RolPro10

Problem z ładowaczem czołowym w MF 375!

Polecane posty

RolPro10    13

Witam!

Mam problem z turem w  moim MF 375. Ciągnik zimny jak i ciepły wolno opuszcz ładowacz  czołowy. Podnosi dobrze. Wymieniłem filtr główny hydrauliczny przy silniku i nic to nie pomogło! Co mam zrobić? Jest to bardzo uciążliwe! Co może być przyczyną???

Edytowano przez RolPro10

AlaCapone    5006

Co to za ładowacz? Ile sekcji? Czy podnoszenie jest realizowane za pomocą siłownika jednostronnego działania, czy dwustronnego? Czy tak było od początku, czy nagle stało się niedawno?

A tak na marginesie to chodzi Ci o opuszczanie ładowacza a nie spusz... :D

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    273

Filtr jaki wymieniłeś jest tylko i wyłącznie od wspomagania.

Od hydrauliki zew. masz filtr z wkładem ( można go czyścić ) i znajduje się na zasilaniu pompy tandemowej ( na tej rurce przy wyjściu ze skrzyni biegów, od tylu ciągnika zobaczy pokrywę na 4 śruby ).

Co do ładowacza - jak masz go podłączony? Poprzez oryginalny rozdzielacz czy masz osobny do tura?

akmaly    273

3.

1 - ten co wymieniłeś od wspomagania ( puszka )

2 - od hydrauliki zew. i zasilania pompy tandemowej z przodu silnika ( wkład - wyżej opisałem Ci gdzie jest )

3 - od pompy podnośnika ( wkład - przy pompie w tylnym moście, dekiel na 3 śruby od dołu mostu )

AlaCapone    5006

Przyczyna:

Prawdopodobnie awaria rozdzielacza. Jeśli dzieje się to tylko w jednej sekcji to przytkany powrót, uszkodzona sprężynka, itp.

Spróbuj zamienić parami sekcje ze sobą (podnoszenie z łyżką).

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

RolPro10    13

ad. 3- pamiętaj żeby spuścić olej :)

Za kogo ty mnie uważasz?  <_<

3.

1 - ten co wymieniłeś od wspomagania ( puszka )

2 - od hydrauliki zew. i zasilania pompy tandemowej z przodu silnika ( wkład - wyżej opisałem Ci gdzie jest )

3 - od pompy podnośnika ( wkład - przy pompie w tylnym moście, dekiel na 3 śruby od dołu mostu )

Dzięki !

kris14    261

Chciałem grzecznie uprzedzić, bo skoro nie wiesz gdzie są filtry to równie dobrze nie możesz nie wiedzieć jak się zabrać za wymianę.

Co do powolnego opuszczania to może być problem z sekcją rozdzielacza, proponuję zamienić węże w rozdzielaczu między podnoszenie-opuszczanie a wychylanie łyżki, będzie wszystko wiadomo.

Dodatkowo mogą być dławiki przy siłownikach, lub przyhamowany powrót oleju na szybkozłączu przy ładowaczu.

RolPro10    13

Chciałem grzecznie uprzedzić, bo skoro nie wiesz gdzie są filtry to równie dobrze nie możesz nie wiedzieć jak się zabrać za wymianę.

Co do powolnego opuszczania to może być problem z sekcją rozdzielacza, proponuję zamienić węże w rozdzielaczu między podnoszenie-opuszczanie a wychylanie łyżki, będzie wszystko wiadomo.

Dodatkowo mogą być dławiki przy siłownikach, lub przyhamowany powrót oleju na szybkozłączu przy ładowaczu.

Dzięki za radę!

kris14    261

Jeszcze mi powiedz przy opuszczaniu słyszeć zawór przelewowy w rozdzielaczu? Czuć że hydraulika jest obciążona? Ładowacz sterowany na linki joystickiem?

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez patrykb2736
      Mam taki problem że zablokowalo mi joistick nie mogłem ruszyć jednej sekcji nie zauwazylem I zagotowalo mi olej bo cały, a wcześniej linką olej mi się dostał do joisticka.Co może być przyczyną? Rozdzielacz wysiadl?
    • Przez biszu
      Kupię tura do c360 stary typ na sankach. Rejony Podkarpacia, swietokrzyskiego, lubelskiego. 
      Wszelakie informacje proszę na priv.
      Pozdrawiam.
    • Przez fendzior927
      Witam
      Mam problem z fendtem 927 vario mianowicie ciągnik po rozpędzeniu się do pewnej prędkości rozłącza skrzynie wchodzi w tryb awaryjny i wyrzuca błąd 4.1.A1 po zgaszeniu odczekaniu chwili i ponownemu odpaleniu nie ma błędu ale po ponownym rozpędzeniu to samo. Nie kiedy jednak błąd nie występuje i chodzi normalnie.Dzieje się tak tylko przy jezdzie do przodu obojętnie czy dolna czy górna skrzynia do tyłu brak błędu.
      Błąd jest niby od nastawnika tylko czy na pewno od niego ???
      Z góry dziękuje za jakąkolwiek podpowiedz
      Pozdrawiam

• Przez Rafał11
      W moim Same nie da się wrzucić rewersu do przodu do tyłu wchodzi lekko a to przodu się nie da dokładnie jest tak tak samo z wajchą co się zmienia zakres biegów. Czym to może być spowodowane??
    • Przez WojtekWawszczak
      Witam. Wie ktoś gdzie kupię albo kto ma na sprzedaż tura do MF 6270? Ważne aby był sprawny.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.