News
Prezes-Soltys

Problem z napinaczem motowideł ZO 58

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam

Mam kłopot z napinaczem, podczas pracy pas zjeżdża z rolki napinacza. Wiem że koło nie jest w osi, teraz nie bardzo wiem jak jak to naprawić. Załączę zdjęcia

post-191626-0-59779900-1465471703_thumb.jpg

W tym miejscu było spawane i pewnie tu jest problem. Może ktoś mógł by sprawdzić u siebie jak to było w oryginale 

post-191626-0-29460500-1465471734_thumb.jpg

post-191626-0-86396600-1465471763_thumb.jpg

Tak wcieło pasek po 15 minutach pracy

corrado    370

Musisz to wyrwać i wyosiować inaczej pracy nie będzie. Jest krzywo i będzie ciąć pasek. To jest przyspawane do czoła czy na przelot tej blachy? 

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Wiadomość z agroFakt.pl

toorano    27

to nie jest napinacz motowideł !

tam jest tulejka, pewnie się już wytarła i napinacz jest krzywo, pościągaj wszystko, a jak ośka będzie krzywa to założyć na nią rurę naprostować i pospawać 

tulejki nie można kupić, trzeba dorobić z textolitu !

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez rotez1127
      witam
      od 2 lat jestem szczęśliwym posiadaczem bizona z050 z 1974 r (maszyna wiekowa, niezaciekawy wygląd ale ma dużo nowych części i na moje 30 ha wystarcza) otóż w ubiegłym roku poszły mi łożyska w alternatorze, ojciec zrobił je razem z sąsiadem i niebyli pewn że alternator ładuje (coś urwali od wskaźnika, niepamiętam dokładnie) i kosząc ostatnie pole zagotował mi sie olej i szedł biały dym z korka od wlewu oleju.kombajn zostawiłem na noc na polu,następnego dnia pojechałem z ojcem aby go zaciągnąć do domu i po zapaleniu i chodzeniu na średnich obrotach przez ok 15 min, wskazówka od ciśnienia oleju minimalnie się podniosła, kiedy nim ruszyłem z 50 m (kombajn jechał sam o własnych siłach) wskazówka zaczeła skakać między 1 a 3 na wskaźniku od ciśnienia oleju,pokazałem to ojcu a on powiedział abym to skosił, skosiłem to( ok 2,5 ha, krótkie pole żyto polegnięte więc kosiłe z 3 godz) w między czasie wskazówka od wody pokazywała że sie gotuje silnik zwolniłem mu obroty i włożyłem palec do chłodnicy woda była gorąca ale miała max 80 st.
      skosiłem wszystko przyjechałem nocą na światłach w zbiorniku było zborze, kilkadni późnie ojcie próbował wysypać zborze i poprostu mu zgasł ( tak przynajmnie mówił) próbował go zapalić i silnik nieumiał przekręcić i tu jest moje pytanie czy silnik szlak trafił czy naładować akumulatory i próbować go odpalić. Dodam jeszcze że : to nie jest oryginalny silnik sw 400 tylko z autobusu czy stara, a kombajn kiedy mam ało paliwa (przynajmniej mój) podejdzie jakiś "paper" i zatka dopływ paliwa do pompy wtryskowej) oraz że niewiem jak było z tym alternatoremi się już raczej niedowiem ponieważ mój ojciec zmarł w październiku. dlatego proszę was o pomoc, może ktos teżmiał taką sytuacje
    • Przez Adammmmm
      Witam jak w temacie mam problem z mocarnia a mianowicie słabnie przy koszeniu gęstego zborza nawet na najwolniejszej jeździe wymieniłem pas od strony podajników i dalej to samo może ktoś coś podpowie . 

• Przez artursobczak8
      Witam, 
      Ostatni mam trochę czasu i zacząłem wymieniać wał młocarni bo stary miał bicie od napędu i luz na łożysku na wale,  zakupiłem nowy po założeniu okazało się że jest krzywy między końcówką napędu a łożyskiem, pojechałem oddać a sprzedawca przyjął zwrot i powiedział że teraz takie robią i trzeba wsiąść dużą rurę i po założeniu łożysk prostować co o tym sądzicie, wydaję 300 zł na nowy wał a muszę go prostować coś nie tak, jak to u was wygląda bo teraz chciałby zamówić przez internet i azż się boję że krzywy będzie
    • Przez bizonzo56
      Czy som  potrzebne uprawnienia na kombajn bizon zo 56 .Mam prawojazdy  kategorii t czy można kosić i poruszać się po  drogach publicznych  jeśli nie mamy  kursu lub uprawnienia .
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.