Skocz do zawartości
343

Miernik ph gleby

Polecane posty

343    1

Witam.

Chce kupić sobie miernik ph gleby ,tylko nie wiem jaki.Może ktoś ma jakieś doświadczenie na temat mierników?Jaki brać może tańszy za 200 zł a może taki za 500, czy jest jakaś różnica pomiędzy wiarygodnością pomiaru.Dużo tego jest i nie wiem co wybrać.Zależy mi na dokładności pomiarów.

Edytowano przez 343

maromar    13

mówisz o elektronicznych?? tych tanich nie ma sensu raczej, bo może oszukiwać, a wiadomo jak to jest z elektroniką z niższej półki..  Ja mam KWASOMIERZ GLEBOWY z nawomixu, pomiar prosty, choć czasochłonny, bo musisz zebrać próbki, wymieszać, niewielką ilość ułożyć na tackę, i wkrapiasz płyn helliga, po minucie płyn się zabarwia i na podstawie koloru odczytujesz odczyn. Myslę że taki pomiar jest wiarygodny, stosuję to od jakiegoś czasu i jest git. Zestaw z ceramiczną tacką z wzornikiem koloru i buteleczką płynu i dokładną instrukcją kosztuje w granicy 50 zł, a płyn można później dokupić, 

teraz patrzę w internecie że to nawet tańsze, tak z 35 zł

maromar    13

czasami firmy sprzedające nawozy/wapno badają glebę o ile zamówi się u nich potem wapno

asharot    176

Domyślam się jaki będzie wynik badania przeprowadzony przez firmę która sprzedaje wapno.

wojtal24    173

Domyślam się jaki będzie wynik badania przeprowadzony przez firmę która sprzedaje wapno.

Przeciez sa Państwowe stacje które badaja niezaleznie np stacja w Skierniewicach przy instytucie ogrodnictwa i sadownictwa 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez witek
      panowie mam problem jestem w trakcie robieni warsztatu...hehe takie małe porzadki nowe blaty szafki itp zastanawima sie nad nowa spawarka co sadzicie o tych MIGOmatach ?? mam ktos z was taka ?? jakie sa ceny jakis firmy polecacie ipt
    • Przez XTRO
      Witam.
      Jaką polecacie pompę do zasysania RSMu z baniek 1000l ? 
      Pompa musi być samozasysająca i jak najtańsza 
    • Przez Belaruss820
      Witam. Mam problem z wałkiem przekaźnika mocy. Cofnął się tak że nie da rady go zdjąć z walka rozrzutnika. Ten zatrzask się wysunął i wałek poszedł za kanał. Jakiś prosty sposób jest na to aby go zdjąć?
    • Przez ROLNIK7
      Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem prostownika z możliwością rozruchu, o takiej mocy abym mógł zapalić na nim każdy ciągnik o każdej porze roku! Jeśli ktoś wie jaki byłby najodpowiedniejszy( ile amperowy) i z jakiej firmy oraz z jakimi wiąże się to kosztami, byłbym bardzo wdzięczny! Liczę na wasze porady!
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko własie stoje prze zakupem myjki...jak polecacie na allegro jest tego pełna cena tez sa rózna teraz mam KARCHER o mocy 150bar i sie zastanawim czy szukac czegos podobnego czy czegos wiekszego lub jeszce z jakies innej firmy ??