Polecane posty

wcior    8
4 godziny temu, Roxer napisał:

Gdzie są te rządowe skupy na Lubelszczyźnie? Jakieś konkretnie punkty?

Chyba tylko owocmix koło Chodla, ale ponoć trzeba się zapisywać w kolejke 😂

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294

Żadne skupy interwencyjne i nasłanie CBA przez MR Telusa nic nie dały , malina leci na łeb po 3, 50 zł już brali chyba że to po deszczach jakość była gorsza i dla tego , zapaść na czarnej porzeczce 1, 80zł , wiśnia też mało 2,20 zł . Warzywa za to drogie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5622

Jak Telus wysłał kontrolę nie tam gdzie trzeba to i takie efekty kontroli ... Trzeba było ich na granicę wysłać żeby kontrolować UPAdlinski szajs a nie nasze krajowe skupu atakować, wykaryli zla jakość owoców na skupach, skupu wywaliły to na kompostownik i teraz muszą taniej kupić żeby odbić sobie to co stracili na wywalonej malinie a kontrole zamiast pomóc to aby zaszkodziły, ale co się dziwić, ludzie z partii rządzącej mózgiem nie grzeszą ...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonanza13    17

mazowieckie,gmina Załuski. wczoraj ostatni dzień skupu. pytałem ludzi i nie wiedzą czy/gdzie skupują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5622
10 minut temu, 6465 napisał:

To wiśnia będzie po 1zł🤔

Pewnie tak, już jest 2.20 za jedynkę i 1.6 za kisten i tanieje, a ja narzekałem, że truskawki tanie były ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294
26 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Pewnie tak, już jest 2.20 za jedynkę i 1.6 za kisten i tanieje, a ja narzekałem, że truskawki tanie były ...

Wygrałeś bo masz deserówkę i była cena bo to pierwszy owoc krajowy , co masz jeszcze z jagodowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5622
12 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Wygrałeś bo masz deserówkę i była cena bo to pierwszy owoc krajowy , co masz jeszcze z jagodowych ?

Nic więcej nie mam z jagodowych, jeszcze aby bób mam, ale tutaj akurat fajna cena w tym roku. A ceny jakiejś na truskawkę dobrej nie było, bo 3.2 średnio za kisten i 6zl za kilo deserówki to nie są duże pieniądze przy tych kosztach pracownika i nawozów które zafundował nam PiS ... Cena na truskawkę w porównaniu z porzeczka malina czy wiśnia była lepsza, co nie znaczy że była satysfakcjonująca. Takie ceny to za Tuska były, tylko wtedy Ukrainiec robił za 6zl/h a nie 18zl/h ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294

6 zł to brałeś pewnie w ilościach hurtowych , u nas na bazarku 10 zł kilo cały sezon , to handlarze pewnie te 4 zł dla siebie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5622

Bo tak jest. Ja mówię o cenach hurtowych z odbiorem ode mnie z podwórka. Ale co się dziwić, z drugiej strony zatrudnić jakąś dziewczynę na straragan, opłacić ZUSy srusy itp i koszt pracownika dla pracodawcy wyjdzie 30-35zl/h ...

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
8 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

Żadne skupy interwencyjne i nasłanie CBA przez MR Telusa nic nie dały , malina leci na łeb po 3, 50 zł już brali chyba że to po deszczach jakość była gorsza i dla tego , zapaść na czarnej porzeczce 1, 80zł , wiśnia też mało 2,20 zł . Warzywa za to drogie .

Tylko w głupich głowach mogło się wydawać że jak skupy odwiedzą kontrole sanepidu lub cba to coś pomoże na rynku malin.

Co ma CBA badać który pisowiec wziął w łapę i tak lobbował za zniesieniem ceł na ukraińską żywność ?

Chłopie nie pisz głupot usłyszanych w tv tylko ruch swoim rozumem

6 godzin temu, Mariusz2903 napisał:

Wygrałeś bo masz deserówkę i była cena bo to pierwszy owoc krajowy , co masz jeszcze z jagodowych ?

Z czym wygrał jak taniej sprzedawał niż rok temu a koszty miał większe

W obecnych latach wszystko jest deserowe odmiany, jedne są po prostu zadbane a inne zostawione same sobie i to właśnie trafia na przemysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294
1 godzinę temu, racyl napisał:

Tylko w głupich głowach mogło się wydawać że jak skupy odwiedzą kontrole sanepidu lub cba to coś pomoże na rynku malin.

Co ma CBA badać który pisowiec wziął w łapę i tak lobbował za zniesieniem ceł na ukraińską żywność ?

Chłopie nie pisz głupot usłyszanych w tv tylko ruch swoim rozumem

Z czym wygrał jak taniej sprzedawał niż rok temu a koszty miał większe

W obecnych latach wszystko jest deserowe odmiany, jedne są po prostu zadbane a inne zostawione same sobie i to właśnie trafia na przemysł

Jakie głupoty piszę ? Wygrał bo truskawka ma lepszą cenę niż inne owoce miękkie . Pisał tu już plantator malin że była nie jedna górka i dołek cenowy ale dla ciebie to wina PIS . UE wznowi import produktów rolnych z UA po wrześniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

chłopie jaka to jest wygrana te 6zł za truskawkę w 2023 gdzie koszty produkcji i zbioru cholernie drogie a cena jak jeszcze przed rządami PIS. O żadnych kosztach produkcji truskawek czy malin nie masz zielonego pojęcia.

Truskawek czy malin nie produkujesz i nie potrafisz tego zrozumieć

Takie trole jak ty nie widzą winy PIS w obecnym kryzysie malin i pozostałych owoców. Tylko i wyłącznie wina PIS chodzących na ukraińskich smyczach .

Trzeba zamknąć granicę na ukrainę a nie wycierać sobie gęby unią. Tu nie ma innego wyjścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1294
43 minuty temu, racyl napisał:

chłopie jaka to jest wygrana te 6zł za truskawkę w 2023 gdzie koszty produkcji i zbioru cholernie drogie a cena jak jeszcze przed rządami PIS. O żadnych kosztach produkcji truskawek czy malin nie masz zielonego pojęcia.

Truskawek czy malin nie produkujesz i nie potrafisz tego zrozumieć

Takie trole jak ty nie widzą winy PIS w obecnym kryzysie malin i pozostałych owoców. Tylko i wyłącznie wina PIS chodzących na ukraińskich smyczach .

Trzeba zamknąć granicę na ukrainę a nie wycierać sobie gęby unią. Tu nie ma innego wyjścia

Zamknąć granicę UE tak sobie tłumacz i broń dalej zdradzieckich mordów , popleczników i eurokratów .W czyich rękach są koncerny tak owocowe jak zbożowe , kim są właściciele dużych podmiotów skupowych ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2262

Wszystko się zgadzam, są to koncerny zachodnie, racja wina Tuska, ale do cholery kto teraz rządzi? Jedna ustawa można zablokować import z Ukrainy ale trzeba chcieć to zrobić. Najlepiej omamić debili że to wszystko wina Tuska i łuni jewropejskiej i kręcić swoje interesy na boku a ciemnogród będzie myślał że jesteśmy idealni 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
1 godzinę temu, Mariusz2903 napisał:

Zamknąć granicę UE tak sobie tłumacz i broń dalej zdradzieckich mordów , popleczników i eurokratów .W czyich rękach są koncerny tak owocowe jak zbożowe , kim są właściciele dużych podmiotów skupowych ?

Z logiką u ciebie to bardzo jest na bakier. Nawet jakby zakłady przetwarzające maliny czy inne owoce były w polskich rękach to ta sytuacja byłaby dosłownie taka sama jak teraz. Głupi jest ten kto myśli że narodowość właścicielska coś zmieniłaby gdyby dalej możliwy byłby swobodny import z ukrainy.

Powiedz mądry człowieku po co np wytwórca dźemów, soków ma kupować drożej polską malinę jak może bez problemów kupić taniej ukraińską malinę ?

Nikt nie przeszkadza, nic nie sprawdza w imporcie z ukrainy wiec po co mają przepłacać za polskie maliny czy pozostałe owoce

Te podmioty skupowe, koncerny są od dawna w tych rękach i nie trzeba szukać w tym przyczyny bo to nic nie zmieni. Ile razy PIS pozwolił albo sam był za zniesieniem ceł na produkty z ukrainy  tyle razy była nadpodaż.

Namacalne Zdradzieckie mordy w ostatnich latach to są w PIS ale ty nie możesz przyjąć tego do wiadomości

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedali nas. Samymi dopłatami do dopłat rynku nie uzdrowią. Jedynie patologie i nadużycia zwiększą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
1 godzinę temu, tommy66692 napisał:

Wszystko się zgadzam, są to koncerny zachodnie,

Jakby był polski koncern to na pewno płaciłby co najmniej po 7zł polakom teraz w 2023r za malinę  😂 jak może bez problemów kupić malinę na ukrainie po 1,8zł/kg albo kupić gotową mrożonkę niewiele drożej i jeszcze dostarczą do polski 😂.

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2262

Racja, ale nadal winę zrzucam na rząd, MOGLI temu zapobiec ale od dawna nie działają na rzecz Polski 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Tylko i wyłącznie wina rządu bo sami rwali się tak do pomagania ukraińcom. Odpuścili kontrolowanie czegokolwiek co wjeżdża z ukrainy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale utrudniają tym ministrom....😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

Z PIS-owcami jest tak że oni nikogo nie słuchają a potem wychodzi jak zwykle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luk7530
      Witam, mam problem z dwuletnią plantacją malin Laszka, a jest ich 0.25ha.  Sąsiad pryskał swój groch za miedzą herbicydami Command 480 EC i Afalon 450 SC chociaż powinien zachować odległość 20m od plantacji roślin sadowniczych. Przez pierwsze 4 dni po opryskaniu nie było nic widać, dopiero jak przeszedł deszcz oprysk zaczął parować i maliny zaczęły zółknąć, z każdym dniem jest coraz gorzej. Ogólnie  teraz cała plantacja jest żółta. W załączniku przesyłam zdjęcia. Wczoraj opryskałem odżywką Asashi. Jak ratować te maliny? Co mam jeszcze zrobić? Sąsiad się przyznaje do tego co zrobił. Jak teraz ściągnąć od niego odszkodowanie? W jaki sposób to obliczyć? Czy te maliny się odnowią? Czy na następny rok będą jeszcze widoczne skutki tego oprysku? Pomóżcie.


    • Przez and1
      Witam, Mam problem z rozpoznaniem choroby jęczmienia jarego.
      Proszę o pomoc w identyfikacji.
      Pozdrawiam


    • Przez crystal169
      Witam, po wizycie na polu pszenicy jarej rzucały mi się w oczy takie kłosy.
      Co to może być?
      Choroba czy przypalenie?

    • Przez crystal169
      Witam, po przeglądzie plantacji pszenicy ozimej spotkałem się z czymś takim pomiędzy kolankami. U sąsiadów też to jest. Co to może być za szkodnik lub choroba?



    • Przez adid0s
      Witam
       
       
      Dziś zauważyłem że jedna z gęsi nie je, coś wypływa z dzioba jakaś woda, cieżko się jej oddycha i charczy i czasami kichnie/kaszle
       
      Czy coś da się zrobić bo szkoda by się zmarnowała to tak się ją zabije (gęś ma 3 miesiące) i jej szkoda mogła by jeszcze podrosnąć
       
      Jakieś sugestie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj