Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
pawelol111    1342

Nie dość że gleba nasiąknięta wodą to i zimna. W moich stronach nikt nie sadził. Może koło 15 maja da się coś w ziemie wrzucić. Obecnie jest tyle wody że na równych kawałkach pszenica gnije. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

jak wasze ziemniaki po dzisiejszym przymrozku? duży minus był? okolice częstochowy -2 było, nie okryte zmarzły 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

Okryte też porządnie dostały, tak gdzie się stykały z okryciem wszystko oklapnięte. Okolice Sieradza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

W jaki dniu tygodnia jest najlepszy hurt na zjazdowej? kiedy jest najwiecej kupca? jaka odmiana żółtego idzie teraz najlepiej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Na Zjazdowej słaby ruch . Sklepikarze którzy biorą po parę worków . Co masz jeszcze tyle odmian czy będziesz chrzcił . Co z tego , że na Zjazdowej było drogo jak większość kupców zaopatruje się u producenta po 6 czy 8 zł .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Już nie długo byłby na naszym rynku młody ziemniak rumuński , byłby gdyby nie zasypał go śnieg w tym tygodniu .  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miron91    0

Jak tam sytuacja ze starym ziemniakiem? Idzie jeszcze coś za granicę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Wrocław z niedzieli na poniedziałek młody ziemniak 1 zł. Dwie alejki zawalone ziemniakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Najdzie się tych kurw sieradzkich to co się dziwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bools    19

niech bardziej spuszczaja po 50 groszy niedlugo beda jprdl maja tupet ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Najdzie się tych kurw sieradzkich to co się dziwić

 

Może trochę bardziej z kulturą co? Po pierwsze to tutaj na Sieradzu jakoś masowo jeszcze nie kopiemy, po drugie, większość i tak sprzedaje na miejscu i nie włóczy się po giełdach, a jeśli już do Kalisz i Łódź nie Wrocław, po trzecie, rozumiem, że wy miejscowi nie opuszczacie i solidarnie trzymacie cenę?

Wszystkiemu jak zwykle winny Sieradz, a tego że zagranicznego ziemniaka przesypuje się w pomaranczowe worki i sprzedaje za naszego to nikt  w tym problemu nie widzi, i odezwać się nie potrafi a handlarze chwalą się ,że po 10 ton dziennie sprzedają i się śmieją...


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Może trochę bardziej z kulturą co? Po pierwsze to tutaj na Sieradzu jakoś masowo jeszcze nie kopiemy, po drugie, większość i tak sprzedaje na miejscu i nie włóczy się po giełdach, a jeśli już do Kalisz i Łódź nie Wrocław, po trzecie, rozumiem, że wy miejscowi nie opuszczacie i solidarnie trzymacie cenę?

Wszystkiemu jak zwykle winny Sieradz, a tego że zagranicznego ziemniaka przesypuje się w pomaranczowe worki i sprzedaje za naszego to nikt  w tym problemu nie widzi, i odezwać się nie potrafi a handlarze chwalą się ,że po 10 ton dziennie sprzedają i się śmieją...

To przyjedz cwaniaku do Wrocławia i zobacz co twoje ziomki wyprawiaja i pozniej mnie ucz kultury.Ja w tamtym tygodniu stoje sprzedaje po 2,5 a tu zajezdzaja ESI i odrazu na wysjciu 2,2 i daja po 2zł a jak postoja ze dwie godziny to juz panika i lataja po handlarzach zeby tylko kto wzioł tego ziemniaka.

Wez sobie ich zabierz tych buraków na zjazdowa niech tam psuja cene

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
Napisano (edytowany)

Co za osły, brak słow. pozasliniaja sie na tej gieldzie, oddaja za darmo.  Oni sa szczesliwi diopiero jak osiagna cene 20 gr wtedy sa spokojni i opanowani ze kroluja na gieldzie  i sa wrecz monopolistami. Bo nikt kto ma choc odrobine rozumu nie przywiezie ziemniaka po takiej cenie, widocznie w pewnych rejonach go nie maja.

Edytowano przez magnum123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

No to ładnie spierdolili cene ładnie...... w sobote załadowałem 400 worków po 3 zeta i brał co jest  a dziś kupiec ledwo mi 2 zapłacił i narzekał że małe... Nie rozumiem tego czemu tak ludzie ostro jebią cene....... od razu o złotówe korwa , i któż inny jak nie handlarzyk zaciera ręce a ty rób  i miej ch*ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Po co ludzie w ogóle sadza ziemniaki jak nie chcą na nich zarobić. Widzę że zapowiada się kolejny rok pracy w czynie społecznym. Tak trudno usiąść przy stole z ołówkiem i kalkulatorem i policzyć ile to wszytko kosztuje i czy to się opłaca? ale niektórzy chyba nie mają czasu na to bo muszą kopać, żeby czasem na giełdach nie było za mało towaru...
Tydzień temu jechałem przez błaszki w stronę Kalisza to na każdym polu widziałem ładne ziemniaki, więc towaru nie braknie..
Przez lato będziemy robić charytatywne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasagro111    15

rybitwy dziś 1,5  wyjście, towaru w ciul nie ma kto kupić. Jeden kupiec mi powiedział prywatnie  że inni zmówili się i chcą zjechać na  80 gr  jeszcze w tym tygodniu. Tak że powodzenia panowie..bo ja już kończę perferki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszko    695

Muszą kopać bo rozsada kapusty przerasta . Może kapusta będzie po 7 gr więc trzeba sadzić z 10 ha bo market umowę rozwiąże  . To że ESI psuje cenę to nie nowość . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Wroclaw 1,3 . Brawo wy mieszkańcy okolic sieradza, kalisza, olesnicy . Osiagnijcie swój poziom cenowy  marzeń 20 gr za kilogram i wtedy bedziecie szczesliwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

Tylko co im da ta zmowa żeby opuścić do 80 groszy jak to nie przełoży się na sprzedaż, handlarz nie kupi więcej niż potrzebuje, bo przecież sam nie będzie jadł ziemniaków 3 razy na dzień bo są tanie. A że sadzonka kapusty przerasta to inna sprawa, to nie Kalifornia że okres wegetacji trwa praktycznie cały rok, chcesz sadzić kapustę to zostaw pole na nią, przykro mi to mówić ale taka jest prawda, że za dużo jest rolników którzy nie mają bladego pojęcia co i jak zrobić żeby było dobrze, mając wszytko nie masz nic. Róbmy mniej, a porządnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szarlej    72

25 zł rano, po południu 16 zł. Na Sieradzu już włóknina kopana.

 

edit: a teraz wieczorem 20 zł.

Edytowano przez Szarlej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj