jaroWM

program 500+ dla rodzin rolników

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
melon10641    1218

Te 500zł to kolejne wyrzucenie pieniędzy w błoto.. Dadzą 500 a zabiorą 1500. Program ma szczytne idee żeby zwiększyć dzietność ale czy to rozwiąże? Na pewno NIE! Czy ktoś się zastanawiał w czym tkwi problem? 

Skąd się biorą dzieci. 2 ludzi jak ma zapewnione warunki bytowe, jak sie już nie muszą martwić o zapewnienie funduszy od 1 do 1 to planują powiększyć rodzinę. U nas w kraju przeważnie ludzie mają takie warunki dopiero po 30tce więc ciężko żeby w naszych rodzinach było 2-3 dzieci.

A jak jest u nas? Każdy martwi się o pracę i że mało się zarabia. A dla czego? Bo podatki są tak dowalane do pracy, że osoby na etacie oddają grubo ponad połowę swoich dochodów. Przykład:

na rękę ktoś dostaje 1800, brutto ma 2488 natomiast tak naprawdę gość zarabia 3000zł bo tyle musi szef zapłacić za jego pracę. 

To teraz niech się każdy z was zastanowi jakie są perspektywy posiadania dzieci osoby co zarabia 1800 a osoby co ma 3tysie na rękę miesięcznie?
Reasumując niech sobie te 500+ w d*pę wsadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2200

A co te dzieci zawiniły? Emeryt całe życie pracował mógł sobie odłożyć na stare lata ,a dziecko ma PO śmietnikach jedzenia i ubrań szukać? Jak ktoś z piątką dzieci to dla Ciebie patologia to wspólczuję

Weż wychowaj 5 dzieci za 2500 to Ci się oczy otworzą , jeszcze pewnie napiszesz że 0,5 codziennie wypije i paczkę fajek

 

emeryci nie mają aż tak żle.. dostają koło 1000 zł miesięcznie najczęściej zyją samemu w domu/mieszkaniu które z reguły mają własne wiec chyba nie jest im az tak zle ze musza wybierac miedzy jedzeniem a lekami? a druga rzecz to taka ze "uchodzcy" też będą mieli prawa do 500+ ..

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tola27    9

Oj nie wiesz o czym mówisz.Emeryci wcale dobrze nie mają.Po 30 latach pracy to jest jałmużna.Pamiętaj że my też kiedyś będziemy na tej emeryturze będzie cienko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadore    9

Pany, a wiecie czy dopłaty bezpośrednie będą liczone do dochodu rolnika, czy tylko będzie liczone z ha przeliczeniowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z HA przeliczeniowych dopłat nie wlicza się do dochodu bo to jest rekompensata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te 500zł to kolejne wyrzucenie pieniędzy w błoto.. Dadzą 500 a zabiorą 1500. Program ma szczytne idee żeby zwiększyć dzietność ale czy to rozwiąże? Na pewno NIE! Czy ktoś się zastanawiał w czym tkwi problem? 

Skąd się biorą dzieci. 2 ludzi jak ma zapewnione warunki bytowe, jak sie już nie muszą martwić o zapewnienie funduszy od 1 do 1 to planują powiększyć rodzinę. U nas w kraju przeważnie ludzie mają takie warunki dopiero po 30tce więc ciężko żeby w naszych rodzinach było 2-3 dzieci.

A jak jest u nas? Każdy martwi się o pracę i że mało się zarabia. A dla czego? Bo podatki są tak dowalane do pracy, że osoby na etacie oddają grubo ponad połowę swoich dochodów. Przykład:

na rękę ktoś dostaje 1800, brutto ma 2488 natomiast tak naprawdę gość zarabia 3000zł bo tyle musi szef zapłacić za jego pracę. 

 

To teraz niech się każdy z was zastanowi jakie są perspektywy posiadania dzieci osoby co zarabia 1800 a osoby co ma 3tysie na rękę miesięcznie?

Reasumując niech sobie te 500+ w d*pę wsadzą

 

1800zł netto to więcej niż połowa z 3000 zł brutto więc jakim cudem koszty wg twojego wyliczenia wynoszą grubo ponad połowę? Skąd wiesz, że pracodawca jeśli zdejmiemy mu koszty, to te pieniądze faktycznie da pracownikowi. Jakoś tego nie widzę. Pracownik dalej będzie tyrał za 1800 a pracodawca będzie się bogacił szybciej. Skądś pieniądze w budżecie państwowym na wszelkiego rodzaju wypłaty zasiłków rent czy emerytur muszą się znaleźć. Jeśli nikt nic nie będzie płacił, to i skąd będą brać?

Oczywiście nie chwalę, że ten system jaki mamy jest super. Zawsze ktoś zyska a ktoś straci.

W naszej okolicy za prace w polu można dostać max 6-10zł/godz. Nikogo nie rejestrują. Tyle to w średniej firmie można zarobić netto za godzinę na umowie, a do tego ubezpieczenie, urlop itp

Edytowano przez AgnieszkaBrzozowska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

1800/3000 to dokładnie 60% teraz sobie dolicz, że za wszystko co kupujesz to płacisz podatek w różnych stawkach ale przeważnie 23% to co Ci zostaje? Zabierają grubo ponad połowę..

Skoro dziś płaci 3tyś to po zdjęciu podatków myślisz że mu się nagle odmieni i da tylko 1800? Owszem część może zabierze dla siebie i da pracownikowi 2500 ale to źle? To i tak lepiej niż było wcześniej. Bogacić się to nie grzech, po to się pracuje i firmy zakłada.

 

Jakie zasiłki?! Jak ktoś jest nierobem i nie potrafi sobie znaleźć pracy to czemu mamy mu dawać kase za nic i to jeszcze z kieszeni tych, którzy pracują? Chory system..

A na emerytury wezmą z vatu. Bo zobacz ja jak będę miał powiedzmy 700-1000zł miesięcznie więcej to ja sobie coś kupie, może pójdę do restauracji bo już mnie stać, albo po prostu kupię mieszkanie.. Przy okazji tych rzeczy, które mógłbym zrobić dam zarobić innym, ktoś będzie miał pracę. A przy okazji zapłacę VAT, który pójdzie na emerytury. I tak koło się będzie nakręcać.
Jak ktoś nie rozumie takiego systemu to niech poszuka w necie o Hongkok'u. O ile dobrze pamiętam, w latach 50-60 kolonia brytyjska, zadupie cywilizacyjne a teraz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Nienormalne jest to że by dostać 500 nie trzeba spełnić żadnych warunków oprócz dzieci. Bogaty i biedny , uczciwy i złodziej,pracujący i bezrobotny -czy się stoi czy się leży 500 sie należy!. To co zrobili Węgrzy ma sens bo by dostać w formie odpisu trzeba pracować , płacić podatki zusy itp. U nas zaleciało komuną z najlepszych lat bo jak nazwać system gdzie wszystkim należy sietyle samo i dostają to za nic. Porównując sytuację do PROWu - by coś dostać najpierw trzeba spełnić warunki , zapłacić, dopiero należy się zwrot. Idąc dalej analogią z 500+ powinno się dać bez niczego na każde gospodarstwo po np. 200 tys Pln i róbta co chceta!. Wydajcie na , maszyny, samochody, dziwki albo przegrajcie w karty - żadnych warunków i zasad.!


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Widać że bardzo Cię to boli :D :D ;)  to jedyny sprawiedliwy system nie jest idealny ale najlepszy z możliwych powiem więcej uczciwy B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Sprawiedliwy? Uczciwy ? Co ty Janosik czy co ?

Zabrać bogatym by rozdać nierobom bo biedni. A co mnie to obchodzi? Ktoś musi kopać rowy i zamiatac ulice, zawsze tak było i bedzie. Sprawiedliwe to jest jak ten co pracuje to ma a ten co nie, biedę klepie. Jak dobrze pracujący jest oskubywany z podatków by dac tym co za leniwi za głupi albo jedno i drugie to nie jest to ani uczciwe ani sprawiedliwe.

Precz z komuną!


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Ulman masz rację nie wiem czy jest taki system na Węgrzech ale ostatnio się dowiedziałem że jest w Izraelu i ja jestem za taką opcją. Jak pracujesz i masz dzieci to masz ulgi z podatków a nie że jesteś nierobem to Ci dają bo się należy..
Takie rozwiązanie byłoby o niebo tańsze niż 500+ i co najważniejsze dałoby efekt a i dzieci rodziłby się w normalnej rodzinie gdzie ludzie wiedzą że dobrobyt bierze się z pracy a nie zasiłków. Bo co to za człowiek, który się decyduje na potomstwo po zachęceniu socjalem?!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Widać że bardzo Cię to boli :D :D ;)  to jedyny sprawiedliwy system nie jest idealny ale najlepszy z możliwych powiem więcej uczciwy B)

A gdzie tu sprawiedliwosc?zarabiający 10000 tysi miesięcznie dostanie 500 na 2 i kazde kolejn edziecko a biedny z 5 dzieci z czego 4 jest pełnoletnich uczacych się  a jedno niepełnoletnie dostanie tylko 500 zł ,dlaczego dzieci pełnoletnie nie wliczają sie jako drugie i kolejne dziecko pis traktuje rodzine 6 osobową gdzie jest 1 dziecko nieletnie jakby rodzina była 3 osobowa i tak sie dzieli dochód na 3 osoby pomimo tego że reszta sie uczy,byłem i jestem za pisem ale ta ustawa to bubel ,nie lepiej  było dac po 300 a wiekszej liczbie dzieci? ,samotne matki,samotni ojcowie?Nie, przecież w kampanii było 500 więc okroić komu się da i dać 500 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Bo co to za człowiek, który się decyduje na potomstwo po zachęceniu socjalem?!

Socjalny, potencjalny wyborca PIS.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Widzisz czytanie ze zrozumieniem do Twoich mocnych stron nie należy ,gdzie ja niby mam postawę roszczeniową napisałem tylko o racjonalnym wydawaniu tych pieniędzy na przykładzie akcji < owoce w szkole > gdzie każda 1 zł wydana na owoce kosztuje nas 9 zł czy to jest racjonalne Twoim zdaniem? Napisałem że samo ukńczenie Studiów nie pisałem jakich nic nie daje więc pomyśl zanim znowu coś bez sensu napiszesz

 

 

Ale patrząc z drugiej strony ile osób zamożnych tak w przybliżeniu na 100 rodzin ma więcej niż jedno dziecko ile nie ma w ogóle ? Bo ludzie są wygodni dziecko to obowiązki dziadkowie też już dziećmi zajmować się nie chcą tak jak kiedyś a kto każe młodym brać kredyty? Każdy ma prawo wyboru

Ilu lekarzy ,biznesmenów i bardzo dobrze zarabiajacych ma wiecej niz 1 dziecko,niewielu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A gdzie tu sprawiedliwosc?zarabiający 10000 tysi miesięcznie dostanie 500 na 2 i kazde kolejn edziecko a biedny z 5 dzieci z czego 4 jest pełnoletnich uczacych się  a jedno niepełnoletnie dostanie tylko 500 zł ,dlaczego dzieci pełnoletnie nie wliczają sie jako drugie i kolejne dziecko pis traktuje rodzine 6 osobową gdzie jest 1 dziecko nieletnie jakby rodzina była 3 osobowa i tak sie dzieli dochód na 3 osoby pomimo tego że reszta sie uczy,byłem i jestem za pisem ale ta ustawa to bubel ,nie lepiej  było dac po 300 a wiekszej liczbie dzieci? ,samotne matki,samotni ojcowie?Nie, przecież w kampanii było 500 więc okroić komu się da i dać 500 

 

Nie prawda dochód dzieli się na wszystkich członków rodziny nawet na dorosłe o ile się uczą do 24 lat bodajże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie wierzę, że pracodawca się podzieli z pracownikiem. Może 1/1000 bo nie więcej.Stąd podałam przykład gospodarzy którzy zatrudniają na czarno i płacą grosze. Tak samo robi wielu przedsiębiorców. Nikt nie pomyśli o drugim człowieku, bo każdy myśli o sobie i swoim dobrze a nie twoim czy moim. Program jest niedopracowany, bo faktycznie powinien wspierać normalnych ludzi a nie jak leci np patologię, która za tysiaka robić nie będzie- lepiej pójść do MOPSU. I tak z pokolenia na pokolenie nikt nie pracuje, a dzieci przybywa. Czy bogatych, którzy na dobrą sprawę tej kasy nie potrzebują. Zrobili dolny próg dochodowy, mogli zrobić górny. Okroić przywileje  politykom na każdym szczeblu i kasa znajdzie się raz dwa. Ale sobie nie zabiorą, tak jak pracodawca nie da ci kasy której dać nie musi. Ty dalej będziesz rył za 1800zł a jemu 1200 zł zostanie na lokacie czy nowe auto. Tylko jak zachorujesz to za co będziesz się leczył ty i twoja rodzina? Albo z czego wypłacą emeryturę twoim rodzicom? Czy rentę jak stracisz zdrowie?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawiedliwy? Uczciwy ? Co ty Janosik czy co ?

Zabrać bogatym by rozdać nierobom bo biedni. A co mnie to obchodzi? Ktoś musi kopać rowy i zamiatac ulice, zawsze tak było i bedzie. Sprawiedliwe to jest jak ten co pracuje to ma a ten co nie, biedę klepie. Jak dobrze pracujący jest oskubywany z podatków by dac tym co za leniwi za głupi albo jedno i drugie to nie jest to ani uczciwe ani sprawiedliwe.

Precz z komuną!

 

Ale Ty ograniczony jesteś ,a ten co nie pracuje to podatków nie płaci?Może żywności nie kupuje leków itp z tego właśnie płacone są podatki jakbyś nie wiedział myślenie nie boli

A jeszcze jak już tej patologi się uczepiłeś to oni płacą najwyższe podatki bo alkohol i papierosy to podatek stanowi bodajże 80% ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Jakoś nie wierzę, że pracodawca się podzieli z pracownikiem. Może 1/1000 bo nie więcej..... Ale sobie nie zabiorą, tak jak pracodawca nie da ci kasy której dać nie musi. Ty dalej będziesz rył za 1800zł a jemu 1200 zł zostanie na lokacie czy nowe auto. Tylko jak zachorujesz to za co będziesz się leczył ty i twoja rodzina? Albo z czego wypłacą emeryturę twoim rodzicom? Czy rentę jak stracisz zdrowie?

To jak wytłumaczysz mi to, że mógł mi dać minimalną krajową a jednak płaci mi 1800? Znaczy płaci 3000 a mi zostaje 1800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakoś nie wierzę, że pracodawca się podzieli z pracownikiem. Może 1/1000 bo nie więcej.Stąd podałam przykład gospodarzy którzy zatrudniają na czarno i płacą grosze. Tak samo robi wielu przedsiębiorców. Nikt nie pomyśli o drugim człowieku, bo każdy myśli o sobie i swoim dobrze a nie twoim czy moim. Program jest niedopracowany, bo faktycznie powinien wspierać normalnych ludzi a nie jak leci np patologię, która za tysiaka robić nie będzie- lepiej pójść do MOPSU. I tak z pokolenia na pokolenie nikt nie pracuje, a dzieci przybywa. Czy bogatych, którzy na dobrą sprawę tej kasy nie potrzebują. Zrobili dolny próg dochodowy, mogli zrobić górny. Okroić przywileje  politykom na każdym szczeblu i kasa znajdzie się raz dwa. Ale sobie nie zabiorą, tak jak pracodawca nie da ci kasy której dać nie musi. Ty dalej będziesz rył za 1800zł a jemu 1200 zł zostanie na lokacie czy nowe auto. Tylko jak zachorujesz to za co będziesz się leczył ty i twoja rodzina? Albo z czego wypłacą emeryturę twoim rodzicom? Czy rentę jak stracisz zdrowie?

 

Dokładnie jest tak jak piszesz

Ilu lekarzy ,biznesmenów i bardzo dobrze zarabiajacych ma wiecej niz 1 dziecko,niewielu

 

I często się zdarza że w dodatku ćpuna albo alkoholika ale nikt już tego nie napisze bo to przecież lekarze biznesmeni czy prawnicy a tak pisać o nich nie wypada co innego bezrobotni to z biegu można nazwać patologią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

U nas na wsi były 2 rodziny które miały po 13 dzieci patologii tam nie było,zapomogi też.Wszystko uciekło do miasta i radzą sobie dobrze mają prace swoje domy i mieszkania.Da się da .Pozatym nie ma o co się spierać bo ten program nie potrwa długo,do następnych wyborów.

Jeśli starczy kasy do następnych wyborów to pis i tak wygra następne bo ludzie będą się bali że nowy włodarz zabierze te 500zł, no chyba że jakaś partia obieca 1000zł to wygra  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Moim zdaniem te 500 zl to niezbyt trafiony pomysl. Mam 2 dzieci i z doswiadczenia wiem ze lepiej byloby "obnizyc koszty" posiadania dzieci tzn obnizyc VAT na ubranka jedzenie i wyprawke. Wprowadzic wkoncu takie same podreczniki moze nie w calej Polsce a w danej szkole zeby rodzice nie musieli kupowac co roku nowych zestawow. Ja uczylem sie z podrecznikow, ktore byly starsze odemnie. Tansze bilety miesieczne i leki. Szkoda tylko tych co maja 1 dziecko dla mnie da oni poprostu oszukani.Watpie zeby yen program sprawil iz wiecej mlodych zdecyduje sie na dziecko. Najwiecej skorzstaja Ci co sie lenia i co miesiac chodza po zasilek. Jezeli ktos ma juz pare pociech i prace to jakos sobie poradzi. A jak jest mlode malzenstwo z kredytem to duzo czasu minie nim sie zdecyduja na potomka i to wlasnie te mlode malzenstwa powinno sie wspomagac aby zdecydowaly sie na dzieci. Kiedys w rodzinach bylo po 4-5 dzieci a teraz...Ludzie boja sie tego ze nie dadza rady utrzymac dzieci

 

Z prawie całym postem się zgadzam poza ostatnim zdaniem.

 

Może w części przypadków tak jest gdyż dziś utrzymanie dziecka to nie tylko ubranie (powinno być markowe) i jedzenie ale multum dodatkowych zajęć jak i gadżetów (czy każdy z nas miał tyle zabawek co dziś mają nasze dzieci, odpowiem za siebie że nie miałem tyle zabawek), czy ktoś z nas chodził/był wożony na zajęcia dodatkowe dziś niejedno dziecko nie spotyka się z rówieśnikami bo z jednych zajęć na drugie.

 

Jest też taka część społeczeństwa których dzieci ograniczają nie dają komfortu swobody, bo dziecku trzeba poświęcić czas na wychowanie a kolejne dziecko to kolejne ograniczenia.

 

Każdy twierdzi że jest źle (dobrze nie jest) ale skąd biorą się ludzie w markowych sklepach z pełnymi torbami oraz dobrymi samochodami, chrzciny, komunie imieniny , urodziny itp w lokalach, kiedyś nie było mody jak coś było dobre to się w tym chodziło dziś już coś może być dobre ale jest nie modne i dziecko nie chce tego założyć właśnie takie rzeczy jak moda/nowe zwyczaje też nam rodzicom drenują portfel i tym sposobem staje się ciężej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jak wytłumaczysz mi to, że mógł mi dać minimalną krajową a jednak płaci mi 1800? Znaczy płaci 3000 a mi zostaje 1800.

Bo za minimalną to byś tyłka z domu nie ruszył, a wie że z 1800 zł się będziesz mocno cieszył i go chwalił, że on dobry pracodawca :-D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5568

Ale Ty ograniczony jesteś ,a ten co nie pracuje to podatków nie płaci?Może żywności nie kupuje leków itp z tego właśnie płacone są podatki jakbyś nie wiedział myślenie nie boli

A jeszcze jak już tej patologi się uczepiłeś to oni płacą najwyższe podatki bo alkohol i papierosy to podatek stanowi bodajże 80% ceny ;)

Niech będzie że patologia wydaje 1000 Pln miesięcznie. Połowe przepija czyli dostarcza do budzetu 400 Pln skoro jest tam 80 % podatków. Resztę czyli 500 Pln wydaje ze stawka 23% czyli odprowadza ok 95 Pln podatku. W sumie zasila budzet kwota prawie 500 Pln. Jeśli ma 2 dzieci dostanie 1000 Pln czyli 500 PLn uczciwie pracujacy muszą dołożyć. Dlaczego wytłumacz mi prosżę bo jestem ograniczony?


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15352

O i najważniejsze żeby żadnej złotówki nie zgermanizować. Z kraju przyszła i w kraju zostanie i każdy zadowolony i strat nie ma. Ja tam wolę by moje podatki przepili polską wódką niż kupili dżondyra z germańskiej fabryki. Ja z programu 500+ żadnej nie wyprowadzę poza granice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj