grzesio31

kompost z pieczarek

Polecane posty

Shaun    242

Właśnie nie mam obornika ani póki co nie sieje poplonow (co prawda mam trochę starej słomy suchej, którą mógłbym przerobić sztucznie na obornik lub co lepsze na kompost), i korci mnie aby wzbogacić glebe bo mam slaby plodozmian i same jare uprawy. A na pyrach szczególnie widać braki próchnicy dlatego muszę cos zapodać. A co myślicie o przekompostowaniu takiego podłoża ?? Ma to sens ??

Edytowano przez Shaun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    242

Tyle że za opróżnienie jednej komory, gdzie uprawiane są grzyby wołają 600 zł a z tego wychodzi 2 patelnie. Nie wiem jak wagowo to wygląda . W dodatku transport po mojej stronie a tam ładują taśmociągiem. Pomyślę, poszukam, może coś sie trafi. Wielkie dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek03    10

wy za to jeszcze placicie ? u mnie za to zabranie podloza mi jeszcze placa 120zl za 3 przyczepy d-47 czyli za 1 pieczarkarnie i wystarczy to w zupelnosci na rozwiezienie na polu  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

I jak w tym roku sprawuje sie podloze pieczarkowe jako obornik?

 

Jak z oplacalnoscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

I jak w tym roku sprawuje sie podloze pieczarkowe jako obornik?

 

Jak z oplacalnoscia?

bardzo dobrze, z resztą jak w każdym roku, na 'startach' rozrzutnika jęczmień leży :)

 

opłacalność jak u każdego we wszystkim rzecz względna, bo jak ktoś płaci za patelnię 500zł tak jak niektórzy tu piszą, a ktoś 200zł lub odbiera za darmo to jest troszkę różnicy

 

ogólnie jak ktoś z tym 'towarem' dyskutuje, że jest taki, śmaki i owaki to jest po prostu dyletantem, bo towar ten został wielokrotnie przebadany czy to na siedleckiej sorbonie czy uczelni bodajże w Poznaniu jakby ktoś nie ufał perfumowym Bombikom :lol:

 

kupując 25t patelnię za 200zł uzyskujemy tonę towaru za 8zł + dorzućmy 4zł na załadunek i rozrzucenie tej tony czyli mamy 12zł za które otrzymujemy odpowiednio:

 

podlozepopieczarkoweMaszkiewicz20103ca59

 

także nawet hipotetycznie zakładając, że wyniki tych badań są zawyżone dwukrotnie to:

 

-za 12zł mamy 4kg N rozrzuconego na polu

-kupując Saletrę z Kędzierzyna po 1180(cena z tamtego roku), 1180zł/320kg=3,68zł za kg N, 3,68zł*4kg=15,2zł, dodatkowo koszt rozrzucenia, także warto nawet dla samego azotu, nie wspominając o materii organicznej i Ca

 

systematycznymi i totalnymi dawkami jedno z pól zostało doprowadzone do pH ponad 6 bez wysiania kg wapna/kredy

 

w powiecie siedleckim raczej nie ma problemów z dostępnością tego surowca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

w mojej okolicy nie ma pieczarkarni, wiec podłoże muszę przywozić z łosic (80km) i dlatego wychodzi 500zł koszt dostawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    186

U mnie kolega co ma gosp ponad 100 ha tylko praktycznie tym nawozi  + azot.  Zboża i ziemniaki  po prostu czarne a z dowozem na miejsce u nas śpiewają po ok 800 zł za samochód pan z pod radzynia podlaskiego.  Twierdzi że i tak taniej niż siać nawozy mineralne. Na każdym polu po kilka wywrotek tego co roku leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes11    0

Rozsiałem kredę po czym przeleciał włuką teraz chciałbym rozrzucić podłoże popieczrkowe przed siewnie odstep był by trzy tygodniowy znam zasady że jak wapno to nie obornik ale przecież podłoże jest z kredą właśnie co myślicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Tak Mariusz podłoże jest z kredą bo pieczarka potrzebuje wapna.Prezes11 możesz śmiało sypać podłoże na pole bez żadnych przeszkód.szkoda że u mnie tak słono sobie wołają za patelnie bo bym wzioł parę zestawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W okolicznej  pieczarkarni kupują podłoże gotowe , jest  to przemieszany i  rozdrobniony obornik  ze  słomą i  z  zarodnikami pieczarek ,

kładzie  sie  tego  warstwę  na  tzw półkę , a na  to  warstwę  torfu.

żadnej kredy tam nie stosują 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinC360    32

To tak ostatecznie jakie dawki i co ile tzn co roku po te 25t/ha czy co 2 lata ze 40t/ha dajecie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pioagri    22

Czy takie podłoże można stosować prosto z.pieczarkarni czy jednak musi przekompostowac około pół roku na.pryźmie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Dołączam się do pytania, ponieważ dowiedziałem się, że należy go przekompostować 2/3 lata inaczej potrafi wysuszyć glebę i zjeść składniki pokarmowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Jak tam efekty stosowania? Macie skład NPKMgCa? 

Mam do kupienia po 800zl/łódkę. Chciałbym dać ok. 24 t/ha pod QQ i trawy. 

Z góry dziękuję za odpowiedź ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
Dnia 24.01.2020 o 07:31, stempos1980 napisał:

Śmiało możesz sypać nawet bez badania.Jesli się niemile to kolega @Uziu92 jest ogarnięty w tym temacie

A kompostowanie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez Szymon11231
      Witam posiadam do sprzedazy podany w linku humus najwyzszej jakosci, 100% oryginalny. Chętnych zapraszam do zapoznania się z ofertą. https://m.olx.pl/905511601/?bs=olx_pro_listing
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj