RolPro10

Problem z ładowaczem czołowym w MF 375!

Polecane posty

RolPro10    13

Witam!

Mam problem z turem w  moim MF 375. Ciągnik zimny jak i ciepły wolno opuszcz ładowacz  czołowy. Podnosi dobrze. Wymieniłem filtr główny hydrauliczny przy silniku i nic to nie pomogło! Co mam zrobić? Jest to bardzo uciążliwe! Co może być przyczyną???

Edytowano przez RolPro10

AlaCapone    5003

Co to za ładowacz? Ile sekcji? Czy podnoszenie jest realizowane za pomocą siłownika jednostronnego działania, czy dwustronnego? Czy tak było od początku, czy nagle stało się niedawno?

A tak na marginesie to chodzi Ci o opuszczanie ładowacza a nie spusz... :D

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Wiadomość z agroFakt.pl

akmaly    248

Filtr jaki wymieniłeś jest tylko i wyłącznie od wspomagania.

Od hydrauliki zew. masz filtr z wkładem ( można go czyścić ) i znajduje się na zasilaniu pompy tandemowej ( na tej rurce przy wyjściu ze skrzyni biegów, od tylu ciągnika zobaczy pokrywę na 4 śruby ).

Co do ładowacza - jak masz go podłączony? Poprzez oryginalny rozdzielacz czy masz osobny do tura?

akmaly    248

3.

1 - ten co wymieniłeś od wspomagania ( puszka )

2 - od hydrauliki zew. i zasilania pompy tandemowej z przodu silnika ( wkład - wyżej opisałem Ci gdzie jest )

3 - od pompy podnośnika ( wkład - przy pompie w tylnym moście, dekiel na 3 śruby od dołu mostu )

AlaCapone    5003

Przyczyna:

Prawdopodobnie awaria rozdzielacza. Jeśli dzieje się to tylko w jednej sekcji to przytkany powrót, uszkodzona sprężynka, itp.

Spróbuj zamienić parami sekcje ze sobą (podnoszenie z łyżką).

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

RolPro10    13

ad. 3- pamiętaj żeby spuścić olej :)

Za kogo ty mnie uważasz?  <_<

3.

1 - ten co wymieniłeś od wspomagania ( puszka )

2 - od hydrauliki zew. i zasilania pompy tandemowej z przodu silnika ( wkład - wyżej opisałem Ci gdzie jest )

3 - od pompy podnośnika ( wkład - przy pompie w tylnym moście, dekiel na 3 śruby od dołu mostu )

Dzięki !

kris14    261

Chciałem grzecznie uprzedzić, bo skoro nie wiesz gdzie są filtry to równie dobrze nie możesz nie wiedzieć jak się zabrać za wymianę.

Co do powolnego opuszczania to może być problem z sekcją rozdzielacza, proponuję zamienić węże w rozdzielaczu między podnoszenie-opuszczanie a wychylanie łyżki, będzie wszystko wiadomo.

Dodatkowo mogą być dławiki przy siłownikach, lub przyhamowany powrót oleju na szybkozłączu przy ładowaczu.

RolPro10    13

Chciałem grzecznie uprzedzić, bo skoro nie wiesz gdzie są filtry to równie dobrze nie możesz nie wiedzieć jak się zabrać za wymianę.

Co do powolnego opuszczania to może być problem z sekcją rozdzielacza, proponuję zamienić węże w rozdzielaczu między podnoszenie-opuszczanie a wychylanie łyżki, będzie wszystko wiadomo.

Dodatkowo mogą być dławiki przy siłownikach, lub przyhamowany powrót oleju na szybkozłączu przy ładowaczu.

Dzięki za radę!

kris14    261

Jeszcze mi powiedz przy opuszczaniu słyszeć zawór przelewowy w rozdzielaczu? Czuć że hydraulika jest obciążona? Ładowacz sterowany na linki joystickiem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez borsuk1891
      Witam wszystkich.
      Mam problem z podnośnikiem ,a właściwie z pompą . Na zimnym silniku podnośnik słabo podnosi i po dodaniu gazu zaczyna wyć pompa. Tak jakby było coś przytkane. Nie ważne czy z maszyną czy bez.  Zapala się kontrolka od filtra oleju hydrauliki.  Po wykręceniu filtr jest czysty. Następnie robię płukankę z ropy całej skrzyni i wraca wszystko do normy. Pompa nie wyje, kontrolka gaśnie podnosi bez najmniejszego problemu. Dzieje się tak średnio 3 razy w roku. Czyżby coś przytykało się bo filtr na pewno nie? Olej jaki zalewam to Agrol U . Prosze o pomoc i dziękuje.
    • Przez kamilb
      Witam od roku czasu jestem posiadaczem ciągnika Massey 7714 z 2017 roku. Ciągnik zakupiłem u Korbanków jesienią 2017 roku jak wiecie z początkiem 2018 firma Korbanek straciła autoryzowany punkt sprzedaży teraz podlegam pod firmę Gravit. Przy przebiegu 240 mth zauważyłem luz poprzeczny osi przedniej na łączniku poziomym i mam pytanie do wszystkich posiadaczy ciągników z tej serii czy mają podobny problem bo z tego co ja wiem w innych ciagnikach jest tak samo. Niedawno byłem przy 7715 z 2018 taki sam problem stuki na przedniej osi.
    • Przez wojtaz185
      Witam wszystkich. Mam pewien problem z ciągnikiem deutz fahr agrotron 4.85S. Ciągnik posiada trzy półbiegi. Na zimnym oleju ( jak ciągnik jeszcze się nie rozgrzał) wszystko działa poprawnie. Półbiegi przełączają się. Natomiast jak olej rozgrzeje się niema  Środkowego czyli drugiego półbiegu. Panel wyświetlający nie działa. Po prostu omija go. Pierwszy i trzeci działają. Mierzyłem ciśnienie na płytce, zawór, rozdzielacz sterujący skrzynią biegów i jak na zimnym wszystko jest ok. 1 półbieg powyżej 18bar, 2 ma ok18 bar. 3 ma 18 bar. Na ciepłym pierwszy ma powyżej 18 i drugi też. I jeśli podłączam zegar pomiarowy pod drugi a jest włączone na pierwszy półbieg to jest ciśnienie te same a powinno nie pokazywać ciśnienia prawda ? jeśli podłączam zegar pomiarowy pod pierwszy pokazuje powyżej 18 bar i przełączam na drugi półbieg to także jest ciśnienie oleju. Na trzecim jest wszystko dobrze. Cewki działają myślę że poprawnie. Jedynie co mnie martwi to wydostaje się delikatnie olej międzzy cewką a obudową rozdzielacza. Że z cewek strzyka olej to wiem. Rozebrałęm więc rozdzielacz i uszczelnienie pomiędzy skrzynią a rozdzielaczem nie było przerwane, tłoczki jak i obudowa rozdzielacza jest ok. Jaka może być przyczyna że ginie ten półbieg ?????? dodam że jak olej sie rozgrzeje to szarpie na pierwszym. Dziękuję za odpowiedz 
    • Przez GRWielkopolska
      Witam mam problem z ciągnikiem Renault 133.14 chłodnica jest umyta a ciągnik się grzeję.Proszę o odpowiedź
    • Przez Arturo1610
      Witam.
      Mam wycinak bvl na 6 kos i moj problem polega na tym że te kosy są stępione i cięzko jest juz coś uciąć ( odrazu dodaje ze mechanizm jest dobry po przegladzie i wgl bo ten temat nie jest mi obcy ) lecz po prostu kosy sie stępiły a sumie to zdarły sie te małe ząbki i kosa za mało bierze.
      Moje pytanie jest takie czy zna ktoś jakis warsztat bądz osobe ktora mogła by te kosy profesjonalnie naostrzyć ?
      albo moze ktoś podpowie jak sobie z takim problemem poradził ? 
      poniżej dodam zdj jednej kosy ktora jest około 80% i zdj tych moich stepionych ( dodam iz wysokość obu jest taka sama tylko ze te 80% maja głebsze te ząbki) i właśnie w tych moich chciałbym te ząbki pogłębić. 
      Są firmy które ostrzą nożę od pras i przyczep samozbierajacych a od tego nie a przeciez material raczej ten sam.
      Poleci ktos kogos ?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.