Polecane posty

MrZgredy    65

Witam jak myślicie waszym zdaniem który zestaw byłby lepszy do ciągnika 110km w bliższym czasie będzie możliwe że czipowany  :rolleyes:  Zastanawiamy się nad kupnem takiego zestawu jak  Kverneland NGM + Accord DA-S lub AMAZONE AD302 KE302 . Obydwa zestawy na redlicach talerzowych . Trochę ta dmuchawa w Kverku nas przeraża ale z tego co słyszałem to bardzo dokładne siewniki . Czekam i liczę na jakieś rady z waszej strony ;)

post-47023-0-99517100-1461250304_thumb.jpg

post-47023-0-18692600-1461250316_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon213    0

Oba zestawy z górnej półki ale myślę ze przed wyborem najpierw warto podpiąć do ciagnia i zobaczyć co na to podnośnik bo nie są to lekkie maszyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZgredy    65

No przy amazonce wał jest gumowy ale my go nie chcemy i w zamian byłby pakera ^^ No podnośnik mamy nadzieje że da radę. Ale tak jak mówisz najpierw sprawdzimy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Trochę źle zestawienie .Kverneland pneumatyczny A amazonek mechaniczny.Luknij na Kverneland MC -Drill +NGH 101

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZgredy    65

@same110 No wiem wiem że kverneland pneumatyczny dlatego chciałbym porady czy lepiej postawić na mechaniczny siewnik czy pneumatyczny :unsure: Pneumatyczny podobno ma bardziej precyzyjny wysiew  :)

 

@wojtal24

No z tego co się dowiadywałem to 110km powinno dać radę :) myślimy nad czipem więc było by git :P Mam dwóch kumpli co ciągną podobne zestawy 100km i dają radę wiadomo górka , glina wiadomo że już ma co robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24051    470

dlaczego nie chcesz gumowego wału ? do rzepaku idealny..... A co do mocy to wątpię że 120 km są sobie radę tym bardziej 110.... tzn. radę to on by sobie może dał jak mu za***przysz konkret obciaznik z przodu ale komfortowe sianie to to raczej nie będzie.... do tego wysokie spalanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

No może  sprzedawca na opowiadł  ci że Accord jest precyzyjny, a  jest odwrotnie. Jak ustawisz 160 kg pszenicy to  może z 170  lub 150 wysiać, w rzepaku podobnie, mozę  się machnąć do 2 kg. Kupę lat siałem pleumatykiem i wiem co mówię, nawet w instrukcji pisało że może oszukiwać do 10%.z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek11    28

O dmuchawe nie masz co się martwić u znajomego już 10 lat jest taki zestaw i sieje ponad 200ha rocznie. A pneumatyk zawsze dokładniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

ten pneumatyczny jest pewnie sporo cieży zwykły ciagnik nie da rady chyba że ma wydajny podnośnik ale bedzie miał cieżko.naped dmuchawy ciekawe jaka masz hudraulike wydajna bo ja słabo to nie da rady jej obsłużyć.co do precyzji pewnie amazone wypadło by lepiej.jesli siejecie sporo rzepaku to wał gumowy taki jak amazone,ten becer się oblepia

Edytowano przez radeklegia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrZgredy    65

@kuba24051Ten gumowy ma swoją wagę <_< Do rzepaku idealny ? Nie powiedziałbym mieliśmy styczność z zasianiem rzepaku z gumowym wałem i jak przyszedł deszcz to ziemia była bardzo zbita po tym i był problem z wschodami i nie jesteśmy przekonani do tego wału :huh: A co do mocy to zdaje mi się że da sobie radę obciążnik 1t na przód i wio myszata :D

@steffler1 Claas Arion 430 ^^

@tomek73 Nie mówię że Accord akurat jest taki precyzyjny porostu z tego co słyszałem to siewniki pneumatyczne są bardziej precyzyjne :)

@radeklegia Wręcz przeciwnie sprzedawca mówił że właśnie Kverneland jest lżejszy . Zwykły ciągnik masz na myśli Ursusa ? :rolleyes: Nie wiem czy akurat ten Kverneland ale miał gościu dwa na stanie i jeden z nich dmuchawę miał napędzaną olejowo a drugi przez WOM ^^ No my gumowego wału nie chcemy siejemy ok 20ha rzepaku rocznie i raz nam siał znajomy na usłudze z wałem gumowym to po deszczu się skorupa zrobił i były problemy z wschodami :wacko: wał packera chyba będzie najlepszym rozwiązaniem i lżejszy od gumowego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez polan
      Cześć witam.
      Stoję przed wyborem Raucha axisa 20.2/30.2 z wagą i/lub emc albo amazone za-v. Nie wiem za bardzo co wybrać rauch na fullu jest prawie 5 tyś droższy i nie wiem też jak w praktyce sprawdza się emc, z drugiej strony słyszałem, że amazone ma lakier do d*py. Fajnie byłoby pogadać z praktykami, a nie tylko z handlowcami.
       
      Pozdrawiam, Mateusz.
    • Przez rumcajsm10
      Witam, zna ktoś ceny siewników pneumatycznych do qq, interesuje mnie 4 rzędowy w budżetowej cenie (RMG), może są jakichś Polskich producentów?
    • Przez dominikl95
      Witam mam w posiadaniu siewnik Hassia Dan 300 jest to siewnik 3m i ma tylko 19 lejkow czyli bardzo rzadko, Cały czas się zastanawiam czy ta odległość między rzedami nie jest za duża bo wiecie jak to wygląda na takich ziemiach. Znajomy ma nowego poznaniaka i też ma tyle lejkow ale ma dobre ziemie i to pole zupełnie inaczej wygląda. Proszę o poradę czy na piaski lepiej mieć więcej lejkow czy mniej, i dlaczego.
    • Gość
      Przez Gość
      Sprzedam siewnik, w gospodarstwie od 10 lat, w pełni sprawny ze ścieżkami technologicznymi, zagarniaczem, mieszadłem w skrzyni, spulchniacze śladów, drobny wysiew, automatyczne znaczniki. Po wymianie tulejek w skrzyni jakieś 5 lat temu. Siewnik bardzo dobrze wysiewa drobne nasiona ( komplet wkładek do drobnego wysiewu). Rynna do próby kręconej, klapa na siłowniku.
      Link do zdjęć https://www.olx.pl/oferta/siewnik-nordsten-lift-o-matic-2000-2-5m-CID757-IDzVNC0.html
      cena: 3000zł
      Lokalizacja: Ćmielów
    • Przez piozz
      Koleżanki i Koledzy który polecicie AgroMasz czy Agro Tom a może jakiś inny? 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj