuje przy paszowozie dodatkowo pracuje na gospodarstwie rozsiewajac nawozy pryskajac  itp. itd (takie lekkie prace) 6630 pracuje 365 dni w roku z ładowaczem czołowym sieje zboza z zestawem uprawowo siewnym orze pługiem 4 skibowym obrotowym itd. 

6630 z 2009r do tej pory wywaliło mu jakiś czujnik i tarcze sprzegłową wymieniał ale jest juz ostro wypracowany 

6220 z 2006r narazie wymieniał jakis przewód w skrzyni bo podczas ciagniecia przyczep ze zbozem pękł

6210R z 2014r ale zakupiony w 2015r pracuje narazie tylko z agregatem uprawowym 5.5m (nie ma do niego sprzetu puki co czeka na lemkena jakiegos nowego 5 skibbowego)

nic nie robił w zadnym jasku wiem ze mnie nie oszuka bo jestem u niego codziennie

Mój wujek po Zetorach forterrach i proximach powoli zaczyna przesiadac sie na JD w tamtym rokuu przesiadł sie z 11741 na jaska 6130R po zaoranych 80ha nic sie nie dzieje jak gadałem z wujem powiedział ze w planach ma sprzedac w nastepnym roku 8441 i zakupic jakiegos nowego jaska 

Bardzo duzo u nas w okolicy jest starych jak i nowych john deerów i naprawde nie słyszałem jeszcze zadnego złego słowa na ta marke (chyba ze ktos nie chce nic mówic)

A co do New hollandów u nas nazywanych grucholandami i Belarusów to sa po 2 egzemplarze na wsiach i kazdy klnie na nnie jak tylko moze

w jednym NH t6070 co chwile jakies czujniki rozwalało (co chwile cos piszczalo albo nie chciał jechac) to w koncu je zaslepili i jakos omineli elektryke i jezdzi a w Belarusie 952 wycieki skad sie da własciciel codziennie dolewa po 2-3l oleju do skrzyni nie moga zatamowac tych wycieków w miejsca gdzie powinna byc 1 uszczelka wsadzali 3 ale po kilku dniach pracy wypycha te uszczelki jeden ze sprzedawców w miejscowym sklepie smieje sie ze cały zysk z gospodarki wywala na olej

a w 820 zaczeła tej jesieni wyc i tłuc skrzynia pozyczał ode mnie urszule 902 zeby doorac a belarusa do mechaniora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Trawek no no a ja księdzem zostane :D wszyscy zachwalaja jakie mają super nowe ciągniki, a na dawnym pgerze tam gdzie mieli dwa JD jednego dużego ok. 150KM drugiego mniejszego 100KM, jak w dużym coś walnęło to tylko laweta została, mały popsuł się w tym samym tygodniu co duży i resztę obrabiali starą 912 i dwoma C360. Dwóch znajomych też kupiło JD oba przy przebiegu ok. 200mth wypluly pompy paliwa... wszystko jest teraz tak robione że szkoda gadać... a zaczęło się to puść od ok. 2004 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Seria XX20 to jeszcze dobra ciągniki, jest w okolicy kilka i mają po 10 tys h i nic się nie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 8.10.2016 o 21:42, trawek13 napisał:

Witam planuje zakup troszkę wiekszego ciagnika na ok 70ha (w chwili obecnej ale cały czas rośnie)

W tej chwili pracuje na ursusie 1222 ale wciąz cos sie w niej psuje przykładowo dzis rozwaliła sie hydraulika mam do zasiania ok 50ha pszenicy a do tej pory posiałem tylko 2ha... nie wiem kiedy sie wyrobie pracujac na tym rumplu

Nie chce żadnych ciagników z zachodu chyba ze cos jest naprawde ciekawego to podpowiedzcie cena do 40tys zł

Kilka dni temu ogladałem w pracy kirowca t150k i naprawde sie na niego napaliłem tym bardziej ze mozna go kupic za naprawde małe pieniadze tylko te spalanie... jedni mówia ze pala dużo drudzy ze mało 

Ursus i ZTS to wiadomo czesci tanie i łatwo dostepne i cena przyzwoita

Proszę o pomoc i napisanie wad i zalet kazdego ciagnika 

Dzieki Pozdrawiam

Zamiast ciągnika kup agregat pół zawieszany i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1004

Kup sobie łopatę bo masz wyjątkowe zdolności do odkopywania starych tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj