Klepak

Za mało wysiane ziaren

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Klepak    0

witam

 

Mam pytanko, czy zdarzyło się komuś wysiać za mało ziaren kukurydzy na 1h?? Poleciało niecałe 60tyś na 1h, (źle ustawiony siewnik :( ).

Czy teraz dosiewać ręcznie czy zostawić?? Jest tego ponad 2h więc trochę by się zeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ręcznie to się zajedziesz.
Bierz siewnik i wsiej między radliny,jeżeli nie upłynęło za dużo czasu od pierwszego siewu.
I kwestia oprysku,żebyś później nie wyjeździł tego co dosialeś ;-)
Opryskaj przedwschodowo albo tam gdzie będą szły koła od ciągnika nie dosiewaj. No i czy to jest na kiszonkę czy ziarno,bo jak ziarno to kombajn może dużo nagniesć przy zbiorze.

Edytowano przez MarcinZetor8011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89
Napisano (edytowany)

Między rzedy ma wysiewać????  toż to najgłupszy pomysł jaki słyszałem  przecież potem niczym tego nie zbierze (chyba że przystawka bezrzędową  ale cieżko o taką na 2 ha) Juz lepiej starać się trafic w rządki i tak dosiać jeśli oczywiście nie jest za późno

Edytowano przez Karol445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba mało słyszałeś kolego karol445..
Co za problem sieczkarnie z bezrzedową przystawką zamówić? Nawet nie bezpośrednio tylko przejazdem do większego rolnika po drodze. No chyba ze mieszkasz na takim zadupiu ze do najbliższego sklepu to 100 km.jest ;)
A jak ty mu polecasz siać w te same rządki żeby powyciagać wcześniej zasianą kuku to Ci współczuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikSam55    3

Zawsze może sobie zamówić forszajsa a nie zaraz class Jaguara ;-)
Miałem kiedyś podobną sytuację i dosiałem właśnie między rządki. Ale to była kiszonkowa,na ziarno mógłby być mały problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 

A jak ty mu polecasz siać w te same rządki żeby powyciagać wcześniej zasianą kuku to Ci współczuję.

niby jak i co ma się powyciągać ?

normalnie przejedzie po tym samym i dosieje o ile siana na dniach i nie kiełkuje 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Nie było określone czy na ziarno czy na kichę więc uznałem że na ziarno a nie ma przystawki do kombajnu żeby sianą w ten sposób pozbierać. I wyobaź sobie kolego MarcinZetor8011 że są rejony gdzie nie ma sieczkarni bezrzędowych tylko są dwie rzędowe i nie ma wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepak    0

witam

 

Faktyko, nie powiedziałem przeznaczenia. To jest na ziarno wiec wsiewanie kolejnego ziarna w miedzy rzędy  odpada. Nikt mi tego nie wykosi. A druga sprawa, tego siewnika nie można ustawić na mniej niż 60 tyś. na 1h, więc jak wsieje drugie 60tyś to razem będzie już 120tyś. a to już za dużo. Spróbuje ręcznie, jeśli będzie ciężko to zostawię tak jak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj