Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
seba25    20

Czy można teraz jeszcze sypać wapno w maliny, letnią /jesienną czy zdąży się jeszcze trochę rozłożyć do wiosny i jakie wapno polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

Jak najbardziej teraz można kreda.. teraz to i każe będzie dobre nawet tlenek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama30    0

Witam mam malinę Polana, chciała bym dosadzić malin i myślę nad inna odmianą podobną do Polany tylko jaka? Maliny sprzedaję na soki dla cukrzyków i na "wkład" do ciast, dlatego malina musi być w miarę słodka :) Na polanie udaje mi się osiągnąć duży owoc i słodki, sprzedaje wszystko do Niemca.


www.czubatka-dworska.pl <--- moja mała hodowla kur ozdobnych i www.jajkazagrodowe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kama30    0
12 minut temu, racyl napisał:

Polonez

Racyl a co myślisz o Polemacie? zapomniałam napisać mam klasę ziemi 3-4 parametry przygotowane pod malinę , pole będzie nawadniane.


www.czubatka-dworska.pl <--- moja mała hodowla kur ozdobnych i www.jajkazagrodowe.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, seba25 napisał:

Czy można teraz jeszcze sypać wapno w maliny, letnią /jesienną czy zdąży się jeszcze trochę rozłożyć do wiosny i jakie wapno polecacie?

a jakie ph masz ? ja sypałem rok w rok po zbiorach w letniej i jesiennej bez badania ph, teraz mam 6,5 i odpuszczam temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba25    20

ostanie 2 lata nie sypałem wapna właśnie szła tylko saletra wapniowa a pH muszę po mierzyć bo w kilku miejscach słabo mi maliny rosną za to rośnie ładnie skrzyp i inny chwast i dla tego chciałem wapno teraz jeszcze jakieś sypnąć a po sezonie ewentualnie uregulować ph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sypałem rok w rok wapno i mimo to pojawiał się skrzyp. Powód taki że wysoki poziom wód wyczytałem. Wolę skrzypy niż powoje czy kurdybanki, albo trzciny trawy łąkowe... a apropo wapna to Dużo dobrego słyszałem o wapniaku kornickim/koszelowskim, dożyję to w przyszłości w to będę szedł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

Jak jest skrzyp to trzeba tlenek dawać i w dużej ilości. kreda to jest dobra dla zaspokojenia bieżacych potrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli mi też doradzisz walić tlenek skoro jest skrzyp a pH=6,5 ? Skrzyp "jest rośliną która bardziej wskazuje na silne uwilgotnienie głębszych warstw gleby niż rośliną typowych gleb kwąśnych"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wcior    8
29 minut temu, fcbarcelonacule napisał:

ja sypałem rok w rok wapno i mimo to pojawiał się skrzyp. Powód taki że wysoki poziom wód wyczytałem. Wolę skrzypy niż powoje czy kurdybanki, albo trzciny trawy łąkowe... a apropo wapna to Dużo dobrego słyszałem o wapniaku kornickim/koszelowskim, dożyję to w przyszłości w to będę szedł

Ja co roku sypie te granulowane po 4-5 t/ha i pH nic się nie zmienia. W tym roku dałem sypkiego ale chyba rozrzucę jeszcze trochę tlenka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317
Napisano (edytowany)

skrzyp likwiduje się przed założeniem plantacji a nie w trakcie . skrzyp rośnie na głębokościach do 2metów i ma pietrowe poziome rozwinięte kłącza

To co zmierzyłeś ph to na wierzchniej warstwie gleby a skrzyp dużo dużo głębiej rośnie i nie pozbędziesz się go posypując po wierzchu wapno a tym bardziej na ciężkich zbitych glebach. Chcąc pozbyć się skrzypu musimy dużo tego wapna sypać a jednocześnie rozluźniać ziemię orką, głęboszem itp tak żeby to wapno wchodziło w ziemię. Natomiast w malinach które są uprawą wieloletnią możemy zapomnąć o zwalczaniu skrzypu.

PH które pewnie zmierzyłeś w rzedach roślin podnosi się nawet od stosowania ferdygacji,

 

Po za tym wapń odżywczy którego wartość możemy poznać w badaniu gleby metodą ogrodniczą to nie to samo co ph gleby.

Możesz mieć duże ph a tego wapnia odżywczego mało 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk69    10

Ja dzisiaj malenie rozsiałem sól potasową i superfosfat sezon malinowy czas zacząć 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Czym będziecie pryskać maliny od chwastów w tym roku i mniej więcej w jakich terminach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w tym roku adiuwant SoilOn dodam bo mi został. Ja zwykle robiłem początek marca ale żeby też temp w miarę były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

A jak liczycie powierzchnię pryskania np. Jak man pole 0.5ha  to jako całość czy tylko tyle ile zajmują rzędy ? Czyli np 1m szerokosci x 1000m długości co 10arow 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

To co pryskasz to jest powierzchnia pryskania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1317

Nie pryskasz miedzyrzędzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MonteChristo    1286
Napisano (edytowany)
25 minut temu, racyl napisał:

Nie pryskasz miedzyrzędzi ?

Ja też nie pryskami tłuką niszczę, bioróżnorodność jest pożądana 

Edytowano przez MonteChristo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie lkr nie bardzo wjedzie no i ranne przymrozki. Słowa ministra niezbyt zachęcające do inwestowania w przemysłową malinke :( 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj