mixxion_agro

Kupno Fendt 395 gt

Polecane posty

mixxion_agro    163

Mam możliwość kupna ciągnika fendt 395gt. Chciałbym poznać opinie użytkowników wady zalety, na co zwrócić uwagę podczas kupna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Bardzo ciekawe maszyny ale mało popularne w Polsce a to za sprawą bardzo wysokich cen dobrze utrzymanych egzemplaży na zachodzie co czyni je nie do sprzedania w naszych warunkach. Jeśli jest OK to jest OK ale jak trzeba coś naprawić to zaczynają się schody bo dobre części do silnika Deutza, który w nich siedzi kosztują dużo. Części do skrzyni biegów też drogie i to bardzo. Praktycznie brak zamienników więc pozostają części oryginalne za chore ceny bądż używki w wątpliwym stanie i ciężko dostępne. Jeśli masz coś na oku to generalnie oględziny tak jak przy każdym ciągniku. Obejrzeć i posłuchać a reszta to loteria. Generalnie super maszyna do upraw rzędowych z maszynami z przodu, do kosiarek czołowych (super widoczność i nie zapycha chłodnicy) oraz idealny do "tura" ze względu na widoczność i rozłożenie masy. Jeśli potrzebujesz sprzętu do takich prac to życzę powodzenia w zakupie ale jeśli chcesz tylko zaszokować sąsiadów ciągnikiem "bez" silnika to sobie odpuść i kup coś "normalnego" ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Ten sprzęt jest jeszcze z czasów gdy producenci nie oszczędzali i składali ciągniki z dobrych części od sprawdzonych producentów. Tak samo robiła firma Fendt i w przypadku serii GT masz przedni most ZF, silnik Deutz i skrzynię też ZF, do tego dobra hydraulika i ogólnie przemyślana konstrukcja. Tak jak napisałem to drogi sprzęt biorąc pod uwagę wiek tych maszyn. Owszem zdażają się tanie ale te trzeba omijać z daleko bo napewno będą problemyk których ogarnięcie będzie drogie i nie zawsze zadawalające. Jeśli masz jednak wystarczająco dużo kasy na zadbanego GT to możesz śmiało kupować a Twoje wydatki ograniczą się jedynie do wymiany olejów, filtrów itp. Jeśli są awarie to silnik zaczyna brać olej a to po ok. 20 tyś. motogodzin. Mogą być też problemy ze skrzynią biegów (synchronizatory i łożyska a jak nie zrobione na czas to oczywiście lecą wałki i tryby) Zdażają się problemy z przednim napędem przez to,że ktoś przed sprzedażą zmienił przednie koła i robią się przeciążenia w układzie w wyniku nie dobranych średnic kół...to częsta przypadłość zaniedbanych GT. Na zadbanym masz wszystkie opony jednego producenta i tego samego typu. Jeśli jest inaczej jest ryzyko,że ktoś kombinował z kołami. Podeślij link do ogłoszenia z tym GT którego chcesz kupić to obejrze zdjęcia i jeszcze coś Ci napiszę na ten temat. Możesz na priw jeśli nie chcesz zdradzać co chcesz kupić całemu agrofoto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Dobry jesteś. Kaszpirowski leczył przez telewizor a ty ekspertyzę ze zdjęcia zrobisz. Bądź poważny na zdjęciu to se można zobaczyć jaki kolor ma maszyna. Na pewno nie doradzać zakup czy choćby ocenić stan maszyny. Przynajmniej nie zrobi tego żaden odpowiedzialny człowiek. Na większości fot z ogłoszeń nawet tych rozmiarów opon nie odczytasz. A tak generalnie to wszystko co w poście wyżej napisałeś podpiąć można do każdego jednego ciągnika. Oczywiście poza nazwami producentów podzespołów.

Pamiętaj zawsze wiedz co piszesz a nie pisz co wiesz.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Może i masz dobre intencje ale i w to wątpię bo wygląda na to,że uczepiłeś się moich wypowiedzi na Agrofoto...ale czego się można spodziewać po kimś kto czepia się innych za to,że literówki robią pisząc na kompie i wypominasz im złą znajomość języka polskiego.

Co do nośników narzędzi Fendt GT to z racji tego,że kiedyś byłem mocno napalony na taki sprzęt to dużo się o nim dowiedziałem i mam prawo a nawet obowiązek podzielić się tym z kimś kto jest teraz na takim etapie na którym ja byłem kiedyś.

Tych nośników jest na rynku na tyle mało,że mogłem się spodziewać iż zainteresowany ma na oku sprzęt, który znam i tak też się stało. Wysłał mi na priw namiary a ja opisałem mu historię tego GT...tak więc jeśli chcesz kogoś krytykować to stań przed lustrem i wal śmiało ;)

Zapytaj Mixxion-agro czy mu w czymś pomogłem czy zrobiłem wodę z mózgu i jeśli on Ci napisze,że ja jestem idiotą to dopiero wtedy będziesz miał prawo mnie oceniać a narazie mieszasz kijem żródlaną wodę z nadzieją,że jakieś gówno na wierzch wypłynie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ty jesteś złośliwy a ja mam nie być. Piszesz teksty typu, że niby przypadkowo mam rację. Tylko dla tego, że nie prezentuje twojej myśli. A sam zabawiasz się w bajkopisanie. Przeczytaj swój post, który skomentowałem. To nic innego jak zwykłe lanie wody. Tak sobie można o każdym sprzęcie pisać. Jak to piszesz mieszać kijem źródlaną wodę. Tego, że znasz wszystkie gt na rynku to nie komentuje. Niech ci będzie.

PS jeśli ktoś uważa się za alfę i omegę, pisze innym, że mają racje ale przypadkowo, czy robi wykłady na temat, że masło jest maślane. jak to zrobiłeś wyżej. To powinien być ideałem w każdym polu i błędów także nie robić.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5593

Zanim coś napiszesz to przeczytaj to co chcesz komentować...gdzie masz napisane, że znam wszystkie GT na rynku ? !

Znam i to dobrze jeden i o tym właśnie napisałem zainteresowanemu a Tobie nic do tego.

Jesteś upierdliwy na maxa i wpieprzasz się między wódkę a zakąskę mimo,że nikt cię na wesele nia zapraszał.

Tacy jak Ty to zakała internetu i realu.

Jeśli o mnie chodzi to dyskusję z Tobą na jakikolwiek temat uważam za zakończoną i od tej pory Ty jak i to co napiszesz na tym forum jest dla mnie całkowicie przeżroczyste czyli nie istnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Tych nośników jest na rynku na tyle mało,że mogłem się spodziewać iż zainteresowany ma na oku sprzęt, który znam i tak też się stało. Wysłał mi na priw namiary a ja opisałem mu historię tego GT...tak więc jeśli chcesz kogoś krytykować to stań przed lustrem i wal śmiało ;)

 

W totolotka możesz grać. taki przewidujący jesteś. Na olx wpisując na szybkiego jest 6. Znasz je wszystkie? Już mi się nawet tych bajek roztrząsać nie chce. Nie wspominam już nawet o tym, że założyciel tematu mógł taki sprzęt zobaczyć nie w ogłoszeniu lub gdzieś na zachodzie. Ale proszę jasnowidz się znalazł. Dodam tylko, że o rozmowę na priv poprosiłeś dopiero po wygłoszeniu swoich mądrości. Jak to ze zdjęcia będziesz diagnozował. A zainteresowany nie napisał wcześniej, gdzie znalazł ten sprzęt.

Widzisz jak to jest, tobie można wszystko a mi nic. Jak to mówisz wpieprzyłeś się między wódkę a zakąskę w innej rozmowie. Pisząc, że niby coś tam wiem przypadkiem. A teraz masz pretensje. Bo ci pokazałem bajko pisarstwo i mędrkowanie, że masło jest maślane. 

Zakałą internetu są tacy co udają mądrych a w konfrontacji z faktami ich mądrość niknie. Uciekają się wtedy do inwektyw osobistych bo co mają robić. Podsumowując następnym razem jak to piszesz, gdy wpieprzysz się między wódkę a zakąskę zastanów się co chcesz napisać. Zrób to merytorycznie a nie obraźliwie i emocjonalnie. Bo sam ideałem nie jesteś. A bajko pisanie można łatwo wyśmiać. Co tez pokazałem ci tutaj.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Miałem możliwość użytkować ten model Fendt'a 395 GT przez 1,5 roku, ale to było prawie 10 lat temu.

Na rynku są dostępne także takie modele tej marki, ale w porównaniu z tradycyjnym umieszczeniem silnika są dużo droższe, choć przeważnie mają także dużo mniejsze przebiegi. Fendt to porządny sprzęt, ale w tym przypadku są problemy z silnikiem, rzadziej ze skrzynią biegów. W ciągu tego czasu ciągnik był naprawiany kilkakrotnie. Takie nietypowe umiejscowienie go i sprzężenie ze skrzynią czynią problemy, także z dostępem ze względu na ciasnotę.

Jeśli taki "nietypowy" ciągnik nie jest Ci niezbędny to tak, jak pisał @extrabyk: ...jeśli chcesz tylko zaszokować sąsiadów ciągnikiem "bez" silnika to sobie odpuść i kup coś "normalnego" - licz się z większym wydatkiem przy zakupie i problemami przy naprawie.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez martyniuk_93
      Witam. Mam problem w moim Fendt 816 mianowicie sprzęgło bierze przy samym końcu, był jakiś czas że było ok, skrzynia była robiona i ze strony samego sprzęgła jest ok, co może być przyczyną? Wygląda na zapowietrzone. Czy jest jakaś procedura odpowietrzania czy coś ? 
    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj