ROBERTINHO

Bób na świeży zbiór- rozstaw międzyrzędzi

Polecane posty

racyl    1319

Widzisz dalej nic nie rozumiesz i chyba nigdy nie zrozumiesz jak zarobić jak najwięcej 😉

Sam dużo rambosa sadziłem kiedyś jak obstawiałem cały sezon. Rambos piekne, duże nasiona. Rambos czy inny taka samą ma cenę puki nie jest nie świeży stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5620
Napisano (edytowany)
27 minut temu, racyl napisał:

Rambos czy inny taka samą ma cenę puki nie jest nie świeży stary.

Tylko stary Rambos nadal jest zielony, a Bizon zrobi się szybko biały i potem żółty ;) I to jest jedna z większych zalet Rambosa, że nawet jak lekko spóźnienie złapiesz w zbiorach to go spokojnie komuś sprzedasz xD Straszyli że Rambos słabiej plonuje, ale u mnie czy to Bizon, Bartek, Rambos czy Bachus plonuje wszystko tak samo. Chciałem na ten rok trochę na próbę Bolero kupić ale nie mogłem nic sensownego znaleźć.

A co do ceny, może i w hurcie taka sama, ale z Rambosem wjeżdżasz i moment sprzedajesz, a właściciele Bizona patrzą jak szybko rozchodzi się towar z twojego samochodu xD 

Edytowano przez Tomasz0611

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnderee    1

Mam wrażenie ,że to TY niewiele rozumiesz pisząc że rambosa i bizona w pełni sezonu sprzedaje się w tej samej cenie. Co do wysiewów i sadzenia pod włókninę to w moim przypadku ani rambos ani bizon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, johnderee napisał:

Co do wysiewów i sadzenia pod włókninę to w moim przypadku ani rambos ani bizon.

A jaka odmiana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
33 minuty temu, johnderee napisał:

Mam wrażenie ,że to TY niewiele rozumiesz pisząc że rambosa i bizona w pełni sezonu sprzedaje się w tej samej cenie. Co do wysiewów i sadzenia pod włókninę to w moim przypadku ani rambos ani bizon.

Tym bardziej powinieneś pojąć o co w tym chodzi pod przykrycie na wczesny

W pełni sezonu jest mnóstwo towaru i każdy szuka towaru jak najtańszego i całkiem przyzwoitego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
1 godzinę temu, Tomasz0611 napisał:

Tylko stary Rambos nadal jest zielony, a Bizon zrobi się szybko biały i potem żółty ;) I to jest jedna z większych zalet Rambosa, że nawet jak lekko spóźnienie złapiesz w zbiorach to go spokojnie komuś sprzedasz xD Straszyli że Rambos słabiej plonuje, ale u mnie czy to Bizon, Bartek, Rambos czy Bachus plonuje wszystko tak samo. Chciałem na ten rok trochę na próbę Bolero kupić ale nie mogłem nic sensownego znaleźć.

A co do ceny, może i w hurcie taka sama, ale z Rambosem wjeżdżasz i moment sprzedajesz, a właściciele Bizona patrzą jak szybko rozchodzi się towar z twojego samochodu xD 

Wystarczy spojrzeć na rambosa że tych strąków ma mniej. zawsze jest mniej rambosa. owszem ładnie się go zbiera obrabia i super wygląda .

W takim szerokim rozstawie i małej obsadzie zawsze szybciej przejrzeje bo jest za***iście doświetlony. mam taką sąsiadkę co też tak lubi sadzić. zawsze jej bób szybko się zestarzeje .

Ja mogę sprzedawać biały w detalu w 3-4 tygodniu a nie Ty na hurt z ekipą ukraińców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5620
24 minuty temu, racyl napisał:

Wystarczy spojrzeć na rambosa że tych strąków ma mniej. zawsze jest mniej rambosa. owszem ładnie się go zbiera obrabia i super wygląda .

Nie jest mniej niż Bizona ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam że materiał siewny ma bardzo dużo do tego tematu. Kiedyś brat miał Bachusa gdzieś kupił z dalszego światu. Ja kupiłem od innego chłopa też Bachusa. Nawozy i klasa gleby ta sama zabiegi też. Pole w jednej linii A jak przyszło do zbioru u mnie po 2-4straki u niego od 4 do12. Następnego roku test jego Bachusa na moim polu i  efekt plenniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319

To że bób zrzuca kwiat i nie zawiązuje strąków to nie jest wina tylko nasienia. Przede wszystkim bób zrzuca kwiat jak ma za mało wody, makro i mikreoelementów na czas. Bób cholernie lubi wapno .

Warunki nigdy nie będą podobne bo np nie wiesz co ktos ładuje do opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz0611    5620
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, racyl napisał:

W takim szerokim rozstawie i małej obsadzie zawsze szybciej przejrzeje bo jest za***iście doświetlony. mam taką sąsiadkę co też tak lubi sadzić. zawsze jej bób szybko się zestarzeje .

Jak w zeszłym roku miał 1,2m to nie był tak za***iście doświetlony xD Ale nie powiem, za duży mi urósł, najlepszy jest taki 0.9-1m

Edytowano przez Tomasz0611
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    228

Za rok nie będzie Ci się chciało tak układać, rozsypiesz przegarniesz żeby wyrównać i heja następna skrzynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

To tylko na pokazuwke hehe. Ostatnie skrzynki już tak jak mówisz .żucil przygarnął zasypał. Ku... Ile to roboty z tą sadzonką jest.co rok tak gadam i co rok sadze

Edytowano przez Mareksnopkowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
1 godzinę temu, Mareksnopkowski napisał:

Pikować 

IMG_20240212_163703.jpg

Jak to rozerwac później sadzonkę jak to tyle nadziubdziane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    228

Bardzo ładnie się rozdziela, a korzeń jaki długi, z multiplatów gorzej się wyciąga. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeliczyłem się . Drobne nasiono było i multiplatow zbrakło. I trzeba było nadziubac w skrzynki a ich niewiele tez. Racylku ty przecież w swoim siewniczku pszeniczno bobowym też grubo dziubdziasz w rzadeczku jak siejesz.jest jak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
racyl    1319
Napisano (edytowany)

To prawda gesto sieje , nawet 2 razy tyle co ten gość z tego materiału. No ale ja mam rządki co 45cm.

Tylko że ja  nic nie rozrywam póżniej. Nie wiem to sadzić sadzarką potem takie nadziubdziane

Zastanawiam się dlaczego wam ten bób z sadzonek kiepsko potem plonuje, być może problem tkwi słabym ukorzenieniu .

 

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    228

Normalnie, ale w zeszłym roku zostało mi flancy i nadziubdziałem przy sadzeniu ze 2 rządki tak gęściej i podwójnie to skurczybyk wyrósł trochę w górę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co mówisz nadziubane lepiej gorzej? Plonowo .  Rzadziej wcześniej go dojedzie słońce. Plan na wczesny bób jaki masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    228

Gorzej bo do góry gnał zamiast się skupić na kwitnięciu i zawiązywaniu 😜 Wczesny już rośnie w skrzynkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Witam!
      dziś się dowiedziałem ze ponoc z ha ogorków można niby wyciagnac 20tys co o tym powiecie?
      Jak je sie uprawia?
      jaki sprzet jest potrzebny?
      duzy nakład pracy jest potrzebny?
      ktos z forumowiczów ma jakies doswiadczenie w uprawie jarzyn?
      coraz bardziej o tym mysle poniewaz widze szanse zakupu paru ha ziemi
      pozdrawiam
      YacentY
    • Przez roślinka_ja99
      Witajcie!
      Chciałbym zostać rolnikiem, tzn. mam w planie wziąć na początek działkę rolną w dzierżawe( aby opłacać krus, bo na razie nie mam możliwości posiadać działki na własność) i zrobić rozsadę warzyw w tunelach czy to foliowych czy w poliwęglanie, żeby móc ją sprzedawać na rynku. Podpowiedzcie proszę, co myślicie o tym planie? Jak się dokładnie za to zabrać, czy lepiej być wtedy "zwykłym" rolnikiem czy od razu wejść do krus jako rolnik działów specjalnych? Chciałbym być może postawić ogrzewaną mini szklarnię, aby te rozsady miały gdzie kiełkować. Czy do postawienia takiej szklarni potrzebny jest właśnie dział specjalny w krus czy jako rolnik można to inaczej "wykombinować"? Zastanawiam się czyw przyszłości nie dołącze (o ile wszystko wypali zgodnie po mojej myśli)  do rozsady warzyw np. kwiatów doniczkowch czy balkonowych? 
      Gdzie mogę uzyskać więcej informacji na ten temat, jakiś doradca zawodowy czy instytucja?
    • Przez SUZI
      witam!
      chcialbym wiedziec ilu agrofotowiczów sieje cebule ??? jezeli tak to na jakim areale i jakie macie plony ??? jakimi siewnikami siejecie i jakie dawki nawozow stosujecie ???
    • Przez jopi1991
      Witam . Planuje się troszkę przebranżowić i zacząć siać warzywa. Na początek z 2-3 ha Obecnie sieje pszenicę rzepak buraki kminek, groch, kukurydzę Ziemię mam 1 2 3a i 3b.. najwięcej 2 i 3 a. Jakie warzywka najlepiej żeby nie było dużego nakładu na maszyny na samym początku....dużo u nas sieją marchwi cebuli fasoli szparagowej, pietruszki,groszek zielony zdarza się kapusta ,ogórek odpada bo trzeba ludzi  do zbioru ...Rozumiem że jak warzywa to niezależnie jakie sprzęt do nawadniania trzeba kupić?
    • Przez mf235angol
      Witam mam pytanie odnośnie rosady i odmian papryki gróntowej. Gdzie morzna ją zakupić i jakie są ceny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj