Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TomiUrsus    0

Witam

Mam problem, a bardziej moi rodzice. Mój tata oddał na dzierżawę 1ha łąki. Osoba dzierżawiąca nie płaci nam za dzierżawę od 2 lat pieniędzy. Największy problem jest taki, iż mój ojciec zawarł umowę ustną i teraz pytanie do was:

CZY Z TYM DA SIĘ COŚ ZROBIĆ ? Przez tą sytuację przechodzą nam przed nosem dopłaty sad.png

*Zapomniałem dodać: na łące wysypane są kamienie.

*O kasę się upominaliśmy 

Edytowano przez TomiUrsus

AgroSikora    53

co ustalili w tej umowie ustnej? jaki okres? ile płaci? i kiedy? twierdzisz że nie płaci juz dwa lata - wątpię żeby tak ustalili...
jeżeli nie macie umowy dzierżawy on składa wnioski bezpodstawnie

Wiadomość z agroFakt.pl

lukbold    734

to się upomnieć o kasę nie potrafisz? wstydzisz się czy jak? kopa w dupe dzierżawcy i tyle... oczywiście też ustnie... chora sytuacja

lukasz222    2419

Jeśli użytkuje łąkę tj. kosi i zbiera to ma podstawę żeby pobierać, ARiMR nie interesuje rodzaj umowy. Po prostu powiedzieć gościowi że jak nie płaci to i nie użytkuje i po sprawie. To nie mieszkanie, że trzeba mu szukać czegoś w zastępstwo.

BTW. Są już tematy o dzierżawie, więc po co ten dubel?

lukasz222    2419

Zdecyduj sie, najpierw piszesz że Wam dopłaty przed nosem przelatują, a teraz że nie można jej dodać do dopłat.

maroon    134

Jak to przechodzą przed nosem dopłaty? Kto użytkuje ten bierze dopłaty Proste Jak nie użytkujesz to nie masz żadnego prawa do dopłat ani według kodeksu ani etycznego ani moralnego Chcesz dopłaty to użytkuj Umowę nawet ustną można zerwać jeśli ktoś nie wypełnia jej warunków Tyle w temacie

ChiquitaB    94

Słuchajcie teraz teść przechodzi na emeryture i ma umowę dzierżawy zawartą na 10 lat z panią któa dzierżawi mu tą ziemię aby mogłą pobierać emeryturę z krusu. Teraz ta umowa ma byc przepisana na mnie. Jak do tego podejść? Jakiś aneks? Jeżeli tak, to jak do tego sie zabrać? Czy Zerwać umowę z dniem powiedzmy 20.04.2016 i podpisać nową umowę z dniem 20.04.2016? Jeżeli tak to co napisać w wypowiedzeniu umowy dzierżawy? Dzierżawa jest świerza dopiero niecały rok

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez fart23
      Witam. Mam pytanie do bardziej znających temat osób, otóż jak w temacie, czy da się zerwać umowę 10-cio letnią umowę dzierżawy ziemi????? Możę wyjaśnię o co chodzi, a więc, mam okazję kupić parę ha ziemi którą obecny właściciel dzierżawi innemu rolnikowi, ten kupić jej nie chce. Umowa jest na 10 lat z czego 3 już minęły. Obecny dzierżawca bieże dopłaty na nią. Co da się zrobić w tej sprawie???? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez lukeboss
      Witam, posiadam działkę 30 arów. Z czego 5 arów to działka budowlana na której stoi dom, pozostałe 25 arów to działka rolna zgodnie z tabela :

Na te 25 arów płace do KRUS ubezpieczenie dobrowolne.
      Planuje oddać córce jako darowizna około 10. z tych 25. arów tej działki rolnej, zrobić podział działki, później ją odrolnić, zrobić warunki zabudowy, żeby mogła się na niej wybudować.

Czy jest jakaś minimalna powierzchnia działki rolnej dla ubezpieczenia dobrowolnego KRUS? Czy jak zostanie mi te 15 arów działki rolnej dalej będę mógł się ubezpieczać w KRUS?
      Z góry dzięki za odpowiedź.
    • Przez PatrykReich
      Witam, mam pytanie odnośnie przetargu na grunty rolne. KOWR wystawia na licytację działkę, która leży w sąsiedztwie mojej działki, jestem jej właścicielem. Na przetargu będzie wielu chętnych na tą działkę, Czy mogę się starać aby wydzierżawić tą działkę bez licytacji i w jaki sposób ? 
      Kiedyś, gdzieś w TV mowili o możliwości odstąpienia od licytacji lub przetargu jeżeli napisze się podanie do dawnego ANR jeżeli się sąsiaduje z tą działką i jest się jej właścicielem. 
    • Przez Magda_86
      Witam.

Ostatnio mi ktoś powiedział, że oprócz książki oprysków kazdy rolnik musi prowadzić plan nawozowy. Czy to prawda? 

Chciałam dodać ze nie mam zwierząt i mam trochę mniej niż 15 ha - głównie produkcja zbóż. W 2014 otrzymałam MR
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.