Skocz do zawartości
beny88

12245+Talerzówka 3m 2.3t czy da rade?

Polecane posty

beny88    0

Witam chciałbym zakupić talerzówkę ścierniskową do zetorka 12245, znalazłem fajną Unii Ares TX 3m ,zabezpieczenie sprężynowe non-stop, talerze 660 zwałem rurowym całość ma około 2,5m do "tyłu".

Pytanie czy zetorek da radę to uciągnąć po ściernisku i nie będzie to bolało pompy bo jednak 2,3tony jest to spora waga jak dla takiego ciągnika, ziemi uprawiam od 3 lat więc nie mam za wiele doświadczenia, znajomy ciąga 3m uprawowo siewny i robi ładnie jd 120km drugi.

Szu15000    148

pociagnac pociagnie spokojnie, jak z tylu 2 silowniki masz, pompa dolna zdrowa i gora zdrowa to nie masz co sie martwic o pompe ;)

beny88    0

Mam 2 siłowniki wspomagające , zetorek dźwiga unie ibis xxl 4x47, tylko czy to nie będzie praca cały czas na pompie,

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Talerzówke opierasz z tyłu na wale z przodu na cięgnie górnym i elegancko kopiuje teren i nie obciąża pompy.

tomek73    188

Spkojnie wytrzyma, pytanie czy przodu nie podniesie jak z podwórka będziesz wyjeźdżał. Jak coś to wody do kół nalejesz.

beny88    0
paktofonikas1987 myślisz że tak lipnie by to skalkulowali? 4,5 tony na tuzie i wieszaki urywa przy 2m3 tony?

tomek73 mam pełne obciążenie przodu taki długi ryjek więc powinno być ok

Jednak może nie będzie potrzeby trafiła się dużo bliżej lżejsza TXL 1400kg powinna wystarczyć na moje potrzeby choć ta ciężka bardziej mi się podoba .

kris14    259

Sąsiadowi to plecak aż się wyrwał przy aktywnym uprawowo-siewnym (hermes + polonez) ;)

zibi40    0

dla porównania mam zetora 5211 i kupiłem strumyk 2.70 X szer. w transporcie jeżdżę powoli, ścierniska robi ok, po orce ciężko,

kupiłem na wyrost bo planuję zakup większego ciągnika ale póki co radzę sobie zetorkiem myślę, że pomogłem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ferguson235
      czeski odpowiednik ursusa C385/902. Co sadzicie o tym zetorze, wady zalety, i jak to sie stalo ze 8011 jest prawie identyczny do C385/902 ?
    • Przez dzarjan8111
      Czy na tabliczce znamionowej po prawej panelu sterowania znajduje się numer nadwozia czy jest to jakis numer seryjny? Ponieważ w oglądanym egzemplarzu ma jedna cyfrę więcej i różni się od numeru nadwozia obok pompki hamulcowej który zgadza się z dowodem. Ciągnik wygląda na orginał, byłbym wdzięczny za szybka odpowiedz ponieważ zastanawiam się nad zakupem.
    • Przez Sylwekx25
      Witam chciałbym uzyskać pewne i szczerze odpowiedzi najchętniej od użytkowników tych maszyn. Moje pytania to:
      czy rzeczywiście ten traktor ma te 155 km czy tak jak gdzieś tutaj czytałem dużo mniej . tzn około 130.
      Czy poradzi sobie bez zbędnego katownia z takimi maszynami : pługiem zagonowym 5x45 lub obracalnym 4x45 ,gleby mam w większości lekkie aczkolwiek jest kilka kawałków ciężkiej gliniastej 3 twardej jak asfalt w dodatku pod lekkie wzniesienia ,
      druga maszyna to gruber 13 łap na sercowych redlicach 
      i trzecia maszyna to agregat uprawowy 5.20 na wysokim wąskim zębie ,z przodu włóka z tyłu podwójne wały strunowe.
       lub agregat uprawowo-siewny na bronie wirnikowej 3 metrowy.
      Kolejne pytanie to jakże rozbieżne opinie o spalaniu czytałem że pali i 15 litrów na godzinę i 22 i nawet 30... wiadomo zależy od stanu silnika , warunków ,operatora ,ale np dajmy na to przy tym pługu 5x45 przy normalnej pracy bez żadnego katowania orientacyjnie na jakim poziomie będzie spalanie ?
      i ostatnia rzecz czy za około 30 tysięcy da się kupić coś konkretnego z tych modeli czy raczej w tej cenie będą same trupy?...
      Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję . Pozdrawiam.
    • Przez jendrek997
      Witam jak w temacie mam problem z rozłaczeniem napedu w przystawce sa tarczki kostka z linką nowa prosze o pomoc
    • Przez Jaskun
      Witam! Mam pytanie, czy ktos moze mi napisac jaka powinna byc zbieznosc przednich kol w zetorze 9245?