Polecane posty

Witam, zastanawiam się nad kupnem nowego sprzętu, mianowicie owijarki do bel. Nie do końca jednak wiem na czym polega sama "idea" owijania. Dlatego piszcie w komentarzach, jakie trzeba mieć wejścia w traktorze itp., jak się obsługuje, są jakieś piloty, czy to samo się wyłącza po zwinięciu itp? Czy ursus c-360 będzie dobra do owijania własnie takim sprzętem siano-kiszonki. Czy może lepszym rozwiązaniem będą po prostu worki do balotów na kiszonke, "wsadzic", czy nie zakisi się wtedy dobrze?

 

Pozdrawiam,

czekam na odpowiedzi.

Edytowano przez restrukturyzacja2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Jeżeli masz dużo do owijania to bierz owijarkę, tylko do tego są potrzebne 2 ciągniki, worki na pewno są bardziej problematyczne ale 1 ciagnikiem wykonasz tę pracę. Wszystko zależy od tego jakie masz potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Jeżeli masz dużo do owijania to bierz owijarkę, tylko do tego są potrzebne 2 ciągniki, worki na pewno są bardziej problematyczne ale 1 ciagnikiem wykonasz tę pracę. Wszystko zależy od tego jakie masz potrzeby.

A do czego ten drugi ciągnik? No chyba, że masz jakąś taniutką owijarkę bez ramienia do załadunku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5714mf255    32

nie ważne czy tania czy droga jak się owija przy domu to nie będziesz rozkładać z przyczep rolek i jeździł owijal i zostawial jak królik bobki ja używam normalnej która muszę załadować bo taka chciałem ktoś chce samozaladowcza kwestia potrzeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolegi, proponuje kupić owijarke, worki są beznadziejne, miałem raz worki i szybko musiałem pozbyć się z nich kieszonki bo psuć zaczęła się,. A co do ciągnika to wystarczy c-360, da rade sobie, nawet ruski T-25 da rade z owijarka, co do wejść hydraulicznych to jak nie będą pasowały do traktora to są w sklepach końcówki i sobie zlozysz wejście sam za parę złotych. co do obsługi owijarki to siedzisz w kabinie ze sterowniki em od owijarki i przelaczasz przyciskami, a napędzanie owijarki jest z hydrauliki ciagnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

ja tam robie w worki i nie narzekam :) Ostatnia bela była skarmiona w czerwcu i nie była zepsuta. Raz mi znajomy owijał i nie widze specjalnej różnicy. Na te 20-30 bel nie opłaca mi sie swojej owijarki, a i usługa wychodzi drożej niż worki. 4 lata temu płaciłem 15 zł/bela (jego folia i był na 2 traktory) a worek z trytkiem wychodzi 10 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zarówno worki jak i folię myszy mogą przegryźć więc na to nie ma co patrzeć ;)

 

Tylko, że jak w foli zrobi się jedna dziura, to bela zepsuje się tyko w tym miejscu. Zaś jedna dziura w worku, to bela wędrująca na obornik. 

 

Owijarka jest lepsza, wejścia można dostosować do traktora, lub założyć przejściówki. c-360 sobie bez problemu poradzi, i c-330 ludzie owijają. Co zaś do samej techniki owijania, to wpisz sobie na youtube "owijanie bel" i wszystko sobie zaobserwujesz. 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez zyzek
      Ostrzył ktoś może nóż w tej belarce? Co trzeba zdemontować aby się do niego dostać?
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez Hipo453
      Witam, a więc tak mam problem w sipmie z owijaniem sznurka, gdy puszczę sznurek i owija do lewej strony dochodzi do ogranicznika i sznurek pęka. Tak dzieje się prawie za każdym razem co to może być przyczyną? Dodam że w tamtym roku wymieniłem na nowy rozprowadzacz sznurka. Drugi problem z łozyskiem z przekładni kontowej wychodzi walek na scianke i tam jest to łozysko. Przy dobijaniu beli ono się sypie po 20 belkach trzeba nowe łożysko. Czy to wina wałka, że jest podgięty i ma bicie ? Nwm już sam. Dzieki za pomoc :)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj