Lucjan92

Oprysk Pszenicy Ozimej

Polecane posty

Anatom    0

Pszenica ozima pryskana  20 października boxer 2,0l + legato 0,12l a ziele nadal rośnie. Czy dawka była za słaba?

08D1BA47-3E6B-4BDA-9FDC-120E20054CA4.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Ale mocno przejasniona ta przytulia wiec pewnie bedzie po niej, nie oczekuj od jesiennych substancji efektu w stylu chwastox.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
Pszenica pryskana Glean Strong przedwschodowo, niestety na polu zielono od chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anatom    0
Dzięki kolego za pocieszenie. Już myślałem ze czeka mnie poprawka na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Jak dla mnie to też widać działanie i raczej przytulia nie ma szans na przezimowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtu    2

jutro mam zamiar prysnąć pszenicę tolurexem żeby zwalczyć tomkę ościstą według was to będzie dobre posunięcie czy lepiej poczekać do wiosny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
Dnia 26.11.2017 o 13:51, tomekZ058 napisał:

panowie co myślicie o Axialu Komplett Pak ?

A co to jest? Mozesz napisac coś wiecej? Ja tylko kojarzę samego Axiala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163
12 godzin temu, Przem00 napisał:

A co to jest? Mozesz napisac coś wiecej? Ja tylko kojarzę samego Axiala.

Axial komplet pak to jest zestaw na 2ha. Zwalcza on zarówno 1-liścienne jak i 2liścienne. Sam axial zwalcza tylko 1-liścienne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Dzięki. I jak z jego dzialaniem? Może go wypróbuję na wiosnę. U mnie do teraz z Axialem szedł Mustang na 2liścienne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Stosowałem go w pszenicy i jęczmienu i czyściutko było. W tym roku pszenice odchwaszczałem na jesieni. Axial komplet pak będe stosował na jęczmień jary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

Fajnie. Będe o tym pamiętać. U mnie nie wszędzie udało mi się opryskać ozime i trochę pszenicy szykuje się do pryskania na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72
Dnia Tuesday, November 28, 2017 o 19:17, Wojtu napisał:

jutro mam zamiar prysnąć pszenicę tolurexem żeby zwalczyć tomkę ościstą według was to będzie dobre posunięcie czy lepiej poczekać do wiosny ??

Jesli masz tomke to nie wroze tej pszenicy najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek23232    13
axial komplet super u mnie zadziałał na wiosna pryskalem chodz długo meczył przytulie myslałem ze nie da rady bylo zimno po 1 miesiacu dopiero zaczeła sie robicie fioletowa i wyczyscilo wszystko w tym roku poszedł expert met i legato

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlik794    20

witam w nowym roku, mam problem z samosiewami owsa w pszenicy ,zima ciepła i jeszcze nie wymarzł , kilka lat temu też miałem z tym problem( w pszenicy było z 10% owsa )

czym to w razie czego prysnąć ,jesienią opryskane było ExpertMet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72
Dnia Thursday, November 16, 2017 o 22:08, przemo89 napisał:

143 wrzesień 80 październik

Axial puma fenoxin tepia zarowno gluchy jak i zwykly owies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a na silna miotle w pszenicy axiala ile dac bo bede kupowal w paku i niby tam jest 1 litr na ha ale niewiem czy wiecej nie kupic tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
t25a1    294
Koledzy mam pytanie, czym pryskac pszenice sianą na pastwisku bo trawa odrasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
Dnia 15.04.2018 o 19:16, warchest napisał:

a na silna miotle w pszenicy axiala ile dac bo bede kupowal w paku i niby tam jest 1 litr na ha ale niewiem czy wiecej nie kupic tego

dawanie większej dawki na ha nie ma za bardzo sensu. 1l powinien spokonije wystarczyć. ja tak wlasnie pryskam: 1l axial komplett + 20g metsulfuron. pamietaj by najpierw wsypac metsulfuron a potem axiala.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a takie pytanie odnosnie axiala komplet w jakich temperaturach dziala bo np lancet musi byc przez pewien czas temperatura nie moze byc nizsza niz 5 stopni . a w tym axial komplet pisze ze niby w 3 stopniach celcjusza dziala ale niewiem czy przy tylu stopniach by dzial a u mnie nadaja w nocy ktorejs sp[adek temp do 5 stopni i sie obawiam by podzialał dobrze bo sporo miotly jest a chce pryskac w czwartek bo teraz to deszcz zlał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2510    98
hej mam problem z pszenica dałem dawkę lancetu na 9.30ha dwa opakowania czyli dawkę z 10ha i mam pytanie owa pszenica troszkę zrobiła się blada i przystopowala czy jej to minie czy może za dużo środka proszę o porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13
Dnia 17.04.2018 o 17:27, warchest napisał:

a takie pytanie odnosnie axiala komplet w jakich temperaturach dziala bo np lancet musi byc przez pewien czas temperatura nie moze byc nizsza niz 5 stopni . a w tym axial komplet pisze ze niby w 3 stopniach celcjusza dziala ale niewiem czy przy tylu stopniach by dzial a u mnie nadaja w nocy ktorejs sp[adek temp do 5 stopni i sie obawiam by podzialał dobrze bo sporo miotly jest a chce pryskac w czwartek bo teraz to deszcz zlał

Axial bez problemu działa w niskich temperaturach chyba w ogole najlepij ze wszystkich środkow na chwasty wiec ja bym sie nei bał i pryskał . w zeszlym roku byly gorsze warunki na oprysk a u mnie bez problemu zalatwił miotłe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

poszedl wlasnie axial ale natezenie miotly mialem bardzo duze mam nadzieje ze podziala . a w razie cos to na miotle pozniej czym moglbym poprawiac bo musi byc oprysk z innej grupy co nie bo 2 razy tym samym nie mozna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez wojtek8244
      Witam.
       
      Chciałbym zastosować tecnophyt i co myślicie o tym Nawozie Płynnym? Czy jest wart swojej ceny? I czy rzeczywiście pomaga w polepszeniu skuteczności oprysków? Powiedzcie coś więcej o nim.
      Proszę o wypowiedzenie się Rolników którzy stosowali tecnophyt pH+, ale również tych, którzy chcą zastosować i mają pewne informacje, czy rzeczywiście jest to skuteczne.
      Niestety nie znalazłem informacji, jak również tematu, na temat tego specyfiku.
    • Przez livebird
      Czy lepiej teraz wysiac azot na pszenice ozimą czy poczekać bo na mniej wiecej 15-20 marca ma być po około od -3 do -6 stopni w nocy???
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie jeśli w fazie 1 kolanka w pszenicy ozimej zastosowałem regulator wzrostu Kobra 510 SL to mogę w pózniejszych fazach wzrostu dodatkowo zastosować Modus 250 EC?
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj