Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kazach17    2

Witam,czy da się naprawić ten wyświetlacz czy szukać nowego,może macie jakieś pomysły,wyświetlacz w innym miejscu pokazuje,tylko tam gdzie to czarne nic nic nie wyświetla,sterownik to amados II od siewnika zbozowego

post-25807-0-32891100-1448579197_thumb.jpg

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A ile jesteś w stanie zapłacić za wymianę? Zrób też zdjęcie z włączonym komputerem, chcę zobaczyć jak to wygląda na działającym.

Sadek    536

wymieniłbym ,ale 900zł sam wyświetlacz.

Trzeba się tylko cieszyć że jest dostępny sam wyświetlacz a nie cały sterownik.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

marian3p    18

Dla dobrego elektronika nie ma problemu, aby dopasować inny wyświetlacz.

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

mikad    247

To po co kupiłeś taki siewnik jak nie stać Cię na naprawy. Nie rozumiem ludzi którzy kupują zachodni ciągnik czy jakąś inną maszynę a potem płaczą że klamoty do nich drogie.

Edytowano przez mikad

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dla dobrego elektronika nie ma problemu, aby dopasować inny wyświetlacz.

Dlatego zapytałem ile może za to zapłacić, bo bez problemu można zamontować inny wyświetlacz, nawet LED. Poza tym 99% osób nazywających siebie elektronikami to tylko wymieniacze elementów i podejrzewam, że kolega był już u kilku takich, a oni mu powiedzieli, że jak kupi wyświetlacz to oni mu wymienią.

kazach17    2

,,Agro-Serwis"napisz jaka jest twoja cena za wymianę,wyswietlacz pokazuje cyfry,ale tam gdzie ta plama czrna nic nie widać,

pisz na mojego e-maila jak możesz coś poradzić,

paul1993@interia.pl

marian3p    18

Dlatego zapytałem ile może za to zapłacić, bo bez problemu można zamontować inny wyświetlacz, nawet LED. Poza tym 99% osób nazywających siebie elektronikami to tylko wymieniacze elementów i podejrzewam, że kolega był już u kilku takich, a oni mu powiedzieli, że jak kupi wyświetlacz to oni mu wymienią.

Otóż to, zwykle wymieniają wszystko jak leci, a później może zadziała, albo nie. Co do wyświetlaczy, to obecnie właśnie wymieniam wylany lcd, na led, w ciągniku ford, od skrzyni biegów. Bo oryginalnego nie mógł zdobyć, a w serwisie dali mu zaporową cenę. 

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

rocco0987    32

Panowie a co powiecie o takim czymś 

http://www.tme.eu/pl/details/dem120064bfgh-pw/wyswietlacze-lcd-graficzne/display-elektronik/dem-120064b-fgh-pw/

mam wylany (PRAWIE) taki sam wyświetlacz, tylko w nazwie zamiast litery B u mnie jest A, gabaryty to samo tylko ułożenie tych pinów czy jak to sie nazywa w tej taśmie jest inne. Mojego modelu nie znalazłem na necie, jedynie opis techniczny do niego.

Laval    5

To wymień czły sterownik, Bedzie taniej a i gwarancję masz. Za drogo to cały siewnik.

na tylnij sciance masz pewnie typ tego wyświetlacza i  nie ma pewnie problemu by go dostać.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie kolego, na tylnej ściance są numery oznaczające typ wyświetlacza, ale znane są tylko producentowi i firmie Muller Electronic. I po tym numerze można znaleźć część zamienną w serwisie. Natomiast szukanie na wolnym rynku po tym numerze nic nie da. Poza tym musiałby to być identyczny wyświetlacz pod względem sterowania (nie chodzi mi tu o rozkład pinów, bo ten jeżeli by się różnił to można bez problemu to obejść), bo każdy producent ma nieco inne wymagania np. co do wypełnienia przebiegu.

Laval    5

Aż tak dużo układów sterowań matrycami to niema. Pytanie tylko czy to typowy wyświetlacz graficzny czy też znakowy zaprojektowany konkretnie do tego zastosowania.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zrozumiałeś mnie. Chodzi mi o to, że np. większość wyświetlaczy wymaga przebiegu o wypełnieniu 50%, a są takie co wymagają 30% lub 25% itp. I teraz jeżeli założy się inny wyświetlacz to od razu się on uszkodzi. A ten tutaj to nie jest jakiś tam multipleksowany czy matrycowy, tylko zwykły 7 segmentowy z wyprowadzonymi wszystkimi segmentami.

kazach17    2

AGRO-SERWIS wymieniłbyś mi ten wyświetlacz i ile by to kosztowało,podaj mi swojego meila,wysle ci więcej dokładniejszych zdjęć,może coś poradzisz

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Opróżnij skrzynkę PW.

Laval    5

Zdaje sobie sprawę że są wyświetlacze z pełnym kontrolerem lub tylko wiersz linia albo i bez. I o wypełnieniu też wiem. Tylko nie wiem co tam siedzi za kontroler i jaki to wyświetlacz.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez polak97
      Witam. 
      Poszukuje wyświetlacz do komputera opryskiwacza Bravo 180S ponieważ odklejł się uchwyt i komputer upadł i połowa wyświetlacza pękła i nie działa. Potrzebuję namiary na jakiegoś magika lub kogoś kto ma taki wyświetlacz na sprzedaż. Cenna nowego jedynego jakiego znalazłem to 2000 zł a nowy komputer 3000.
      Pozdrawiam 
    • Przez corrado
      Witam koledzy wie ktoś może gdzie naprawiają ogólnie rzecz biorąc sterowniki do maszyn, a szczegółowo pilot/sterownik owijarki w Claas rollant 255 Uniwrap? Ewentualnie  gdzie oprócz Claas-a można taki sterownik dostać? 
    • Przez bulekk
      Witajcie.

Nowy Zetor Forterra 120 Hsx, prasa John Deere 570.
      Po podłączeniu komputera prasy do gniazda 3 biegunowego zamontowanego fabrycznie, komputer nie uruchamia się, nie reaguje. Dodam, że prasa podłączana pod inny, starszy ciągnik działa bezproblemowo. Dodatkowo pomimo dobrze podłączonych gniazd 7 pinowych, wrzucając kierunek w prawo, w Zetorze przepala się bezpiecznik. Przy innym ciągniku również jest OK.

Pozdr.
      Krzysiek
    • Przez suchy1984
      Witam poszukuje osoby która ma lub miala taki kompuer do opryskiwacza  . Chodzi mi o instrukcje kody do niego .komputer to spreymatik s+

• Przez Labadosiak
      Czy miał ktoś z kolegów, a może i koleżanek ;-), problem ze sterownikiem ARAG BRAVO 180S w następującej formie: sterownik na pinach J i K (to piny odpowiadające za sterowanie zaworem regulacji ciśnienia) ma napięcie ok. 6V co uniemożliwia niestety działanie zaworu regulującego ciśnienie, a przez to sterownik nie działa i nie reguluje zadanej dawki. Jest tak jakby działał w manualnych ustawieniach ale przy manualnej próbie regulacji ciśnienia oczywiście również zawór nie działa bo dostaje napięcie ok. 6V, a powinien dostawać ok. 12V. Czy ma ktoś z szanownych forumowiczów wiedzę gdzie może leżeć przyczyna awarii, ewentualnie czy ktoś może wie gdzie można taki sprzęt odesłać do naprawy? Może ktoś miał taki problem lub inny przy sterowaniu np. sekcjami, lub zaworem głównym? Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc.

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.